Noc v domě hrůzy

Scénografie:

Cydney Neil

Kostýmy:

Anne Rose

Dá se říct, že House of Fears stojí a padá na ústřední myšlence: skupina teenagerů je přes noc uvězněna v Domě hrůzy, kde nabírají reálnou podobu jejich nejskrytější obavy. Postupně tak ožívají figury jako strašák, hrobník nebo klaun, a ty se snaží dostat onoho vyděšeného jedince. A při troše štěstí i diváka. Lekacích scén je vážně moc a většinou spolehlivě fungujou, krátká stopáž nedá nudě šanci, a i když hrubý násilí tu hraje třetí housle, obsahuje alespoň toho nejhnusnějšího klauna v hororu vůbec. Pokud se tedy chcete pobavit, na zdejší hodnocení se vyserte a dejte filmu šanci.(10.2.2012)

Parta bělochů + jeden černoch (jak jinak že ?) a jeden barák. Čekal jsem malinko víc, aspoň mohli lépe využít monstra a fóbie, ale nic z toho nedostalo dost prostoru. Takže jsem byl klasicky svědkem docela neoriginální zápletky, nudných monster a nesympatických postav. Průměrné béčko na jedno zhlédnutí. Kdyby více využili koncept a dali tam třeba trichofobii (strach z vlasů) a naháněl by je tam vlasatý emáč, užil bych si to líp.(13.12.2013)

• Madsbender

Dal by som aj tretiu hviezdičku, ale, žiaľ, skutočne niet za čo. House of Fears je prinajlepšom priemerným hororom. Je to vskutku škoda, pretože tento film mal ten potenciál, stať sa jedným zo sto hororov, ktoré zabodujú a prinesú poriadne gore, originálnu zápletku, zaujímavé obsadenie, tiesnivú atmosféru a neznámych tvorcov, ktorí sa vďaka nemu presadia (pozerám na teba, Drew Goddard :) ). Takto zostala len suchá škrupina s pár výbornými momentami (zrkadlová miestnosť s hrobárom), ktoré celok nezachránia. Nie, toto nie je ono. 50%(23.5.2013)

Soška démona prastaré kultury přinášela děs v mnoha filmech. Asi nejlépe si s ní poradil Vymítač ďábla. Zde přidejte inspiraci Panoptikem, Domem voskových figurin a celou řadou filmů o prokletých a strašidelných domech. Potěšující bylo, že se film obešel bez digitálního strašení, jako jsou rozličné oživlé stíny, krev tekoucí po stěnách či šlahouny vražedných plísní. Současně jsem si musel vzpomenout na Harryho Pottera a jeho boj s bubákem...ano, zde byla zřejmě hlavní inspirace. Přemíra lekacích scén postupně diváka nevyleká, zato občas prosákne strašidelná atmosféra, která se však zavčas stáhne. Strašidelný dům jistě nabízel netušené možnosti, osobně jsem postrádal mnou oblíbenou mlhu. Lepší průměr na deštivý podzimní podvečer...(24.10.2012)

Tak návštěvu takovéhoto strašidláckého domu bych si teda nechal taky líbit a klidně bych se obešel i bez těch oživlých atrakcí, hotovej Spookyland :-) Fajnej horor, zaměřenej sice hlavně na diváka pubertálního věku, ale nedá se mu upřít jistá dávka originality a hlavně povedených masek (hrobník vede, ale i klaun byl výživnej). Scéna po skončení závěrečných titulků snad naznačila, že bychom se mohli někdy do budoucna dočkat i pokračování. Já bych se mu nebránil.(19.5.2013)