Památky na prodej (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 17 min

Rudolf Chudoba

Jiří Kovář

Ondřej Havelka

Skvělý pořad, na němž oceňuji, že spojuje příjemné s užitečným. To příjemné je samotný pohled na ony historické skvosty (ať už zrestaurované nebo čekající na opravu) a také projev Ondřeje Havelky, jehož způsob moderování a smysl pro humor mi dokonale sednul. A to užitečné je skutečnost, že se díky tomuto pořadu možná podařilo/podaří prostřednictvím soukromého vlastnictví zachránit některé památky před totálním kolapsem. "Čest práci!... totiž chci říci, čest vaší bohulibé práci."(21.2.2013)

Skvělý projekt, hodnotím velice kladně. Přeci kde jinde jsou takové prostředky pro náročné rekonstrukce naší drahé zámecké a hradní historie.?!! V soukromém sektoru, proto tento pořad vnímám velice dobře a hlavně realistickýma očima. :-)(5.7.2009)

Zdařilý a bohulibý projekt České televize, kterým vás svou bezprostředností bude provázet především příjemný hlas i osobnost Ondřeje Havelky. V každém díle se představí jeden objekt, který je na prodej, většinou v žalostném stavu, a také jeden už opravený či opravovaný objekt, který nese podobné prvky. "Ať Bůh žehná vaší bohulibé práci":-)(16.3.2010)

Užitečný pořad, který se touto cestou snaží vyvolat zájem a zprostředkovat koupi památek, na kterých se velkou mírou podepsal zub času a ještě větší tesák komunistického hospodaření, a tím přispět k jejich záchraně. Při sledování mám vždy smíšené pocity, jednak hrůzu, když vidím, v jakém stavu se tyto památky nacházejí, ale jednak také údiv a hlavně obdiv nad tím, jak těmto objektům jejich noví majitelé dokážou vrátit život náročnou rekonstrukcí. Oceňuji také Ondřeje Havelku v roli průvodce, jeho komentáře jsou přirozené a hlavně na úrovni, což už dnes pravidlem nebývá.(15.8.2009)

Velmi přijemný dokument ukazující, jak se postupně ničily kulturní památky v dobách komunismu a jak se v současnosti dávají zchátralé zámky či tvrze znovu do kupy, či je to teprve čeká. Velké plus za Ondřeje Havelku, který je jako vždy výborný. Škoda, že těch necelých 20 minut vždycky uteklo jako voda.(2.10.2012)