poster

Lítám v tom

 • USA

  Up in the Air

 • Slovensko

  Lietam v tom

 • Nový Zéland

  Up in the Air

 • Austrálie

  Up in the Air

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 105 min

Externí recenze k filmu (13)

 • CinemaView.sk (Jana Cvancingerová) ****

  "Tak trochu smutný príbeh moderného muža, s netradičným koncom pre americký film. Režisér Jason Reitman si pre hlavnú úlohu zvolil výborne. George Clooney je šarmantný samotár, od ktorého sa aj prepustenie z práce dá prijať ako pozitívum. Dobrá práca s kamerou a vyvážený scenár dotvárajú príjemnú…" (více)

 • Cinemo.cz (Jakub Miller) *****

  "George Clooney je v tom až po uši, ale na rozdíl od jemu podobných hrdinů se mu taková pozice zamlouvá. Vztahy, postel či jakákoliv citová spojení zabalí do batohu a ten bez okolků podpálí. Život je ale mrcha, která si dala dostaveníčko s talentovaným režisérem. Výsledek? Originální, místy dojemný…" (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) *****

  "Okrem irónie a slovných hračiek ma dostal vtipný scenár. Dialógy sú pružné a skvelo natočené, ktoré spolu s inteligentným humorom (mohlo byť ho ešte pokojne viac) a osobnosťou Clooneyho robia film excelentným..." (více)

 • Filmografie.cz (Václav Valenta) ****

  "Když se to tak vezme, tak je to vlastně pohled na klasický život, klasického Američana v klasické americké asociaci (v klasickém reálném čase). Nejde však říct, že je to nuda. Naopak, je to paráda. Příběh je totiž inteligentně poskládaný a neprolínají to zbytečně nudné nebo nicneříkající pasáže.…" (více)

 • Filmweb.cz (Kateřina Papstová) ****

  "I přesto, že jeho snímek je v některých místech vyplňován na první pohled zbytečnými dialogy, brzdící trošku tempo snímku, a má pár hluchých míst, jde o zdařilé dílo, které si na nic nehraje, nemá velké ambice, a přece se mu daří diváka pomalu do děje vtahovat, okouzlovat i vyloudit úsměv na rtech.…" (více)

 • Houser.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Lítám v tom je jako jeden z těch balíčků, které v příběhu hlavní hrdina Ryan Bingham rozdává lidem, jimž právě oznámil jejich propuštění z práce. Obsahuje od všeho trochu – smích, dojetí, poučení, zamyšlení a světlo naděje, aspoň pro někoho. Pravý film pro dnešní Ameriku stiženou ekonomickou krizí.…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Příjemná podívaná, která částečně naplňuje žánr romantické komedie, částečně se mu brání, ale hlavně funguje. Přidejme skvělého Clooneyho a máme to výborný film, který sice historii filmu nepíše, ale čas u něj strávený je velmi příjemný." (více)

 • Koule.cz (Štefan Titka) *****

  "Ryan Bingham má práci za všechny prachy – létá po Státech a poskytuje lidem informace o změně kariéry, což v praxi znamená, že dává zaměstnancům padáka místo jejich šéfů, kteří na to nemají žaludek. Časté cestování pro něho není prokletím, ale vysvobozením. Má totiž jeden velký sen, chce se stát…" (více)

 • LaCultura.cz (Martina Čambalová) *****

  "Film na plátno privádza okrem atmosféry letiska plnej umelých úsmevov a suchého vzduchu, aj skvelo vystavaný príbeh, ktorý režisér postupne vrství a nenechá ho ani na moment stagnovať, čo verím, ocení každý divák. Lietam v tom predstavuje závan sviežosti s kvalitným obsahom, nemenej kvalitným…" (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) ****

  "Životaschopný scénář s množstvím malých podpůrných nápadů a nenápadnou režii doplňují samozřejmě skvělí herci. Málokoho si v roli nezávazně se životem bavícího starého mládence představit lépe než George Clooneyho a málokdo dá tak rychle na tuto škatulku zapomenout jako on." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Zářivý úsměv George Clooneyho jako nástroj citlivých vyhazovů je v Reitmanově režii a scénáři kritikou jiného životního stylu. Z jakého důvodu?" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) *****

  "Reitman vymáčkl ze svých svěřenců naprosté maximum a posadil je do sedadel příběhu, který je tak odžitý, jak to jenom jde. A který se nepáře s ničím a nikým, protože život sám to taky nedělá. A mimochodem, pokud je v tom až příliš patosu a sentimentu nad jakýsi přijatelný hollywoodský rámec, pro…" (více)

 • 25fps.cz (Eda Spáčil) *****

  "Konfrontace Nataliina přemoudřelého konzervativního pohledu na svět s Ryanovým požitkářstvím bez závazků je na spadnutí. Původně nepřátelsky vyostřené hrany jejich vztahu se začínají tupit v okamžiku, kdy se Natalie přes esemesku dozví, že ji její přítel opouští, načež se začne hroutit, a posléze…" (více)