Tak tahle šestice mladých přátel si o průšvih vysloveně koledovala. Lézt v předvečer Halloweenu pro legraci do strašidelného domu, kde je navíc ukrytý zapeklitý labyrint, to už není odvaha, ale čiročiré šílenství. Však Samantha, Hailey, Devon, Carter, Candice a Zane již brzy poznají na vlastní kůži, kde se stala chyba. V útrobách tohoto ponurého stavení totiž žije cosi, co si na lidské zábavy moc nepotrpí a raději to nabízí vlastní alternativu legrace plnou děsu, hrůzy a bolesti. Past sklapla a nadešel čas se začít bát, protože tady poteče krev a již brzy nastoupí k přehlídce suita těch nejhorších nočních můr, jaké si člověk dokáže představit. A nikde není psáno, že teror skončí s východem slunce. Děsivé hororové představení režiséra Ryana Littlea a jeho teenagerských herců může začít. (oficiální text distributora)

Madsbender

Dal by som aj tretiu hviezdičku, ale, žiaľ, skutočne niet za čo. House of Fears je prinajlepšom priemerným hororom. Je to vskutku škoda, pretože tento film mal ten potenciál, stať sa jedným zo sto hororov, ktoré zabodujú a prinesú poriadne gore, originálnu zápletku, zaujímavé obsadenie, tiesnivú atmosféru a neznámych tvorcov, ktorí sa vďaka nemu presadia (pozerám na teba, Drew Goddard :) ). Takto zostala len suchá škrupina s pár výbornými momentami (zrkadlová miestnosť s hrobárom), ktoré celok nezachránia. Nie, toto nie je ono. 50% ()

ricci.s

Partia teenagerov navštívi strašidelný dom a jeden po druhom začnú umierať, pretože sa v dome začínajú zhmotňovať ich najväčšie nočné mory. Je to vynikajúci teenagerský béčkový hororík so sympatickými hercami, peknými vizuálnymi efektami, pastičkami, ľakačkami, vraždičkami. Možno si plný počet nezaslúži, ale keď vidím, ako sú niektoré horory podceňované, tak ma to pravdupovediac trošku serie. Masky klaunov sa mi páčili najviac. ()

misterz

Niečo, čo hororového fanúšika veru nepoteší... Tento teenage horor by sa asi dal najvýstižnejšie charakterizovať výrazom - na smiech. A to v prípade väčšiny aspektov filmu. Príbeh samotný je klišoidný, ošuntelý a tisíckrát opozeraný. To by však vadilo najmenej. To si vážne nikto nevšimol, ako tragické to je po hereckej stránke? Herecké umenie všetkých zúčastnených po tajomne bažiacich "teenegerov" ani nebolo hereckým umením, miestami sa na tom dalo vážne iba ak tak zasmiať, čo sa prejavilo hlavne pri detailných záberoch tvárí, to už som sa často až pučil od smiechu. No ale aspoň z tohto pohľadu bol snímok zábavný... O funkčnom gore nemôže byť ani reči, bubáci boli tiež len jedna veľká sranda, hlavne ten slamený hastroš. Jedine klaun príjemne hororovo prekvapil, no práve ten mal najmenej priestoru. Zbytok snímku je len akýmsi zmäteným pobehovaním splašených kôz vo veľkom dome plnom akože strašidelných kulís. No poviem vám, v tomto smere bol napr. Hammer film spred 50 rokov na tom stokrát lepšie. A to pritom radšej pomlčím o nelogických elementoch niektorých situácií... Dve hviezdy za tú srandu tragikomického vyznenia hereckej stránky snímku a roztomilú bubácku naivitu. Viac tu nie je nič čo by zaujalo. 30/100 ()

darkrobyk

Soška démona prastaré kultury přinášela děs v mnoha filmech. Asi nejlépe si s ní poradil Vymítač ďábla. Zde přidejte inspiraci Panoptikem, Domem voskových figurin a celou řadou filmů o prokletých a strašidelných domech. Potěšující bylo, že se film obešel bez digitálního strašení, jako jsou rozličné oživlé stíny, krev tekoucí po stěnách či šlahouny vražedných plísní. Současně jsem si musel vzpomenout na Harryho Pottera a jeho boj s bubákem...ano, zde byla zřejmě hlavní inspirace. Přemíra lekacích scén postupně diváka nevyleká, zato občas prosákne strašidelná atmosféra, která se však zavčas stáhne. Strašidelný dům jistě nabízel netušené možnosti, osobně jsem postrádal mnou oblíbenou mlhu. Lepší průměr na deštivý podzimní podvečer... ()

Bloody13

Dá se říct, že House of Fears stojí a padá na ústřední myšlence: skupina teenagerů je přes noc uvězněna v Domě hrůzy, kde nabírají reálnou podobu jejich nejskrytější obavy. Postupně tak ožívají figury jako strašák, hrobník nebo klaun, a ty se snaží dostat onoho vyděšeného jedince. A při troše štěstí i diváka. Lekacích scén je vážně moc a většinou spolehlivě fungujou, krátká stopáž nedá nudě šanci, a i když hrubý násilí tu hraje třetí housle, obsahuje alespoň toho nejhnusnějšího klauna v hororu vůbec. Pokud se tedy chcete pobavit, na zdejší hodnocení se vyserte a dejte filmu šanci. ()