poster

Poslední obrněný vlak

 • Rusko

  Poslednij broněpojezd

 • Rusko

  Последний бронепоезд

  (Rusko)
 • Rusko

  Posledniy bronepoezd

  (Rusko)
 • slovenský

  Posledný obrnený vlak

 • anglický

  Last Armoured Train

Akční / Válečný / Historický

Rusko / Bělorusko, 2006, 124 min (SE: 215 min)

 • magu
  **

  Ak by som sa mal na tento film pozerať ako železničný fanúšik, tak by mi museli vymyslieť záporné ohodnotenie. Takže zabudnime na železnicu - no ale veľmi sa to nezlepšilo ani tak. Väčšina záporov je popísaná v ostatných komentároch (pripojených k inému filmu - viď diskusia), tak načo sa opakovať. Vypichnem iba jeden - ako dokážu rusáci zakúriť parnú mašinu za pár minút? Za tento patent by im boli všetci nadšenci veľmi vďační. A klady...? Celkom sa mi páčili Nemci. Boli na rozdiel od Rusov prirodzení.(3.1.2012)

 • Hennes
  ***

  Původní snímek z roku 2003 jsem neviděl. Film je ukázka toho jaká panovala ve druhé světové válce atmosféra, nedůvěra k vlastním lidem (v tomto případě i oprávněná), bezcitné zabíjení, protože platilo kdo z koho. To vše ano, ale trochu jsem se pozastavil nad diverzanty ovládající ruštinu tak, že to ani Rusové nepoznají (i když netvrdím, že se takový nenašel, ale tipoval bych spíše rodilého Rusa ve službách Německa). I samotné obsazení mostu mi přišlo až moc "jednoduché", naopak scéna z lesa, kdy byli nemilosrdně pobiti všichni byla reálná. Nedostatky technické rázu neřeším, není to válečný velkofilm, ale snímek s jednoduchým scénářem. Ovšem kdo rád sleduje válečné filmy, nemůže poslat tento snímek na úplné dno.(11.4.2012)

 • pan_buh
  **

  Děsná hovadina která si snad ani slovní komentář nezaslouží. Co mě naštvalo nejvíc, tak ignorace faktu, že prostě ty zbraně na vlaku musí někdo obsluhovat, ale s tím se autoři moc neobtěžovali. Taková dělostřelecká palba z pohybujícího se prostředku - to je brnkačka co zvládne každej... A proboha jak zastavíme ten obrněný vlak??? BOŽE!!! Co si počneme, když ve scénáři není možnost vyhodit kus kolejí do povětří??? 3x fuj za trapárnu s těma ženskejma a jedna hvězdička navíc za probodnutí pána na posledním vagonu vlaku:-) Celkem tedy dvě...(22.4.2013)

 • GordonCZ
  **

  Hodně slabě natočený válečný film, který by s o něco větší snahou mohl z daného námětu vytěžit mnohem víc. Na konec se tak těšíte čím dál víc, ale ne proto, abyste věděli, jak to dopadne, ale prostě ať už to hlavně skončí a máte to za sebou. Více jak dvouhodinová stopáž je u tak prázdného filmu opravdu hodně na škodu. Taky jsem nepochopil, proč museli Rusové ten stejný film natočit dvakrát v rozmezí tří let. Evidentně to moc nevylepšili.(30.12.2012)

 • Ed.
  **

  Hned v úvodu Němci kropí z aktuálního Ruského kulometu, moderní zbraně se v záběru objeví mnohokrát, technika z překližky, interiér obrněného vlaku nedrží pohromadě dekorace je vratká. Technika si není podobná a zbraně jsou v záběrech zaměněné. Příběh je slabý a dost vázne, snad jediné pozitivum, čistý obraz. Maximum možného jsou dvě hvězdy za snahu! (přehodnotil jsem původní hodnocení, neměl sem si to pouštět podruhé :-) )(6.3.2014)

 • - Události, zobrazené ve filmu, vycházejí ze skutečnosti. (Gyorgy)

 • - Nepříliš dobře odvedená práce na počítačových efektech má za následek, že má jeden z přistávajících německých kluzáků zrcadlově obrácené nápisy imatrikulace na ocasní části trupu. (Stejšn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace