Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

Trailer

Flipnic

Docela pohodový slasher, jehož hlavní silnou stránkou je kupodivu scénář. Nikdy jsem neviděl slasher s tak originálním a ujetě vymyšleným dějem a scénářem. Zabiják je ok, taková hora masa s krumpáčem, obstojnou maskou a docela slušným "Jasonovským charismatem" ... Jinak se ale jedná o vyložený průměr. Málo gore, slabé goreefekty, nulové napětí, krátká stopáž, nedořešený závěr, ze kterého se dalo vymáčknout opravdu hodně. Nápad s hledáním ztraceného "videonasties filmu" starého 20 let nabízí úžasné možnosti, nakonec od poloviny byly již téměř nevyužity ... Klasický průměr... ()

J*A*S*M

V Dark Castle Entertainment se s největší pravděpodobností stalo něco zázračného. Jak jinak si vysvětlit skutečnost, že společnost, která doposavad vydávala horory přinejlepším průměrné (přičemž většina hororových fanoušků je považuje dokonce spíš za podprůměrné), letos přijde s všeobecně nadšeně přijatým Orphanem (zatím jsem bohužel neviděl) a touhle hixploitation parádou,The Hills Run Red. Osobně jsem nadšen, že se sem tam ještě objeví nějaký takovýhle nenápadný snímek, o němž pomalu předem ani nevím, že se chystá, a dokáže mě takle překvapit a potěšit. THRR je něco mezi poctou subžánru (když se na něj podíváte, tak jste s trochou nadsázky viděli všechny hixploitation, co kdy byly natočeny) a lehkou kritikou žánru (chtěls to vidět, máš to mít), šlape jako švýcarské hodinky (když se vydrží trochu delší, ale ne zbytečný úvod), příjemně si hraje s žánrovými klišé a má (vzhledem k ... ) překvapivě dobrý příběh. Člověk, jenž má buranské vyvražďovačky nasledovány, konečně uvidí "klišovité scény", které skončí trochu jinak, než bývá zvykem. A je to vždycky velmi milé pomrknutí. Jediným slabším prvkem jsou herci, kteří nejsou úplně nejlepší, ale na direct to DVD film bohatě stačí. PS: V závěrečných titulcích je ještě scéna, která poměrně originálním a ojediněle zvrhlým způsobem otvírá dveře sequelu, tak ji nezmeškejte. ()

tron

„Všetko na jeden záber.“ Nedokážem dať 80%, ale zbabelo priznám, že ak by sa jednalo o nezávislý horor od neznámych tvorcov (a nie od producenta SMRTONOSNEJ ZBRANE 4), asi by som hovoril o udalosti roku. Takto je to „len“ drsný atmosférický krvák, kombinujúci to naj zo slasheru, hixploitation a „dokumentárnych hororov“. Podtrhuje to dobré herecké obsadenie (okrem diabolsky blonďavej Sophie Monkovej ešte satansky uvoľnený William Sadler ako „esencia najzvrhlejších hororových režisérov“). Znepokojivé a diabolské. V tradícii najlepších (prvých) filmov Roba Zombieho. ()

obitus

Ale jo, coby buranská vyvražďovačka to funguje minimálně průměrně, ale okořenění filmařským tématem tomu dodává, hlavně v první polovině, dost koření. Herci na porážku jsou až zbytečně nevýrazní, ale tento fakt je spolehlivě vyvážený jejich zabijáckými protějšky. Tlusté hovado s maskou panenky by nejnovějšího Jasona Voorheese zabilo pouhým pohledem. Slušná podívaná. ()

Slasher

Brutální slasher s dobrým přístupem a zajímavým příběhem! Zápletka: V roce 1982 vydal kontroverzní režisér svůj jediný film s názvem The Hills Run Red. Na publikum to ale bylo příliš, tak byl stáhnut z kin a zmizel beze stopy, včetně všech kdo v něm měli přímo prsty. Zbylo jen pár propagačních materiálů a hodně slibně vypadající trailer... A teď se jeden maník rozhodne za každou cenu najít onen z(a)tracený snímek. / Ve spojitosti s tímto filmem bych uvedl LAID TO REST (po stránce svaté trojice krev-násilí-gore je na tom podobně), CARVER (také snuff motivy) a dnes už legendární SCREAM (co se týče hry s žánrovovými klišé, až jakési reflexe celého subžánru). Marně přemýšlím, co vytknout. No, pár slabých míst tam zhruba do poloviny bylo, ale jinak jen samé plusy. Na herce se dalo v pohodě dívat, aniž by jste jim měli nutkání jednu natáhnout, nechyběly pochutiny jako řezání fald oběti nebo stříhání si kůže z tváří, v úvodu se dočkáte i slušné porce erotiky, no a samozřejmě - vrah. Tím je neohrabaný přerostlý hovado s panenkovskou maskou přes zohyzděný obličej, zvaný Babyface. Vím, že to zní ohraně, ale co, charisma mu nechybí a to je dobře. Sečteno podtrženo, rozhodně doporučuji. Ač to mnohým nepřijde, jedná se o svým způsobem dost netuctový kousek. "Enjoy the show for as long as you live." ()

• Film byl poprvé uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu 12. června 2009. (Worry77)
  • Ve scéně, kde jsou naši hrdinové v kině si lze povšimnout plakátů, které odkazují na jiném hororové snímky, například Strach.com (2002) nebo Kruh (2002). (NormanBates)
  • Filmovou hudbu nahrála Česká filharmonie. (=woody=)