Hory zalité krví

Antonello Rubino

Kostýmy:

Jasmina Vasileva
  • Frajer42

Totální hovadina. Něco tak amatérského jsem opravdu už dlouho neviděl. Divím se, že za názvem filmu v závorce nestojí amatérský film, protože ho tento paskvil po všech stránkách připomínal. Film je opravdu neskutečně slabý. Ačkoliv je hrozně krátký, tak se strašně táhne. Celý děj je vystaven na totálních minidebilitách, které dohromady tvoří jednu monstrózní debilitu. Příběh totálně hloupý. Přišlo mi, že se snažil hrát si na něco na co ani ve skrytu duše neměl. Místo herců zde hrála banda kriplů, takže po této stránce si divák taky nepřišel na své. Zkrátka film splňuje všechny aspekty, které by správný odpad měl mít. A taky že je má.(9.6.2012)

Po naprosto úžasném začátku, kdy si vyslechneme říkanku o děťátku, se film ztratí někde v průměru. Příprava na cestu za bájným režisérem co má dvě příjmení Wilson Wyler Concannon, ještě jde, trocha sexu a tajemna, ale pak to pěkně klesá. Hledání filmu o krvavém Babyface-ovi se promění v krvavou lázeň. Pár dobrých myšlenek se určitě najde a nemůže chybět ani svérázný hororový konec. 50%(20.10.2009)

Brutální slasher s dobrým přístupem a zajímavým příběhem! Zápletka: V roce 1982 vydal kontroverzní režisér svůj jediný film s názvem The Hills Run Red. Na publikum to ale bylo příliš, tak byl stáhnut z kin a zmizel beze stopy, včetně všech kdo v něm měli přímo prsty. Zbylo jen pár propagačních materiálů a hodně slibně vypadající trailer... A teď se jeden maník rozhodne za každou cenu najít onen z(a)tracený snímek. / Ve spojitosti s tímto filmem bych uvedl LAID TO REST (po stránce svaté trojice krev-násilí-gore je na tom podobně), CARVER (také snuff motivy) a dnes už legendární SCREAM (co se týče hry s žánrovovými klišé, až jakési reflexe celého subžánru). Marně přemýšlím, co vytknout. No, pár slabých míst tam zhruba do poloviny bylo, ale jinak jen samé plusy. Na herce se dalo v pohodě dívat, aniž by jste jim měli nutkání jednu natáhnout, nechyběly pochutiny jako řezání fald oběti nebo stříhání si kůže z tváří, v úvodu se dočkáte i slušné porce erotiky, no a samozřejmě - vrah. Tím je neohrabaný přerostlý hovado s panenkovskou maskou přes zohyzděný obličej, zvaný Babyface. Vím, že to zní ohraně, ale co, charisma mu nechybí a to je dobře. Sečteno podtrženo, rozhodně doporučuji. Ač to mnohým nepřijde, jedná se o svým způsobem dost netuctový kousek. "Enjoy the show for as long as you live."(28.9.2009)

Babyface sám o sobě má hluboký potenciál aspirovat na novou hororovou ikonu, která by si i zasloužila nějakou sérii. Průser ale je, že všechno ostatní postupně selhává. Zpočátku zajímavý příběh o hledání zapomenutého filmu je skvělou záležitostí, ale postupně to pod náporem klišé a jakéhosi pro mě nepochopitelného vyměknutí upadá. Až si říkám, že než natočit tohle, měli radši natočit ten film, o kterém se v tomto filmu pořád mluví a trailer a scény z něj jsou naprosto vynikající. Nechápu, proč takový, minimálně u toho mordování, není i tenhle film? Už si pomalu zvykám na to, že když v hororu pobíhá nějakej magůrek, nejlepší z toho hororu bude kratičká sekvence o genezi toho magůrka - takže si k těmto filmům po Catacombs a remaku Black Christmass můži přiřadit i tento. Babyface je fajn, zbytek moc ne. A ještě jedna věc, zajímavější by to určitě bylo, kdyby si ty herečky hrající dvě hlavní role ty role vyměnili. Ono když mrchu hraje ženská, která jako mrcha vypadá na první pohled, tak je to o ničem.(3.8.2010)

Nemůžu si pomoct ale na mě film působil dosti televizně a hlavní hrdina Tad Hildenbrink mi do té role vůbec neseděl. Znám jej z Prciček a nevěřil jsem vlastním očím když jej vidím v klasické vyvražďovačce. Filmu nelze upřít nějakou snahu o vybudování napětí. Některé vraždy jsou natočeny přímo luxusně. Podobnost se Saw je ryze náhodná:) Inspirace o to větší. Babyface má zajímavou masku, ale nějak si neumím představit že bych si tento film hned tak pouštěl znovu. To raději znovu zkouknu mnohem lepší Blair Witch. 50%(20.10.2009)

• - Natočení filmu trvalo 2 roky. (Cheeker)

• - Ve scéně, kde jsou naši hrdinové v kině si lze povšimnout plakátů, které odkazují na jiném hororové snímky, například Strach.com (2002) nebo Kruh (2002). (NormanBates)

• - Natáčelo se v Bulharsku. (M.B)