Uchazeč

Kandidaten

The Candidate

Thriller

Dánsko, 2008, 90 min

Priznávam, že miestami bol príbeh dosť priehľadný, ale na druhú stranu ma vedel občas aj príjemne prekvapiť, niektoré zvraty vyšli na výbornú, atmosféra a napätie išli ruku v ruke a pomerne dobre to zahrali aj herci. Čo ma ale štvalo najviac bola úplne amatérska kamera, ktorá kazila takmer všetky dynamické scény a hudobný doprovod tiež nepobral veľa kvalít. 70%.(23.2.2011)

Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%(28.8.2011)

Pro mě severská kinematografie byla dříve především plná inteligentních příběhů, který prakticky pokaždé koncem filmu absolutně šokovaly. Poslední dobou ale zjišťuju že i jejich kinematografie je plná průměrných filmů, který se v rámci ostatních nijak nevyjímají. Je tomu tak i v tomto případě, kdy jsem si film na jednu stranu užíval, ale na druhou stranu mě samotný příběh šíleně rozčiloval. Proč to tak tvůrci ale natočili nejspíš nikdy nepochopim. Uchazeč má totiž co se týče příběhu velice zajímavý nápad, ale ten průběh a samotný závěr by si zasloužil facku. Já nevěděl na čem jsem a hlavně kam s tím filmem vůbec spěju. Ještě že byl tak krátkej.(26.10.2010)

Europske zalezitosti mam rad a tie skandinavske vyslovene vyhladavam. V tom, ze robim dobre ma utvrdil i tento filmik. Na "neopozerane" tvare charizmatickych (asi by som mal toto slovo vypustit zo svojho slovnika) hercov sa prijemne pozera a ich herectvo im uverite. Hudba s prehladom buduje atmosferu tajomna. Hoci som uz podobny scenar parkrat videl, dani ho sfilmovali s davkou originality. Prekvapilo ma len, ako sa zachoval ustredny protagonista po prebudeni na hoteli. Viete o com hovorim. Kazdy mame sice priehrstie rozumu z divackeho kresla, ale Vas by nenadpadlo aspon skontrolovat tep? Ok dost bolo, kazdopadne nadpriemerna zalezitost...mozem len odporucit.(22.3.2010)

Ale jo. Asi by se to dalo nazvat "Michael Clayton po dánsku". Jenže zatimco v emerický verzi to byla nuda jak na besídce v domově důchodců, tady se aspoň něco dělo. Někdy snad až moc. Občas jsem se ztrácel, jindy se divil a sem tam i zíral. Čas i fakta si dělaj co chtěj, scénář je děravej, Nikolaj je sice přední dánskej herec, ale mam ho radši jako kriminální postavu. Celkově je to film, kerej brzo zapomenu. Neni to prostě žádná sláva, ale zase tak zlý to taky nebylo.(20.6.2010)