Zákon gangu

• USA Sons of Anarchy (více)
Rozhovor 10 - Kim Coates
USA, (2008–2014), 79 h 33 min (Minutáž: 39–81 min)

Tvůrci:

Kurt Sutter

Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Ron Perlman, Kim Coates, Tommy Flanagan, Theo Rossi, Maggie Siff, Winter Ave Zoli, Johnny Lewis, Emilio Rivera (více)

Série(7) / Epizody(92)

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Ron Perlman) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem (Charlie Hunnam). Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa. (Sonnik)

Malarkey

Když bych měl tenhle komentář o seriálu o motorkářích načít, tak ho načnu asi tím, že ze mě motorkář nikdy nebude. Nechci totiž bejt ouchyla, ojíždět divný lidi a myslet si, že jsem drsnej, když u toho nosim kožený kalhoty, na kterých bych moch smažit volský voka a džísku, která se mi ani nedá dopnout. Tady bude ale problém v něčem jiným a to asi v tom, že tohle dělaj jenom kluci z partičky Sons of Anarchy. A to asi samo o sobě ledasco vysvětluje. ()

T2

__Sons of Anarchy: 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $10,105,367 //počet predaných kusov 314,970 ║ __Sons of Anarchy: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $10,824,288 //počet predaných kusov 317,301 ()

DaViD´82

Hamlet (je tu vše; matka našeptávačka Gertruda/Gemma, strýc travič Claudius/Clay, Ofélie/Tara, Hamlet/Jax sám i promlouvající duch v podobě taťkova deníku a celá ta svita/gang kolem; snad jen Rosencrantz a Guildenstern absentují) naroubovaný na svět a byznys plán zločinného motorkářského „jakože Hells Angels“ gangu? Proč ne, zvlášť když jde od stanice FX o přiznanou náhražku za jejich již skončený The Shield (stále nejdrsnější a ostatně i nejlepší kriminálku vůbec) v podobě také drsně drsné kriminálky, akorát pohledem z druhé strany barikády. Potud vše dobře a čistě na papíře to v kombinaci s válkami irsko-mexicko-náckovských gangů, bezstarostným motorkářským „live free“ navzdory všem(u), přechcávání oficiálních autorit či problémy s pašováním zbraní působí sakra dobře. Problém ovšem je, že mnohdy opravdu pouze působí a že to takové i častěji není. Důvodem je absurdně přestřelené macho drsňáctví a laciná snaha šokovat za každou cenu. Zatímco v jiných seriálech podobné vzorce chování postav lze chápat, jakkoli ne nutně i schvalovat, tak tady je nejde ani chápat; postavy dělají to co si scenárista v dané situaci usmyslel jakože drsné, jakože šokující a jakože syrové bez ohledu na situaci či dění. Většinou nevěříte, že by se ta postava tak zachovala a jde jen o pózu. A není to jen o těch motorkářích, ale o všech; typicky agentka z první série. Echt drsná způsobem, který o té postavě nic nevypovídá a je taková nikoli proto, že by ji k tomu okolnosti dohnaly, ale čistě proto, že takto se dle pisálků chová drsná žena ve světě drsných mužů… Přesto se to bez újmy vidět dá, ale nic to nedá. Obsazení je ovšem výtečné a dělá pro ploché postavy první poslední, nejednou se prokáže, že koncept sám o sobě je dobrý i nosný a že být lépe uchopen, tak to mohlo být přesně tím, na co si to pouze hraje. Najdou se samozřejmě i momenty, kdy to přesně takové i je. O to více zamrzí, když se to záhy vrátí do té pozérské ulity. S1 3/5: (pod)Průměrná esence všech výše uvedených problémů, která se částečně vykupuje až excelentním triem finálních epizod. Ty dávají jistou naději, že by do budoucna přeci jen nemuselo jít o ztrátu času. Tou však první sezóna spíše je než není. ()

hirnlego

Já to "chápu", ale prostě ne - přece nejde "fandit" kokotům, kteří ani nedovolí kámošovi s krizí středního věku chodit s náctiletou lolitkou, no ne!________Viděn další díl - pani je naprosto zdrcená, když před ní její přítel zastřelí jejího fanatického bývalého, ale vzápětí se se svým současným začne milovat vedle mrtvoly bývalého. Rolf. ()

dO_od

// "Hey. I don't know much about you. Your club or anything. But I can see you're in pain. I know how hard it is to look past the shit we do. I've lost track of all the people I've hurt. Disappointed. But you've been really nice to me. And-and kind. And you kept your word. Not a lot of people do that. You're really decent guy, Jax. I just hope you can see some of that." S1 - Hra o americký sen začíná, rychle, odvážně, ani zdaleka však v takovém měřítku, do jakého se později překlopí. 80% S2 - Když MC krvácí, nikdo není v bezpečí. 90% S3 - Povinný výlet do historie aneb lež má v tomhle případě dlouhé nohy. 80% S4 - No king rules forever. Poprvé mi to láme srdce. 100% S5 - Do sotva zahojených ran se začíná sypat sůl. Tady už se láme všechno. 110% S6 - Zapomínám na přirovnání k Breaking Bad, tohle už je vyloženě The Wire z opačného pohledu, akorát desetkrát osudovější, a mnohem, mnohem bolestivější. 110% S7 - Velké finále, kulminace všech lží a zrad, která vede k totálnímu peklu. Válka gangů, za kterou by se nestyděl ani G. R. R. Martin. Nechci, aby to skončilo, ale nějak nemám na vybranou. Těch 80 hodin sakra rychle uteklo, a já teď můžu jen kroutit hlavou nad tím, jak dlouho mi tenhle epickej emocionální nářez narvanej testosteronem až k prasknutí unikal. 110% "Every time I think maybe I'm heading in the right direction I end up in a place I never even knew could feel this bad." Jax Teller ()

Slasher

S01: Ha! Konečně jsem se, sedm let ve skluzu, dostal tady k tý vidlácký, skrz na skrz američanský kultovce a jo, táhne od samýho začátku. Kombinace maloměstský Kalifornie a drsňáckýho gangu kde nechybí správný psanecký charisma - baví. Pravidelně je to krvavý, sranda, nechybí zvraty a příběh jde neustále nějak kupředu, herci top (v čele Perlman) a fakt, že kdo je tu vlastně klaďas (...) taky hraje do karet :) Měl jsem problém jen se zmateným hlavním hrdinou a jeho nudným milostným životem, ale poslední dva díly obrat a snad se to zlepší do příště. Celkově dobrej potenciál, může to být jak strhující, tak rozmáznout se v šedej průměr. 80% S02: Do hry vstupují arijští bratři s krásně ultra zarputilým výrazem Henryho Rollinse a SAMCRO zápolí nejen se šmejdy různých barev a stran zákona, ale i nedůvěrou ve vlastních řadách. Mouchy první série jsou vesměs napraveny (Jax, telenovela), pár postav jde zajímavě o kus dál, jen se mi to místy zdálo až moc zamotaný, děravý v logice a zvláštní z hlediska chování. "Vězeňský" díl asi nej. S chutí pokračuju. 80% S03: Sezona, která má mdlejší začátek, výlet do Belfastu vnese s jiným prostředím a párem nových postav i jakž takž rozmanitost, dopadne to zajímavě, představí se rusáci a závěr čekejte velkolepost. Chce to ale něčím nakopnout. 75% S04: Stalo se. Po všech stránkách dosavadní vrchol seriálu. Už hned úvod všechno vykolejí, posune kus jinam, přičemž smrdí čerstvou krví. Hlavní hrdina se ostříhal a pochlapil, skvělá je postava podivína Pottera, příjemně působí i nový šéf Charming PD, rozbil mě Hoff a třešní na dortu samozřejmě Machete Trejo. Absence slabších chvil a opruzů, konečně se to pořádně semele, zvlášť v E10 a 11. Přišlo mi, že všechny ty vztahový sračičky z let předtím se tady konečně vyplácejí, že kolem všech hlavních postav se tu událo něco hezky zajímavý, a umělo to být i nepředvídavý. Jo... level up, doposud fajn, tady teď HUSTÝ. 90% S05: S vyšším očekáváním přišel zatím nejslabší ročník. Připadalo mi, že si tu autoři nevěděli rady kam dál, nebo se vydali špatně a spoustu věcí ohráli, postavy tak omrzí (především Jax). Čím naopak pětka vyniká, je hodně slušná míra násilí, rozsvěcí to tu sympaťák Nero, kozatý úlet Waltona Gogginse k nezaplacení. 65% S06: Klub usiluje legalizovat byznys a nevyhnutelná tragédie spěje k vrcholu, prvních pár dílů chrrr, ale pak to graduje až k velmi intenzivní koncovce a dočkáme se dvou velkých smrtí. Jaxe už jsem jako bezcharakterního ztracence odepsal a nad jeho věčným "promise" jen podrážděně kroutím hlavou, přeju mu nic než ten nejtvrdší pád na držku. Ale ač je ten seriál na 90% plný idiotů, pořád umí vzbudit zájem jak to s nima dopadne. Jdeme do finále... 80% S07: Celý seriál měl hned několik míst, kde jsem ztrácel pozornost a nedívat na to ve dvou, třeba bych se býval zasekl, ale pokud to dotáhnete až sem, k poslednímu dílu velmi dobré poslední série, kde za tónů odrovnávající "Come Join The Murder" všechno dopadne jak má (SPOILER), přesahově, a z těch Vašich 92 hodin bude dobrá investice. Jak čistě do zábavy, tak i hlubších témat typu rozpolcená mentalita gangstera a jeho životů, zákulisí vztahů zločineckých organizací a strážců zákona, či nevyhnutelnost osudu... Enjoy ;) Potěšila delikátní rolička MM a ještě bych rád řekl, že moje celkově oblíbená postava byl Nero Padilla s hrozně správňácky charismatickým Jimmy Smitsem, a cením ten charakter moc, protože do všeho vnesl přesně ten typ "světla", jaký mi tam jinak tak chyběl. Oblíbil jsem si Gemmu (ač do rodiny ani zaplést se s ní bych nechtěl) a moc zajímavý pro mě byl Otto, jednak z hlediska psychologie a jakou úlohu sehrál, ale i proto, že ho hraje sám autor SOA, Kurt Sutter - slušná vytříbenost. 90% "The lies caught up to all of us, man... / When the time comes, she needs to tell my sons who I really am." () (méně) (více)

H34D

Synové anarchie - nedoceněný a mnohými dokonce nepochopený seriál, který naprosto dokonale a v celé své šíři vykresluje život motorkářského gangu, potažmo celé bikerské subkultury. Kurt Sutter ukázal svůj um v psaní kvalitních krimi zápletek již v policejní "dvojce" The Shieldu (jedničkou zůstane navždy The Wire) a zde ještě přitvrdil! Seriál jede téměř v každém díle na plný plyn, míra napětí je vysoká a postavy si nestačí vydechnout, neboť je na každém rohu čeká další pořádný průser, či kmotrovská odplata za jejich předchozí odplatu... I pokud vás motorkářská tématika nezajímá, Sons of Anarchy jsou pořád výborně napsaná a perfektně funkční gangsterka s charismatickými postavami (božský Opie)! Úžasná přidaná hodnota pak přichází v onom vykreslení subkultury MC. Scházet se s "bratry" ve stylové klubovně, mít na rameni vytetovanou drsnou lebku, vzbouzet respekt pouhým pohledem ze sedla blyštivého Harleye, to jest undergroundová verze Amerického snu. Ona některými zesměšňovaná drsnost zde rozhodně není sebeparodická a vlastně ani tolik nadsazená. Samozřejmě, aby seriál fungoval jako zábavná TV show, je třeba občas vybočit z mezí realističnosti, což se projevuje zejména na častých přestřelkách, do kterých se MC určitě běžně nepouští, ale jinak je ta pravá esence subkultury MC vystihnuta perfektně. členové se vnímají za bratry, nasazují za sebe život, nerespektují autority, ale mají vlastní morální pravidla. Má to své kouzlo - nemusíte se s ním stotožňovat, nemusíte chtít žít "jako oni", ale to vůbec neznamená, že vás to nebude bavit prožívat skrz obrazovku. 9/10 ()

Djoker

Už od prvních minut si nešlo nevšimnout jisté podobnosti s Shieldem. Trošku mi to vrtalo v hlavě až do doby, než jsem se dozvěděl, že seriál vznikl stejně jako Shield na FX a stojí za ním i jeden z jeho tvůrců. Pak už nebylo co řešit. Pouze jsem přešel z jedné strany na druhou. Místo, abych fandil zkorumpovaným poldům, tak jsem začal fandit pochybným existencím na motorkách. Dialogy především první série sice dost drhnou, ale jakmile se jde do akce, tak se jedná o skvělou jízdu okořeněnou silnými emocemi. Na seriálu se mi nejvíce líbí, že se nikdo z ničím nesere. Když má někdo blbý kecy, tak se prostě vezme bouchačka, narve se jeho starý do huby a hned mají všichni jasno. O tom, že nikdy nevíte, kdy to váš oblíbenec odskáče, ani nemluvím. 1. série: 75%, 2. série: 85%, 3. série: 80%, 4. série: 90%, 5. série: 90%, 6. série: 95%, 7. série: 95%. ()

Morien

Jax's got 99 problems and his mom caused them all. ♥ Minimálně jedno se musí panu Kurtu Sutterovi nechat, a totiž že po scenáristické stránce předvádí velmi působivou eskalaci zla a špatné karmy. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že našim psancům prošlo leccos, že nikdy nebyli potrestáni za své špatné skutky a že na konci jako klub vycházejí obrozeni ke světlým zítřkům, tak podle mého je pravdou přesný opak. Jediné postavy, které se dočkaly "šťastného konce" jsou Wendy a Nero, a oba se toho dočkali díky tomu, že doopravdy postavili blaho a štěstí svých dětí (své rodiny, téma celého seriálu) nad svoje osobní sobecké zájmy. Mimo ně jsou jediní dva lidé, kteří kromě slepé oddanosti (kterou si Sutter velmi často plete s opravdovou láskou) projevili také svědomí, přítomnost kritické myšlenky a obecně vnitřního života a touhy po něčem "větším", byli Tara a Juice, a oba dva byli za svoje následná chybná rozhodnutí ve snaze toho "něčeho" dosáhnout potrestáni mnohonásobně víc než všichni ostatní se srovnatelnými prohřešky. Tara se tak dlouho bála, aby se na ni neobtiskla černá ruka klubu, že se raději vrhla do propasti sama a rozhodla se pletichařit na stejné úrovni jako oni, čímž v mých očích kompletně přišla o svou nevinnost a jako postava byla již nevykoupitelná. Juice rozdrtil tlak vnější hrůzy natolik, že rezignoval na myšlenku sebe sama jako samostatné jednotky a nechal se manipulovat jak Clayem, tak Jaxem do situací, které už sám nemohl ospravedlnit a tak jenom přijímal další a další tresty za činy, které nebyly z jeho hlavy a se kterými se nikdy vnitřně neztotožnil. Ve výsledku si ale myslím, že Clay se vůči němu zachoval lépe než Jax, neboť mu po přiznání viny odpustil s tím, že "každý u stolu udělal něco". Jax zaslepený pocitem, že je ten princ přinášející "spásu", takovéhle introspekce vůbec nebyl schopen a pokračoval tak v měření dvojím metrem. Ale i přes to všechno, co se na něj sneslo, se byl Juice ve svých posledních momentech schopen usebrat a odejít podle svých vlastních podmínek, čímž se pro mě stal jediným členem klubu, který si na konci seriálu zaslouží respekt a vykoupení, a jediným opravdovým beránkem božím, který si zaslouží roztahovat ruce jako Ježíš. To se rozhodně nedá říct o Jaxovi, jehož finální "oběť" v mých očích nemá vůbec žádnou hodnotu. Jeho postava je dávána do kontextu s osudem jeho matky, neboť se oba zaklínají mantrou, že činí svá rozhodnutí "pro rodinu". V případě Gemmy je poměrně brzy zřejmé, že nemá nic jako osobní morální kodex a že není ochotna potlačit svoje vlastní blaho nebo sobecké motivy ve prospěch svého syna ani vnoučat. Jax oproti tomu začíná se silnou motivací vymanit se z předurčeného zakletého kruhu, ačkoliv nevědomky přispívá k tomu, že se do něj zakořeňuje ještě víc. Problém je v tom, že postupně se to nevědomky promění velmi definitivně ve "vědomky" a zejména právě jeho chování k Juicovi a potom také neschopnost disciplinovat ostatní členy klubu (včetně sebe) kvůli sobecky motivovaným činům z něj ve výsledku dělají špatného člověka, záporného hrdinu a selhávajícího vůdce. Jeho kralování nekončí nastolením míru, nýbrž zoufalým odstraněním problémů, které sám způsobil, a zanechává klub přesně tam, kde byl na začátku, nedošlo k žádnému vývoji. Je třeba si vzpomenout, že celý příběh začal tím, že jim "někdo zvenčí" vypálil skladiště. Stačí jedna malá gangsterská crew, která si bude chtít trochu přilepšit, a veškerý shit se může roztočit nanovo. A klub, který tento shit bude řešit, je slabý a nestálý. Většina jeho finálních členů se navzájem zná jenom pár měsíců plus několik málo roků letmého setkávání, rozhodně mezi sebou nemají ono "bratrské pouto", které drželo původní Syny pohromadě. Ti nejchytřejší a nejloajálnější jsou mrtví. A nový prezident a vice-prezident na svých místech nejsou proto, že by si to zasloužili, ale jednoduše proto, že zbyli jako poslední ze "staré" generace. Chibs byl původně jednou z mých nejoblíbenějších postav (nejen proto, že Tommy Flanagan je bůh a chtěla bych ho za muže), ale vývoj jeho charakteru byl bohužel také směrem dolů a během sedmé série se prokázal už jenom jako bezcharakterní bastard neschopný udržet si v hlavě odstup a celkový pohled na problém. A Tig vůbec nikdy neprokázal, že by měl nějaké inspirativní vůdcovské schopnosti. Takže kluci, z mého pohledu vám můžu popřát hodně štěstí, ale myslím si, že hodně ho ve výsledku asi nebude. --- Tak, tohle všechno byly moje myšlenky po konci poslední, sedmé série. Zní hodně zklamaně a rozčarovaně, ovšem to je pro to, že sedmá série pro mě byla kvalitou o dva až tři stupně pod celým předchozím seriálem, který jsem si užila zatraceně hodně. Sutter byl od začátku nekompromisní a svůj, a ke konci se bohužel trochu moc zhlédl v manýrách, které si předtím stihl vybudovat. Hodně epizod mělo (dle mého zbytečně) stopáž blížící se k 70 i 80 minutám, ačkoliv děje v nich bylo podobně (nebo i méně) než v původních standardních 40 až 50 minutách. Ve zpětném zrcátku jsem měla nejraději první až třetí sérii, protože ty byly vystavěné tak, že i těm mimo zákon stojícím psancům se dalo opravdu z celého srdce fandit, a hlavně potom se už nikdy nepodařilo představit tak skvělého antagonistu, jakým byla agentka Stahlová. A s tím souvisí i to, co jsem na Synech ze začátku obdivovala snad úplně nejvíc: ačkoliv se jedná o příběh z výsostně macho světa, obsahoval i výrazně stratifikovanou řadu zajímavých a osobitých ženských postav. Tento prvek se postupně také vytratil, což je škoda. (Na druhou stranu je ale třeba přiznat, že i nové mužské postavy byly často ploché a málo prozkoumané na úkor těch několika ústředních.) V posledních řadách se z žen upírá pozornost hlavně na Gemmu, a i její motivace a vlastní problémy byly čím dál tím plošší a méně "skutečné", než věci, se kterými se potýkala ze začátku. Ale to už se začínám trošku opakovat, takže si pogratuluji, že se mi podařilo v komentáři k seriálu o motorkářích použít slova usebrat se a stratifikace, a ukončím to s tím, že kdyby to pan Sutter uťal trochu dřív, byla bych ještě šťastnější, ale i teď jsem pořád dost šťastná. (Ale ne za to, cos provedl Juicovi, ty pacholku.) () (méně) (více)

choze

První série - dost sympatická záležitost. Postavy, herci a zápletky fajn, ale chybí mi tam silnější ústřední příběh, víc akce (skoro žádná tu není) a ten milostný trojúhelník byl ke konci už dost jalový. Dost mě bavila postava Jaxovy velmi všímavé a manipulativní matky a taky suverénní agentka ATF. ()

Spooner

Výborné drama z prostředí drsňáků na motorkách, okolo kterých byste se rozhodně jen tak na babetě neprojeli. Celé to spíš než akci sází na výborně napsané postavy a vztahy mezi nimi a tahle taktika většinu času funguje na jedničku, i díky výborným hercům. Atmosféra jižanského městečka je výborná a navíc do toho hraje celou dobu výborná hudba. Jen škoda místy pomalejšího tempa a že v některých dílech jsou postavy na můj vkus až moc velký svině.1. série sice za 70% ale seriál má ovšem nečekaně velmi stoupající tendenci a čtvrtá série zatím patří mezi nej série, který jsem kdy v seriálu viděl. 2. série: 90%. 3. série: 85%. 4. série: 100% 5. série: 100% 6. série: 90% ()

Real Tom Hardy

"YOU KNOW WHY I LIKE TEAMING UP WITH YOU HAP? BECAUSE WHEN WE DO, I’M THE NORMAL ONE." ---------- The Lost and Damned v seriálovom prevedení, a to doslova. Tak blízko k ikonickej hernej sérii Grand Theft Auto som zatiaľ ešte nikdy žiadny televízny produkt či film nevidel a aj keď to nie je úplne scenáristický masterpiece ako niektoré vecičky z dielne Rockstar Games, bližšie k tomu už asi nič nebude. Všetky postavy žijú, majú svoju osobnosť a črty, i keď mnohokrát veľmi povrchné a u mnohých z nich okrem vízie bratstva asi ťažko budeš hľadať nejakú motiváciu ich činov. Z nesympaťákov sa stávajú sympaťáci, z milovaných nenávidení. Kolobeh života. Pred obsadením však smekám klobúk, neskutočný náklad. Na margo jednotlivých sérií, percentuálne ich ohodnotiť nedokážem, mal som problém ich aspoň zoradiť, takže takto: 6 / 4 / 3 / 7 / 5 / 2 / 1. Finále sa mi zdalo pomerne urýchlené v rámci vývoja situácií, avšak je pravda, že po 7 sériách tam už toho veľa nezostalo. Kurt Sutter odviedol kus parádnej roboty a už teraz sa teším na spin-off. ()

teutates

Zhrniem 1 sériu týchto dosť netradičných synov anarchie... v prvom rade vyzerá to miestami dosť lacne, avšak to mi nevadilo, pretože ako vravím miestami... taktiež som sa párkrát zasmial nad scénarom, ktorý možno ešte nie je tak jasný v prvej sérií, takže stým ešte počkam... inak čo k tomu, motorkársky gang, ktorý funguje ako jedna veľká "rodina" (niečo na spôsob Kmotra)... po 1 sérií som ešte nespozoroval závislosť, takže je to povedzme v štádiu... celkom sa teším na pokračovanie, zatiaľ 7/10... takže po vzhliadnuti doposiaľ vydaných dielov (1.2 séria) konštatujem že 1. séria je vážne len rozjazd a čo sa týka tej druhej ide o Sons of Anarchy so všetkým čo k tomu patrí. To čo nefungovalo v prologu, tuna dokonale rezonuje a stáva sa z toho závislosť... 8/10 ()

Ant

Hodně netradiční seriál. Ukázka toho, jak funguje jeden motorkářský gang v Kalifornii. Velkou část seriálu táhnou herci. Hunnam je neokoukaný a talentovaný. Dvojice Perlman a Segal ze sebe taky dostávájí maximum. Taktéž pochvala za skvělou hudbu. První řada ale zdaleka není dokonalá, tvůrci se zdá se pořád rozkoukávají a několik věcí by šlo vyřešit mnohem lépe. Tak jako tak mi tihle motorkáři přirostli k srdci. 2. série Druhá řada se vyvarovala všech předešlých chyb a těch 13 dílů je naprosto lahůdkový zážitek. Po finále jsem musela ještě hodinu sbírat čelist z podlahy. Silně zasloužených pět hvězd. Abych to zkrátila, do 7. řady je to s kvalitou na vlnách. Když to Sutter promyslí, jsou SOA geniální, v opačném případě je to blbá soap opera. Kvůli konci už se na to nikdy nepodívám, ale z mnoha důvodů je to stále jeden z nejoriginálnějších seriálů za poslední dekádu. Hunnam si zasloužil Emmy. ()

eLeR

Rozoberať príbeh, a polemizovať o čom celý seriál bol, nemá význam. Teda pre mňa. Ja som to všetko brala tak, ako to prichádzalo. Raz ma to bavilo, inokedy som sa nestačila čudovať, čo za somarinu pozerám, ale je pravda, že som sa k pozeraniu nemusela nútiť. Rozjazd to má trošku pomalší, potom si chvíľu treba zvykať na neskutočne namachrovaných majstrov sveta na motorkách, ktorí môžu asi všetko. No a keď si zvyknete, tak vám možno niektorí aj k srdcu prirastú. Úroveň seriálu je ako sínusoida, raz je príbeh zaujímavý, inokedy sa zdá, že tvorcovia varili z vody, posledná séria je už ale úplne na hrane a záverečnú umeleckú bodku za seriálom tam ani nemali dávať ... a vôbec, dobrovoľne priznávam, že tento seriál by som nikdy nepozerala, keby v ňom nehral fešák Charlie, ktorý v posledných dieloch hral úplne parádne. Štvrtá hviezda za neho. Hudbu to malo výbornú, a tu aspoň jeden song ... https://www.youtube.com/watch?v=XF-qH7G9ACI ()

Chrustyn

Těšil jsem se na béčkovou zábavu a na to, že budu mít nového žrouta času, který mi pár týdnů/měsíců vydrží. No, vydržel mi asi 3 díly a poté jsem to vzdal. Film se pořád tváří děsně drsně ale působí ještě hůř než motorkářské akčňáky z 90. let, na které se seriál očividně snaží odkazovat. Štvaly mě postavy, nudil jsem se a nebavil mě ani příběh, ale nezajímavá akce. ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

Tvůrce Zákonu gangu chystá westernový seriál

01.12.2021

Kurt Sutter, scenárista a tvůrce kultovního seriálu Zákon gangu, oznámil nový seriál. Ten tentokrát vytvoří pro streamovací službu Netflix, ponese název The Abandons a bude se jednat o westernové… (více)

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)