Roland Sallinger je policista z L.A., který poté, co ho postřelil a málem zabil jeho zkorumpovaný partner, byl nucen odejít ze zdravotních důvodů do důchodu. Po uzdravení ho starý přítel Connor Wells (Steph DuVall) najme jako bodyguarda pro jeho dceru Nikitu (Liezl Carstens). Roland tedy odjede do San Antonia v Texasu. Connor je bohatý podnikatel, kdysi byl také policistou a Rolandovým kolegou. Když Roland odvede Nikitu do nočního klubu, kde se má setkat se svým přítelem Masonem, všimne si podezřelého muže. Věci se seběhnou tak, že Mason Nikitu zavede do léčky a unesou ji. Roland sice několik únosců zabije, ale Nikita je i tak pryč. Dá se do jejich pronásledování, aby Connorovu dceru zachránil a ochránil. (JOJ Cinema)

wosho

Scénář je krásnou ukázkou debility-uboze slepené slova, bez souvislosti a logiky, bez špetky invence, či čehokoliv něčeho. Režie je cool-Waxman často zezačátku používá detail na cokoliv, od injekční stříkačky po kolečko vrzající kryplkáry. Ale jakmile přijde na budování napětí, či režii akčních scén je upocenej jak cikán při spintu s flaškou Jacka Danielse pod kapucou z Tesca s ochrankou za prdelí. No a co herci? Nalijme si čistého vína, v Segalovkách nikdy nešlo o charakterní herectví-co by tam taky hráli, že? Segal je sice už dědek, ale stále má onu auru bíjce a ikdyž mu v bitkách hodně pomáhá střih, své fanoušky dokáže potěšit. Hlídač je lehce podprůměrným akčním kouskem, co sobotní večer dokáže naplnit a trošku zahnat nudu. ()

Lateef

Prdím na to, že se Seagal pokouší o nějaké herectví, já ho chci vidět v pořádné akci a to mi opět nebylo dopřáno. Waxman v akčních scénách (je jich poskrovnu) přepne do módu "cholerická kamera" a já z těch fragmentů, které postřehnu, můžu konstatovat, že slůně Seagal se definitivně vysral na aikidó a používá snad jen filipínskou escrimu a kopance do koulí. Jinak tohle se natáčelo tak dva dny a opakuje se pořád a neustále dokola to samé. Mně by to snad ale ani nevadilo, kdyby tam byl opravdovej souboj. Jenže tady Seagal vykryje jeden úder a hned střih, asi aby se mohl na pět minut vydejchat, napít se, znovu se vydejchat a doplazit se na další záběr. Já nechápu, proč jsou fighty tak zmasakrovaný. Filmu chybí tempo, přehlednost v akčních scénách, skutečný záporák a bohužel i charizmatický hlavní hrdina. Seagal se jím chce stát, ale já mu to prostě už nežeru. U mě je to v současné době důchodce s obdivuhodnou minulostí. ()

Dubro

Príchodom Brúsky Willisa a jeho Smrtonosnej pasce skončila éra hrdinu, ktorému počas celého filmu nikto nerozkope sandále a tuším začiatkom treťohôr sa prestala točiť automobilová naháňačka pred pozadím. Ak tieto skutočnosti pánko Števko, ktorého zrejme prikrmuje eMcé Donald, dodnes netuší, mohla by sa nájsť nejaká dobrá duša, ktorá mu to napíše na Facebook, inak aj naďalej budú z obézneho Seagala vypadávať hrubé bulšity určené akurát tak pre jeho skamenelých fanúšikov. 40 hamburgerov. ()

tron

Jedna z dvoch seagaloviek, ktoré v r. 2009 režíroval Keoni Waxman. Čo sa Stevena týka, pre toho to bol približne (ťažko sa to ráta) štrnásty (!) videofilm od r. 2003. Čo k samotnej snímke dodať... Nemôžem povedať, že by ma prekvapilo, že je to lacná kópia Osobného strážca. U Seagala ma nič neprekvapí. Dokonca ani to, že tentoraz sa podieľal na scenári a produkcii. Patetické nezmyselné chlapské hlášky („Emócie nič neriešia“ povie niekoľkokrát rozvedený chlap), úsečné dialógy („Veľa toho nenahovoria.“ – „To nie.“ – „Ale strieľať vedia.“ – „To vedia.“), občas akcia, inokedy naivná snaha o budovanie medziľudských vzťahov, od začiatku ako sklo priehľadné postavy, príbeh neprekvapí, ani nezaskočí. V úvodnej scéne Seagal leží v nemocnici, údajne v kóme (samozrejme ju predstiera, pretože prečo nie) a padne hláška "Mozog vykazuje aktivitu"... vtedy som si musel riadne hrýzť do jazyka. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o policajtovi, ktorý je po jednej obyčajnej akcii ťažko zranený svojim partnerom a následne aj napriek úplnému uzdraveniu prepustený, ale dostane ponuku od svojho bohatého priateľa chrániť jeho dcéru, pretože sa ju pokúšajú uniesť a tak ju prijme, ale čakajú ho problémy so zločineckou organizáciou. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa z toho získať aj výrazne viac. Po slušne zvládnutej úvodnej časti a následnom uzdravení a tréningu sa už začne hlavný príbeh a hlavný hrdina sa stane bodyguardom, ale z tejto časti nemám najlepšie pocity, prakticky polovicu času filmu sa na to síce bez problémov pozerá a pár situácií dokáže zaujať, ale nič výraznejšie sa nedeje, tempo je pomalé, je tu viacero zbytočných scén a dialógov, postava dcéry má až zbytočne moc priestoru, podobne aj jej priateľ, ktorý ma vôbec nebavil. Ale našťastie po únose sa to už rozbehne a záverečná polhodina je už vydarená zábava. Akcie je tu priemerné množstvo a je aj celkom slušná. Súboje sú síce krátke a opäť je v nich viac strihov, než by bolo vhodné, ale aj tak sú prehľadné, Seagala v nich vidno a má tu viacero dobrých chvatov, nesklamali ma ani prestrelky, zabitých je dostatok a priestrely sú kvalitné, takže to aspoň pôsobí efektívne a poteší aj zvyšná akcia, obzvlášť likvidácie nožom. A chválim aj zaujímavý výber prostredí, v ktorom sa akcia odohráva, čo ju vždy ešte vylepší. Najviac sa mi páči všetka akcia z poslednej tretiny, ktorá pôsobí vyrovnane. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal tu pôsobí veľmi dobrým dojmom, je aj celkom vo forme a charizma mu rozhodne nechýba, až na postavu boxera ma nesklamali ani vedľajšie postavy, len ako som spomínal, dcéra má až moc priestoru. A chcelo by to lepších záporákov, tí radoví sú celkom obstojní, ale ten hlavný mi moc nesadol. Réžia a technická stránka sú na pomery súčasných videofilmov výrazným nadštandardom, má to slušnú kameru, väčšinu efektov a výber lokácií, som spokojný. Strážca na pomery súčasných Seagalových filmov určite patrí medzi to lepšie, zápletka, akcia, vizuál a herci ma bavili, ale nesedí mi to rozloženie deja, dcéru mali uniesť omnoho skoršie, tá stredná fáza je až zbytočne moc dlhá, ale zase aj takto je to stále slušná zábava. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 76%. ()

• V scéne, kedy Nikita (Liezl Carstens) hádže do seba miešané drinky je oblečená v čiernych šatách. Lenže počas zvracania pri limuzíne ich má už ružové. (johnsnow)
  • Film se natáčel v létě 2009 ve městě Santa Fe v Novém Mexiku v USA. (ssfan)