Lítám v tom

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 105 min

Lítám v tom je nádherný obraz dnešní společnosti a způsobu dnešního života. Ukazuje jeho světlé a zároveň stinné stránky a dělá to ve specifickém vidění světa Jasona Reitmana, který roste v jednoho z největších režisérů své generace. Jeho nejnovější film by se měl uložit do časové kapsle a zahrabat pod zem, aby v budoucnu lidé viděli, jak to tady vypadalo. Výborný kontrast se odehrává mezi hlavními postavami. Jelikož jde o dramedii (mix komedie a dramatu), setkáváme se s vedlejšími postavami (drama) a pak s Ryanem, jedinou postavou, která dokáže diváky pobavit. Ostatní k tomu prostor nedostanou. Jeho postava se tak neliší jen svým zvláštním a ojedinělým způsobem žití, ale celým svým pojetím. Nelze přehlížet výkřiky že Jason Reitman dospěl (ano, je to evidentní a je to pravda) a že jde o film roku (v určitých aspektech ano), ale film dekády nebo že je Lítám v tom nejlepší komedií? Nic se nesmí přehánět. Film je kandidátem hned v několika Oskarových kategoriích a upřímně - ve všech má nemalé šance. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby si odnesl všech šest zlatých sošek. Já bych mu je klidně dal. 4 a 1/2. Více na etparadise.(26.2.2010)

Reitmanův film Up in the Air je jako toaletní papír. Ve své jednoduchosti nesmírně účinný a mezinárodně použitelný, někdy jemný, někdy hrubý, pro některé životní chvíle nepostradatelný a mrzí vás, když se doberete k jeho konci. Někdo jej použije a spláchne, někdo na něj může napsat vzkaz tomu, koho miluje. Stačí si vybrat.. Clooney, hrající z velké části sám sebe, zraje jako Camembert a já si užíval každé jeho gesto, situaci glosující grimasu, či psí oči během telefonátu o životní "vsuvce“. Člověk by si měl pořád připomínat, že místo stavění mnohdy pochybných vzdušných zámků je lepší v pravidelných intervalech vysypat svůj batoh a vrátit do něj jen to nejnutnější..(24.6.2010)

Lítám v tom! Čistě a upřímně. Lidské úniky na mnoho způsobů aneb nejpůsobivější přehlídka eskapistů posledních několika let. Jason Reitman je nekorunovaným králem malých chytrých filmů. Bydlení v drahých hotelech, cestování první třídou a život vměstnaný do sady kreditních karet spolu s životními pravdami na každém rohu. Možná lehce zapomenutelné, ale až nečekaně příjemné. A abych nezapomněl Jason Reitman je malý nenápadný superhrdina amerického filmu s velkým R na hrudi. 9/10 Plus dodatečný pohlavek za naprosto se nehodící a mystifikující český taglin.(9.1.2010)

Pokud bych měl použít jedno slovo, kterým bych odůvodnil své hodnocení, neváhal bych ani chvilku a použil bych slovo OPRAVDOVOST. Zdařilé prolínaní, smutných, zábavných i životně drsných chvilek je vynikající. Tak trošku film a tak trošku pan život osobně. Při scéně z Detroitu bylo v kině naprostý a totální ticho, jo ano, to byla nejtvrdší reálná scéna ze života za posledních x let, co jsem viděl. Vynikající i když pakliže někdo zažil podobnou situaci co onen pán z detroitské firmy, asi mu v tu chvíli bylo hodně úzko. Já sobně jsem při některých scénách viděl taky slušný zrcadýlko. George Clooney pomalu, ale za to zatraceně jistě vchází do mé herecké Top, nejen , že je vynikající herec, ale vybírá si vynikající filmové projetky a to prostě nemůže být náhoda, navíc má v sobě víc charisma než velryba tuku. Po všech strankách dokonalej filmovej zážitek. Jen jednu věc je ještě třeba zmínit. Pokud bych měl film někomu doporučit, nejdříve bych se ho zeptal na věk, protože, ale to je jen můr názor, mám dojem že u mladších ročníků nemá film Lítám v tom šanci dostat se hluboko do srdce a tam pomalu, ale jistě rozkvétat.(7.2.2010)

"Ameriku potkaly nejhorší časy v dějinách, takže nadešla naše chvíle." Profesionální personální čističi proto využili své příležitosti, hromadně naskákali do letadel a začali odborně vyhazovat z práce lidi, jejichž šéfové na to neměli žaludek. A já jsem s překvapením zjistil, jak je zábavně demagogické brát lidem práci, když je to ve filmu. Ve skutečném životě bych Ryana Binghama i s jeho úsměvem s chutí prohnal drtičem odpadků, kdybych nějaký měl, ale v tomto snímku je poměrně snadné mu fandit. A taky závidět mu jeho prachy a svobodu, ale přesto bych jeho spontánní nabídku na výměnu našich osudů s povýšeným úsměvem odmítl. Mě totiž nebaví trávit večery počítáním nalétaných kilometrů a nul na svém kontě,(10.9.2016)

• - Ve skutečnosti Americké aerolinie neposkytují žádná zvláštní privilegia po odlétání 10 milionů mil (16 093 440 km). Nicméně všechny významné společnosti s pravidelnými leteckými trasami vydávají speciální statusy po odlétání 1 milionu mil (tedy 1 609 344 km). Ke konci roku 2009 je odhadováno, že tohoto statusu dosáhlo na celém světě alespoň u jednoho dopravce 400 000 zákazníků. (HellFire)

• - Film je natočený podle stejnojmenné knižní předlohy od amerického spisovatele Waltere Kirna. (JayZak)

• - Do kina byl film rozesílán pod názvem Sydney. (HellFire)