Výlet

Komedie / Drama / Road movie

Česko / Slovensko, 2002, 100 min

Jsou filmy, které Vás ohromí a přibijou do sedadla na první "pokuk" a pokud je vidíte víckrát, na to prvotní oslnění nikdy nezapomenete. A pak jsou filmy, které zkouknete, jsou příjemné, ale máte pocit, že znova už je vidět nepotřebujete. Film Výlet jsem zhlédla v kině těsně po premiéře, řekla si fajn, dala mu tři hvězdičky a skoro na něj zapomněla. Teď jsem ho viděla - a to v TV! - podruhé a musím jednu hvězdičku přidat. Proč? Možná už jsem se tak nepídila po příběhu - který, aspoň dle mne, není tak podstatný - možná že jsem trochu zestárla, takže už víc chápu postavu Ivy Janžurové, možná mi víc došlo přísloví I CESTA MŮŽE BÝT CÍL, možná.... ale co - možná zkuste dát druhou šanci tomuhle nenápadnému filmu taky a uvidíte!(16.7.2007)

Další z nemnoha filmů, kde je zmiňován Rakovník :-) Ale pouze zmíněn, v Rakovníku se film jinak vůbec neodehrává. Zajímavá, i když trochu smutná rodinná komedie (rodinná především v tom smyslu, že tam hraje rodina Ivy Janžurové), kde Iva Janžurová sedí opravdu skvěle. Nejen že se člověk pobaví, ale také se může zamyslet nad vlastním životem, vztahy. Tento rozměr mnoha dnešním filmům chybí. Ještě pro zajímavost: SPZ aut z Rakovníka ještě před změnou na systém krajských poznávacích značek skutečně byla RA, ale nikdy nedošla řada až k RAK jako na filmovém Wartburku, skončila v sérii RAE.(2.7.2010)

Nebýt Kryštofa Hádka, možná bych se k tomuto filmu nedostala ... Už od začátku mě Výlet opravdu bavil. Sice se našly slabší chvilky, a právě proto nehodnotím pěti hvězdičkama, ale ve finále jsem se prostě skvěle bavila. Některé hlášky mě opravdu dokonale pobavily, stejně jako některé scény. I když se ve filmu nachází vyostřenější situace, působil na mě film odpočinkově. Snad ale úplně největším mínusem filmu byla hudba. Neříkám, že by byla nějak špatná, i když to absolutně vůbec není můj styl, ale přišlo mi, že se do určitých scén vůbec nehodí. Druhým mínusem byla bohužel Theodora. Svou roli zvládla naprosto skvěle, to nepopírám, ale já tuto herečku prostě nemám nijak zvlášť v oblibě ... Obzvlášť, když dostane takovou roli ... Jinak ale samozřejmě všichni herci v hlavních rolích byli úžasní, a zrovna "rodinné" spojení dodává filmu tu správnou atmosféru. Na závěr bych ještě ráda zmínila kratičký výstup Kryštofa s Aňou, který nejen pobavil, ale taky velmi potěšil.(26.3.2015)

Každý to známe, jak to dopadne, kdž se sejde celá rodina - samé handrkování a popichování, prostě blázinec. Ovšem přestože před ostatními se snažíme vypadat v pohodě, každý z nás si prožívá svůj vlastní příběh, kde většinou není všechno úplně růžové. A přesně o tomhle je Výlet. Chvíli humorný, chvíli smutný, někdy dokonce drama. Dohromady je to vyvážený mix všeho.(3.2.2009)

• Véronique

Je mi to líto - už jen kvůli mé oblíbené Ivě Janžurové, ale film byl jako "žvýkačka". Dlouhý a nudný... Námět sice nevšední, ovšem samotné zpracování už tak trochu pokulhává. Film nemusí být akční, aby se divák nenudil, ale tady by se nějaká ta akce možná hodila - vše plynulo tak nějak samozřejmě, poklidně. Avšak způsobem, který mě nenadchl. 40%(25.8.2008)

• - Z filmového festivalu v Paříži (2003) si Výlet odvezl tzv. Velkou cenu, jež je spojena s odměnou v podobě propagační kampaně pro vítězný film v hodnotě 100 000 eur. (hippyman)

• - Film získal v říjnu roku 2002 cenu na MFF ve španělském San Sebastianu. Cenu v kategorii A pro nejlepší mladé režiséry získala a osobně převzala Alice Nellis. (hippyman)

• - V rámci propagační jízdy ve dnech 16. a 17. 3. 2002 proběhla „Výletová road-show“, promoakce a pozvání na film za účasti režisérky a hlavních představitelek snímku po městech kopírujících pomyslnou trasu „Výletu" - Beroun, Žebrák, Hořovice, Příbram, Milevsko, Tábor, Jindřichův Hradec, Telč, Třebíč, Kyjov, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště a Uherský Brod. (hippyman)