poster

Uchazeč

 • Česko

  Špinavé spiknutí

 • Dánsko

  Kandidaten

 • anglický

  The Candidate

Thriller

Dánsko, 2008, 90 min

 • Gereth
  ***

  Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%(28.8.2011)

 • claudel
  ****

  Výborný dánský thriller, u kterého jsem se ani vteřinu nenudil. Možná v něm bylo ale až moc zvratů najednou. Nikolaj Lie Kaas jako vždy ve formě s nasraným výrazem ve tváři.(5.2.2012)

 • Aluska88
  ****

  Velmi povedený, působivý thriller. Vůbec první z Dánska, který jsem zhlédla. Místy jsem se sice v příběhu trošku ztrácela, občas jsem měla pocit, že mi jaksi unikla část hlavní linie příběhu, nebo že jsem ji jaksi nestihla pochopit. To mi však nemohlo víceméně jakkoli narušit, mé zcela soustředěné sledování tohoto napínavého děje, se zajímavými okamžiky a pár nečekanými zvraty. O doplňující prvek se stará zvučná hudba, která tak skvěle dotváří určitou atmosféru a pro mě též zážitek z tohoto filmu.(1.2.2010)

 • genetique
  ***

  Priznávam, že miestami bol príbeh dosť priehľadný, ale na druhú stranu ma vedel občas aj príjemne prekvapiť, niektoré zvraty vyšli na výbornú, atmosféra a napätie išli ruku v ruke a pomerne dobre to zahrali aj herci. Čo ma ale štvalo najviac bola úplne amatérska kamera, ktorá kazila takmer všetky dynamické scény a hudobný doprovod tiež nepobral veľa kvalít. 70%.(23.2.2011)

 • emma53
  ****

  Mám slabost pro severské filmy a jestli se nepletu, tak to je snad první dánský thriller, který jsem viděla. Pozitivní bylo, že jsem se vůbec nenudila i když vyústění celého příběhu bylo celkem předvídatelné. Jonas v podání Nikolaje Kaase to jako vždy zvládnul na výbornou. Jen škoda za těch pár menších nedostatků, co jsem zaregistrovala a za kameru, která mně vůbec nesedla. Takže dávám horší čtyřku. Ale za zhlédnutí to určitě stojí.(18.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace