Výlet

Some Secrets

Komedie / Drama / Road movie

Česko / Slovensko, 2002, 100 min

Road movie a lá Alice Nellis. Obdivuji paní Janžurovou, obdivuji T. Remundovou i Igora Bareše. Výlet nepotřebuje nákladné efekty, složité triky a kulisy. Skvělý scénář a herecké výkony tenhle film katapultují na výsluní českého filmu. A pochopitelně, jak už tu bylo řečeno, finále je famózní a mimořádně nečekané. 90% a 4*(16.5.2007)

• Véronique

Je mi to líto - už jen kvůli mé oblíbené Ivě Janžurové, ale film byl jako "žvýkačka". Dlouhý a nudný... Námět sice nevšední, ovšem samotné zpracování už tak trochu pokulhává. Film nemusí být akční, aby se divák nenudil, ale tady by se nějaká ta akce možná hodila - vše plynulo tak nějak samozřejmě, poklidně. Avšak způsobem, který mě nenadchl. 40%(25.8.2008)

Až netradiční výlet, jehož cílem je dopravit urnu s tatínkovým popelem do jeho rodného kraje, umožní členům jedné docela obyčejné české rodiny nalézt prostor pro vysvětlování, pochopení, poznání a sdělování nepříjemných pravd...Vtipná road-movie s dobře napsanými dialogy, výbornou hudbou a přirozenými hereckými výkony. Skvělá Iva Janžurová i obě její dcery.(20.9.2008)

Hlavná zápletka bola celkom fajn, ale všetko okolo bolo fádne až hrôza. Navyše sa film ku koncu preklopil do totálne uletenej a umelo vykonštruovanej zlátaniny s úmyslom byť čo najzaujímavejší. Dosiahlo sa však opaku. Nebyť dobrej réžie, prostredia, ktoré veľmi dobre poznám a hudby, tak by som ku koncu už od nudy asi upadol do kómatického stavu. 55/100 Videné v rámci projektu - Project 52 Films by Woman.(13.3.2016)

Další z nemnoha filmů, kde je zmiňován Rakovník :-) Ale pouze zmíněn, v Rakovníku se film jinak vůbec neodehrává. Zajímavá, i když trochu smutná rodinná komedie (rodinná především v tom smyslu, že tam hraje rodina Ivy Janžurové), kde Iva Janžurová sedí opravdu skvěle. Nejen že se člověk pobaví, ale také se může zamyslet nad vlastním životem, vztahy. Tento rozměr mnoha dnešním filmům chybí. Ještě pro zajímavost: SPZ aut z Rakovníka ještě před změnou na systém krajských poznávacích značek skutečně byla RA, ale nikdy nedošla řada až k RAK jako na filmovém Wartburku, skončila v sérii RAE.(2.7.2010)

• - Auta s poznávací značkou RAK v Rakovníku nikdy nejezdila. (rakovnik)

• - Film získal v říjnu roku 2002 cenu na MFF ve španělském San Sebastianu. Cenu v kategorii A pro nejlepší mladé režiséry získala a osobně převzala Alice Nellis. (hippyman)

• - Z filmového festivalu v Paříži (2003) si Výlet odvezl tzv. Velkou cenu, jež je spojena s odměnou v podobě propagační kampaně pro vítězný film v hodnotě 100 000 eur. (hippyman)