Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Prázdninové zážitky třináctiletého Mildy Malého se prolínají s oblíbenou četbou - Dumasovými Třemi mušketýry. (oficiální text distributora)

Recenze (13)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Teda přečíst si oficiální text distributora + Rodinný / Hudební , tak se na to v životě nepodívám. Žádnej zázrak se sice nekonal, ale za vidění to stálo. Film se odehrává v létě 1964 a přinese docela zajímavej pohled na tehdejší dobu. A docela mě překvapilo, že film vzniknul ještě před sametovou revolucí. V hlavních rolích mě zaujal zejména Jiří Lábus, Oldřich Navrátil a Oldřich Vlach. Jinak (ne)herci v dětskejch rolích působili taky celkem přirozeně, což pravidlem moc nebejvá. Rozhodně se jedná o zajímavej počin, kterej ale přišel moc pozdě a tim pádem úplně zapadnul... ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Prazvláštní film, je tady viděť, že už se to točilo na sklonku režimu a hodně věcí se tam už mohlo co by jinak neprošlo. Za zmínku jinak hodně zmateného filmu je určitě 14 létá Linda Rybová, která byla kočka už od mala. Scéna kdy jí tam při líbání osahává jeden kluk je dost dobrá a klučina se to musel hodně užít. ()

Reklama

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Nevím, kde se to točilo, ale ta krajina byla super. Ale jinak je to děsná „duperela“. Občas dobrá situace, jak bylo za komárů. Se divím, že to vůbec prošlo. Ale jinak fakt děs. Nemá to děj, nemá to švih a ty rádoby mušketýrské scény to ještě zdržují a kazí. Navíc ta podivně hnusná „hudba“. Takže u mne desítka za krajinu a desítka za některé komanč scény. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Linda Rybová!!! Prolínání s Mildovou fantazií je trochu divné a film by se obešel bez těchto historických odboček, ale v zásadě nevadí. Josefův Důl. Několik zapamatováníhodních postaviček (komouš Lábus, hospodský, režisér Vlach, kritička Synková, a dětských rolí, v nichž zaujme ten na trubku, kudrnáč který asi poprvé ze všech ve filmu sahal Lindě na ňadra, samozřejmě hlavní postava Aleš Sýkora, a Linda, Linda, Linda. Čtrnáctiletá žába má hodně dobrej kukuč a bělmo, že by se za něj schovala nejedna klučičí fantazie. Klasická dramatická tečka typu "když nevíš jak napětí, tak se někdo ztratí". Film, který určitě každý neocení, jako ryze prázdninová záležitost se mi ale moc líbil. A rok vzniku je taky zajímavý, trochu to už směřuje do kritiky poměrů. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Nevěřícně jsem na to čučel a normálně bych sahal po odpadu, ale když vezmu v úvahu Vlacha, Jandáka a Lábuse a přičtu povedenou první filmovou roli Lindy Rybové, nějaké hvězdičky to dá. Jo, a párkrát jsem se u toho dokonce zamyslel, jen nevím, jestli to bylo zrovna v místech, kde si to tvůrci představovali. ()

Zajímavosti (2)

  • Filmovanie prebiehalo v Jizerských horách. (dyfur)
  • Ve filmu je řada hlavně dobových nepřesností. Vzhledem k tomu, že se děj odehrává v roce 1964 a hlavní hrdina Milda tam nosí džínovou vestu, na které má plachtu Kiss či výšivku Metallica apod. Tedy skupiny, které v roce 1964 ještě neexistovaly. (cariada)

Reklama

Reklama