Karel Effa - majitel obličeje, který se jen tak nevidí, představitel malých rolí, které se jen tak nezapomínají, muzikant, bavič, sportovec. Jeho přátelé jmenují ještě další přívlastky: laskavý, nekonfliktní, profesionální, kamarád, vřelý, srdečný. Ovlivnila jej řada významných momentů, které se odehrály v jeho soukromých dějinách. Komplikovaný vztah nechtěného dítěte k matce, válečná zkušenost z vládního vojska, ovlivnění americkou kulturou 30. - 40. let, kterou poznal prostřednictvím vojáků armády USA, slávistické fandovství, důvěra ve společenské změny na konci šedesátých let i následné sankce, vztah k rodině, dětem a vnukům. Na divadelního a filmového herce, kabaretiéra i oblíbenou postavu televizních estrád vzpomínají jeho vnuci Jan a Jiří, z kolegů a kamarádů jsou to především Lubomír Lipský, Josef Dvořák, Ladislav Županič, Hana Talpová, vedle nich i skalní slávista František Veselý a další. (oficiální text distributora)

topi

Standardní vyprávění o výborném herci Karlu Effovi. Někdy mě dost vadí, když na něj vzpomínající kolegové strašně přehrávají, v tomto případě Ludmila Molínová. Rozhodně to byl herec s nejzajímavějším obličejem. ()