Hlavními aktéry příběhu jsou manželé Emma a Antonio. Po roce odloučení se do jejich rodiny vrací brutalita, která vždy tvořila jejich manželství. Tentokrát však i s drsnými následky. Kromě nich sledujeme ještě jeden manželský pár a rodinu Antoniova šéfa Elia Fioravantiho. Ten se ze všech sil snaží zachránit svou politickou kariéru, ale zároveň tím nevědomky ničí i svůj osobní život a své ženě Maje nedává jinou možnost, než aby ho opustila. Svému synovi se navíc vzdálil už dávno. Jednoho perfektního dne ale Emma, Antonio, Elio a Maja vyloží na stůl všechny karty, aby se pokusili znovu získat kontrolu nad sebou a nad svými životy, plnými falešných her a přetvářek. A to i přesto, že by tím mohli zradit ty, které nejvíce milují. (Film Europe)

kolemjdouc

Italové kladou důraz na zvýraznění pocitů postav.Mastandera toho záporáka zahrál za jedna.Vlastně to celé bylo o jeho roli.Jak se žije člověku který ví,že to zlo v sobě má a stačí sebemenší spouštěč a už to nezvládne.Vlastně mi přijde že se režisér soustředil pouze na něj a ten zbytek byl křoví. ()

angel74

Nechám si zajít chuť a zůstanu radši u svých docela všedních dnů, než bych si užila jeden perfektní po vzoru tohoto filmu, který zdánlivě poklidnou formou vypráví o tom, jak mohou být některé vášní nabité vztahy destruktivní. (80%) ()

Martin741

Reziser Ferzan Ozpetek a jeho film nielen o medziludskych vztahoch. Tie sice nepatria do vseobecneho rozhladu, no doakzu urobit  zo zivota pekny masaker   : 68 % ()