• Matty

Neskutečně děravý scénář obsahuje snad všechna myslitelná klišé "hitchcockovských" thrillerů o člověku, na kterého někdo ušil boudu. Plán zdejších zlosynů funguje jenom díky dlouhé sérii náhod, protagonista nemá charisma ani páteř (podle amerického vzoru je vlastně celou dobu trestán za nevěru) a několikanásobný závěrečný zvrat by lépe vyniknul v nějaké parodii podobných filmů. Akční scény sice díky práci kamery disponují určitou dynamikou, ale jak vyjde dřív nebo později najevo, nijak neslouží příběhu, byly přidány čistě pro efekt. Když už má Kasper Barfoed potřebu natáčet (špatné) filmy, měl raději zůstat u těch, které jsou určeny shovívavějšímu dětskému publiku. 50%(13.2.2010)

Priznávam, že miestami bol príbeh dosť priehľadný, ale na druhú stranu ma vedel občas aj príjemne prekvapiť, niektoré zvraty vyšli na výbornú, atmosféra a napätie išli ruku v ruke a pomerne dobre to zahrali aj herci. Čo ma ale štvalo najviac bola úplne amatérska kamera, ktorá kazila takmer všetky dynamické scény a hudobný doprovod tiež nepobral veľa kvalít. 70%.(23.2.2011)

Tož natočené to bylo dobře a ani herci neškobrtali tak moc, jak jsem očekával, ale tolik scénáristických oslích můstků už jsem dlouho neviděl. Hlavní hrdinové/padouši se i po xté totální náhodě stále tváří jako prezidenti kroužku kombinatoriky a pokud mě dokáže na thrilleru něco rozladit, tak to je snaha dělat z hloupého geniální. Nicméně díky délce a absenci vyloženě nudných scén není nad čím brečet, nedělní odpoledne to zaplácne. // 55%(28.8.2011)

• Enšpígl

Já si představoval, jak člověk, který se nikdy v životě v životě nedostal do akce a do konfrontace ze zločinem bude asi jednat ale žádná představa se nestotožňovala s chováním hlavního hrdiny. Obsahově možná jiné, ale u celého filmu jsem měl dojem, že si hraje na Bourna (střih, hudba, zoom), ale při psaní scénáře pan Stefan Jaworski asi víc myslel, na to co mu doma žena udělá k večeři.(17.1.2018)

Pro mě severská kinematografie byla dříve především plná inteligentních příběhů, který prakticky pokaždé koncem filmu absolutně šokovaly. Poslední dobou ale zjišťuju že i jejich kinematografie je plná průměrných filmů, který se v rámci ostatních nijak nevyjímají. Je tomu tak i v tomto případě, kdy jsem si film na jednu stranu užíval, ale na druhou stranu mě samotný příběh šíleně rozčiloval. Proč to tak tvůrci ale natočili nejspíš nikdy nepochopim. Uchazeč má totiž co se týče příběhu velice zajímavý nápad, ale ten průběh a samotný závěr by si zasloužil facku. Já nevěděl na čem jsem a hlavně kam s tím filmem vůbec spěju. Ještě že byl tak krátkej.(26.10.2010)