Elizabeth Rambeau přijíždí do Kalifornie se svým strýcem a tetou. Pochází z rodiny vinařů, bohatých i navzdory 12 letům prohibice. Má se zde vdát za potomka místního vinařského rodu, aby spolu posléze spravovali společný podnik. Její bratranec John Rambeau však jejich svatbě nepřeje. Navíc je ve sporu se svým otcem, který odmítá prodávat vinné hrozny pašerákům. (Dreadd)

Dale

Taká typická rodinná melodráma, tentoraz zasadená do prostredia majiteľov viníc. Nechýbajú konflikty v rodine, túžba po majetkoch a peniazoch, no dokonca ani láska. Film sa dosť vlečie a zaujímavé to začne byť až keď dôjde na presviedčanie majiteľov, aby sa pridali do syndikátu a hrozno predávali mafiánom z Chicaga. No táto zaujímavá linka skončí skôr, než stihne nabrať obrátky a tak sa zase všetko vráti do starých koľají. Jediné vzrušenie zabezpečí už len taliansky žiarlivec. Nie je to zlá rodinná sága, ale videl som už omnoho lepšie. Rock Hudson ako zlý chlapec nepôsobí až tak vierohodne, zato Jean Simmons je výborná. A nesklame ani Claude Rains. ()

majo25

Ak by to bolo natočené o niekoľko desiatok rokov neskôr a bez hereckých hviezd ako Hudson a Simmonsová, od telenoviel by to nemalo ďaleko. Južnoamerické zasadenie, vinárska oblasť, bohaté veľkoviničiarske rodiny, boj až intrigy o pozemky a nejaká tá nekalá činnosť s alkoholovými gangsterami. Aj stopáž je pridlhá, hlavne úvod je dosť vleklý. Nebyť lepšiaceho sa záveru a vytrhnutia z nudy aspoň nejakou akciou, asi by to nedopadlo dobre. Aspoňže na peknú Simmonsou sa dobre díva. ()