poster

Trezor (TV film)

Krimi

Československo, 1989, 69 min

 • Marthos
  *

  Kam až sahá sběratelská vášeň... Pátrání po pachateli je bohužel velmi nezáživné, přestože k dispozici byla celá plejáda zkušených herců (Frej, Rösner, Mrkvička, Šimánek, Sovák a další). Vhodné speciálně pro filatelisty.(16.5.2017)

 • 5150
  **

  Vyšetřování případu krádeže cenné sbírky známek. Nic extra. Jakákoli epizoda "Malého pitavala" je mnohem napínavější a zábavnější.(27.10.2008)

 • rakovnik
  ****

  Na televizní inscenaci poměrně dlouhý film, přestože docela hezky ubíhal a to především v době, kdy byl na obrazovce jako obvykle skvělý a přirozený Jiří Sovák. Režisér před námi rozhrál rodinné drama na pozadí kriminálního činu, jehož vyšetřování se děje ve dvou liniích. Zajímavé je použití počítače, které penzionovaný pojišťovák kvituje a mladší policista odsuzuje :-) Vynikající je herecké obsazení, které rozhodně potěší každého, slabinou je interiérové upovídané prostředí. Každopádně se k pointě mohli tvůrci filmu dostat poněkud rychleji.(12.12.2012)

 • Schlierkamp
  ***

  Československý televizní kriminální film o krádeži celoživotní sbírky známek z nepoškozeného trezoru. Snímek nabízí zajímavý pohled do rodinného života známého filatelisty a odborníka na poštovní známky Černého (L. Frej), jenž prozradí vážného neshody a výčitky pramenící právě kvůli jeho netradičnímu a nákladnému koníčku, jenž negativně ovlivní rodinné vztahy. Vyšetřováním případu je pověřen nadporučík Beneš v podání B. Rösnera, jenž spolu se svým týmem ve složení zkušený L. Mrkvička a nevýrazný M. Pešek kromě ověřování výpovědí podezřelých osob nevypátrá vůbec nic. Do pátrání na vlastní pěst se však pouští pojišťovací agent v penzi Drábek (elegantní J. Sovák), jemuž případ nevypáčeného trezoru připomíná kauzu několik desetiletí starou a postupnými kroky odhalí překvapivého pachatele. Průměrný snímek Z. Kubečka, režiséra podobných krátkých televizních kriminálek na přelomu 80. a 90. let, zaujme nepříliš známým prostředím filatelistů, avšak na druhé straně je docela znatelný poněkud pomalý spád a nepřesvědčivá práce kriminalistů.(8.12.2015)

 • Snorlax
  ****

  Přesně ten styl detektivky, který mám ráda, vyšetřovatel kousek po kousku skládá jednotlivé dílky a vodí si diváka s sebou. Michal Pešek měl naštěstí natolik malou roli, že zde ani nestihnul být příliš trapný, nezvyklé.(22.7.2018)

 • - Jiří Sovák zde hraje pojišťovacího agenta. Ve skutečnosti se herec tímto povoláním v mládí nějaký čas živil. (cundak)