Lítám v tom

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 105 min

Velice charizmatický film o ještě více charizmatickém chlápkovi, který vyhazuje lidi z práce. Nazývá věci pravými slovy, dělá přesně to co má a galantně zvládá každou (slovní) situaci. Mám moc ráda filmy o lidech, kteří mají něco v hlavě..Navíc mi děj přišel velice originální, žádné klišé. Opravdu vyvedené. George Clooney, zase jednou tleskám!(31.10.2010)

Jason Reitman je Frank Capra 21. století. Tím mám na mysli to, že točí precizní žánrové filmy, které svou chytrostí a formální promyšleností kvalitativně přesahují sobě podobné, ale stále jde o výborný počin v rámci systému, který má stanovené meze a určitá omezení. Za zábavně podvratné považuji obsazení George Clooenyho do titulní role starého mládence a workoholika, což odpovídá jeho mediální image (je to právě on, co ony workoholické filmy točí (DOBROU NOC A HODNĚ ŠTĚSTÍ) či v nich hraje hlavní roli (MICHAEL CLAYTON)). Přestože oněm snímkům, v nichž se neustále pracuje dám kdykoliv přednost, v rámci konvencí uznávám, že chytřejší satira a povedená žánrovka do dob krize pravděpodobně natočit a napsat nešla, když pozbývá sentimentu i patosu a s klišé si zábavně pohrává.(13.1.2010)

Reitmanův důkaz, že zatímco některým filmům dodá závěr smysl a pozvedne je o pomyslný stupínek výš, jiné může svou nepodařeností snadno srazit z nebeských výšin, k jejichž udržení pak nestačí ani štramák Clooney se svým nejlepším kamarádem batohem a platinovou kartou byznysového cestovatele-profesionála. Nemám nic proti rodinným hodnotám, ale pokud mi je Reitman nutí prostřednictvím uplakaných lidí bez práce, začínám mít na jazyku skoro stejně trpkou příchuť, jako když mi zní do uší už potřetí ta samá alternativní muzika, která je "přece tak cool, protože je indie". To možná je, ale sem se imho vůbec nehodí.(29.1.2010)

BAFTA Awards - 1: Adaptovany scenar + 5 nominacii: Najlepsi film / Herec v hl. ulohe George Clooney / Herecka vo vedl. ulohe Vera Farmiga / Herecka vo vedl. ulohe Anna Kendrick / Strih _________ Celkom prijemna komedia, avsak sceny, kde George Clooney, ktory si zahral Ryana Binghama oznamoval zamestnancom, ze maju vypoved, pretoze ich sef na to nemal odvahu, mi skor prislo tych ludi luto a pomyslel som si, ze taku pracu by som urcite nechcel robit. Avsak aj Ryan Bingham si pomyslel, ze nieco v zivote prepasol a dost tomu napomohla aj kolegyna Alex Goran, aby si to Ryan uvedomil a na niektore veci zmenil nazory. Takze dialogova romant. komedia/drama mi ubehla ako po masle, bavila ma, takze 4 hviezdicky. Film mal az 6 nominacii na Oscara, avsak ani jedneho neziskal. Dvom hereckam vo vedlajsej ulohe Vere Farmige a Anne Kendrick vyfukla Oscara Mo´Nique za dramu PRECIOUS (2009), Clooneymu zase Jeff Bridges za CRAZY HEART (2009), reziserovi Reitmanovi pre zmenu sosku vyfukla Kathryn Bigelow za vojnovu dramu SMRT CAKA VSADE (2009) a v pripade najlepsieho filmu roka zvitazil uz spominana drama SMRT CAKA VSADE. ________ George Clooney - (Ryan Bingham) +++ Vera Farmiga - (Alex Goran) +++ Anna Kendrick - (Natalie Keener) +++ Jason Bateman - (Craig Gregory) +++ Amy Morton - (Kara Bingham) +++ Sam Elliott - (Maynard Finch) +++ Danny McBride - (Jim Miller) +++ Zach Galifianakis - (Steve) +++ Produkcia: Ivan Reitman, Jason Reitman +++(21.1.2012)

Mihne se kolem jako letadlo a zanechá za sebou kondenzační páry hezkých frází, učebnicových pravd a povzbudivých výroků. Stačí pohyb Clooneyho obočí a svět se zdá být laskavým místem, kde i největší ztráta má své kladné stránky. Jenže podobně jako hrdina Ryan i Reitmanův film nabízí především ošetřené motivační poplácání – sice mě nikterak neurazilo, ale popravdě, lítal jsem úplně mimo.(18.1.2010)

• - Do kina byl film rozesílán pod názvem Sydney. (HellFire)

• - Během tiskovky Jason Reitman prohlásil, že "nejlepší hlášku z celého filmu" napsal jeho otec a producent filmu Ivan Reitman. Neprozradil ale, která hláška to je. (Nikitera)

• - Když Bob (J.K. Simmons) ukazuje Ryanovi fotky svých dvou dětí, jde o skutečné potomky J.K. Simmonse. (casyy)