Spřízněná duše

Bernard Couture

Mary Finlay

Kostýmy:

Charlotte Walter

Potenciál to mělo, začátek byl takový dost až "středověce" ponurý, ale pak se to nějak rozplizlo z několika potenciálních linek do ztracena a bylo to takové nemastné, neslané, duchařské, aby se na konci ukázalo, že to mělo velmi racionální vysvětlení. Za kostýmy a tu temnou atmosféru úvodní části filmu ve věznici dám nakonec tři, ale víckrát si to asi nepustím. A ještě něco. Rozhodně to nemělo 120 minut, trvalo to hodinu a půl a neměl jsem dojem, že by tam něco scházelo.(1.6.2017)

Zoe Tapper je prostě nádherná, ta si mě v Affinity naprosto získala. Jinak jde ale o nejslabší adaptaci díla Sarah Watersové (edit, po shlédnutí Night Watch až o druhou nejslabší), která si mě po prvním shlédnutí, na rozdíl od svých předchůdců, příliš nezískala a jediné, co mi utkvělo v paměti byla právě zmiňovaná Zoe (Příště bych si radši přečetla předlohu s jejím ksichtíkem na obálce). A nebýt toho, že jsem k filmu dělala české titulky, asi by to tak i zůstalo, ale až potom, co jsem s ním strávila tolik času a viděla jsem ho několikrát během pár dní, jsem ho dokázala průběžně docenit. Až na ten konec, ten ze srdce nenávidím.(8.12.2010)

• raven

Velka skoda... Po tom uzasne sfilmovanom Tipping the Velvet a - podla mojho nazoru - dokonale sfilmovanom Fingersmith tretia adaptacia romanu Sarah Waters nedopadla prilis slavne.(1.6.2009)

• Scaevola

(spoiler) Že je to past, mohlo být hrdince jasné už od začátku... Vlastně nevím, co je největším minusem tohoto snímku: Uvažoval jsem nad zbytečně subjektivní kamerou, mdlou nesympatičností postav (která je však zdůvodnitelná) nebo místy citelným nedostatkem peněz, ale jádro problému patrně tkví v přílišném přehlcení motivy. Máme tu neobvyklou lásku, problém postavení ženy ve viktoriánské Anglii, ženské vězeňství, spiritualismus, promyšlené podvody a mnohé další, přičemž každé z těchto témat by vydalo na vlastní příběh, a přestože vedle sebe mohou relativně bezbolestně fungovat, divák vlastně neví, na co se má zaměřit. Vzniká tak jakási koláž - dobově zajímavá a lahodící dnešnímu diskursu, avšak matoucí a v zásadě nic neříkájící.(14.5.2015)

• bobiša

Tak tohle se opravdu nepovedlo,jak mám anglická dramata z viktoriánské doby ráda,tady jsem opravdu zklamaná,herecké výkony hrozné/navíc český dabing hlavní představitelky byl otřesný/,nudné zpracování,celkově jsem z filmu byla otrávená.(24.4.2015)