poster

Hory zalité krví

 • USA

  The Hills Run Red

 • Slovensko

  Hory zaliate krvou

Horor / Thriller

USA, 2009, 78 min

Režie:

Dave Parker

Střih:

Harold Parker

Scénografie:

Antonello Rubino

Kostýmy:

Jasmina Vasileva
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • InJo
  ***

  Možná už jsem se definitivně zbláznil, ale u tohohle slasheru jsem se dobře bavil. A dokonce z vícero důvodů! Tím patrně nejzásadnějším je samotná zápletka (parta amatérských filmařů pátrá po legendárním ztraceném hororu), s níž si scénárista docela pěkně pohrál (většina zvratů v rámci možností dává aspoň trochu smysl, postavy znají subžánrová klišé, takže se nechovají vyloženě stupidně a hlavně tu neplní úlohu pouhého masa na porážku atd.). V mnohém je to samozřejmě hrozně naivní (léčba ze závislosti na tvrdých drogách zde zabere pár dní a je zprostředkována jednou krátkou montáží), klasicky béčkově hororové (herci jsou modelové, ženy ukazují prsa, vraždící scény jsou velmi brutální a krvavé) a ve finále se možná až příliš tlačí na pilu zvrácenosti (škoda, že všechna ta psychopatie postav, násilí a nechutnosti nejsou doplněny tísnivější a děsivější atmosférou), ale jako celek to drží poměrně slušně dohromady (kladem je také stopáž - pouhých 81 minut). Líbil se mi i konec, včetně mezititulkové scény, která skvěle otevírá dveře pro pokračování (ovšem doufám, že žádné nevznikne - bylo by totiž úplně zbytečné). Skalním příznivcům subžánru určitě doporučuju. A s HORY MAJÍ OČI to naštěstí nemá společného skoro nic... :) 70 %(20.4.2014)

 • petero
  **

  Hixploitation/slasher kombinuje staré známe fláky ako Blair Witch Project, Cigarette Burns a Midnight Movie. Úvodná scéna chlapca strihajúceho si tvár pred zrkadlom je fakt hustá, povinný pokec uvedenia do deja spríjemnia prednosti Sophie Monk a cestu z mesta nejaké husté prestrihy (zaberá toto na niekoho, alebo to tam tvorcovia pchajú aby divák nezabudol že pozerá horor?) a ide sa do lesa. Prepad teenagerov vidlákmi ktorých prepadne Babyface (mimochodom má asi 100x viac charizmy ako nový Jason Voorhees) je len jeden z dobrých nápadov tohto filmu. Napríklad konečne sa niekto dovolá mobilom v lese, problém nastáva s udaním polohy =). Ďalší vývin situácie je už klasická schéma vrah v maske vs. obete + pár neprekvapujúcich prekvapení a skvelým nápadom s kinom plným mŕtvych divákov. A zaujímavé nápady si udrží až do poslednej scény. Dark Castle pripravil slušnú vyvražďovačku len pre fanúšikov žánru, dostatočne prešpekulovanú a drsnú.(29.9.2009)

 • honajz
  ***

  Navzdory názvu, který je jen marketingovým tahákem, se většina hororu odehrává v lese a s Hory mají oči nemá nic společného. Režisér (fiktivní samozřejmě) Wilson Wyler v 80. letech natočil film, který byl pro svoji brutalitu stažen pěkně rychle z kin a všechny kopie zničeny. Jeden současný mladík, který má žánr explotiation v mimořádné oblibě, přemluví svou dívku a kamaráda s jeho dívkou, aby po filmu začali pátrat. Objeví tajný trailer na film a brzy najdou i režisérovu dcera, která jediná ze štábu je k nalezení. Dnes se živí jako holka u tyče, ale kamarádům prozradí, kudy vede cestička do našeho lesíčka... Ano, jak píšu, žádné hory, jen les. A krutá úmrtí, ale na ta si musíte počkat tři čtvrtě hodiny, a pak už do konce zbývá půlhodinka. A my brzy zjistíme, že pan režisér žije, ale žije ten klučina, co si pod úvodními titulky filmu u zrcadla odřezává ksicht, aby si na zkrvavené maso přišil masku, která je variací na Jasona. Film trochu připomíná Blair Witch zkříženou s Texaským masakrem motorovou pilou, a pokud nebudete natěšeni JENOM na vyvražďovačky - kterých se vám nakonec dostane - zjistíte, že film funguje dobře jako thriller (pátrání po filmu) i morální naučení. A to zní: "Pozor na přání, někdy se vám mohou vyplnit!" (A možná jde od tvůrců i o vztyčený prostřední prst všem milovníkům explotation podžánru a jejich názor, co si o nich myslí.)(5.11.2009)

 • Flipnic
  ***

  Docela pohodový slasher, jehož hlavní silnou stránkou je kupodivu scénář. Nikdy jsem neviděl slasher s tak originálním a ujetě vymyšleným dějem a scénářem. Zabiják je ok, taková hora masa s krumpáčem, obstojnou maskou a docela slušným "Jasonovským charismatem" ... Jinak se ale jedná o vyložený průměr. Málo gore, slabé goreefekty, nulové napětí, krátká stopáž, nedořešený závěr, ze kterého se dalo vymáčknout opravdu hodně. Nápad s hledáním ztraceného "videonasties filmu" starého 20 let nabízí úžasné možnosti, nakonec od poloviny byly již téměř nevyužity ... Klasický průměr...(8.10.2009)

 • gogo76
  ***

  Po úvodných 15. minútach sa režisér rozhodol, že už nebude točiť erotický horor, ale horor s troškou erotiky a partia mladých (ako inak), sa konečne vydáva do lesa. Potom sa to už konečne začína podobať na horor, aj keď všetky pokusy o ľakačky zúfalo nevychádzajú.Postupne krvi pribúda, príbeh je v podstate zaujímavý a z časti aj originálny (film, ktorý žije), ale okrem pár drsných a krvavých záberov, nie je ničím výnimočný. Napriek množstvu krvi, ma film nedokázal vyľakať a ani na chvíľočku navodiť pocit strachu alebo dusnej atmosféry. Preto len slabé tri hviezdičky. Film 50%.(21.1.2010)

 • - Počas nakrúcania nosil režisér Dave Parker svoje obľúbené tričko s motívom kapely Kiss. (Sociopath)

 • - Natočení filmu trvalo 2 roky. (Cheeker)

 • - Filmovou hudbu nahrála Česká filharmonie. (=woody=)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace