Zajatci bílého boha

Česko, 2008, 52 min

Steve Lichtag

Ladislav Cigánek (vyp.)
  • wampilenka

Nešťastně zpracovaný dokument. Nepochybuji, že si T. Ryšek prožil krušné a smutné chvilky, ale ta jejich dramatizace ... tv nova-povodňové zpravodajství hadr. Krom toho způsob, jak o problému mluví, jakým prezentuje sebe, a hlavně, jak míchá páté přes deváté, znevažuje samo téma a příliš nepomáhá problém řešit.(31.5.2012)

• KrajicHlad

Závažnost problematiky významně srážejí zejména dvě skutečnosti. Jediný anonymní hlas z diktafonu a jeho nikým jiným nepodložený výrok o 80 % misionářů provozujících sexuální turistiku („Eighty percent of them fuck around.“) a dramaturgicky dožehlený úspěšný "útěk" před misionářskými zloduchy usilujícími o život aktéra. Nevadilo by to, kdyby tvůrci přiznali částečné využití fikce, respektive kdyby publikum s využitím fikce počítalo. To se však nestalo. Závěr? Filmu to přidalo na popularitě a z diváků to vymámilo vášnivější, leckdy vyhroceně polarizované komentáře. Vyvstává otázka, nakolik lze dobré věci vypomáhat dobroušením reality.(30.9.2010)

Taký maly docu- ment silnejšieho kalibru. Skor výpoveď o tom aká banda vy***ana su tzv.misionari (česť výnimkám ),za akym účelom chodia "pomáhať" a srať sa do života malého národa niekde v Ázii. A cirkev ma v tej "svätenej vode" namačane prsty po posledný článok. Docu- mixnuty s cestopisom a zaujímavými faktmi.(16.7.2015)

Tomáš Ryšek je hrôzostrašný "storyteller", ktorému by mali doslovne zakázať, aby vystupoval pred kamerou. Nič to však nemení na fakte, že spracoval snímok, ktorý vzhľadom k téme budí obrovský rešpekt voči jeho osobe. Klobúk dolu ako nabral odvahu, riskoval svoj život aby oznámil svetu - NA! Vy kokoti špinavý, dobrosrdeční veriaci z poza mláky, toto všetko som sa o Vás a Vašich misionárskych aktivitách dozvedel. No a že to pánečku je ale svinstvo. Samozrejme, určite sa nájdu aj takí, čo mali dobre úmysly, ale ako to už býva zvykom, sú aj iní, čo majú svoje vlastné záujmy, veď "vrznúť" si s nejakým 7 ročným chlapcom, pochádzajúcim z kmeňa, ktorý oficiálne vlastne ani "neexistuje", môže byť pre pedofila rovnaká trofej, ako pre afrického lovca kly zo slona. No a tá poznámka, nepotrebujeme pracovníkov, máme 60 detí, bude rovnako ako tebe Tomino, aj mne vŕtať v hlave. Parádna lacná pracovná sila, čo poviete?(28.3.2016)

• Luke7

Přečtěte si o více o daném problému z více zdrojů např. viz. komentář uživatele Cinik: http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/zajatci-bileho-boha-film-o-kterem-se-hovori/3641 a pak se rozhodněte sami jak je moc dokument hodnověrný či líbivý, co jsme se vlastně dozvěděli a na co se nám nedostává odpovědí.(26.4.2011)