Kaleidoskop dobré pohody (TV pořad)

• Československo

Kabaret U dobré pohody

• Československo

Přehlídka dobré pohody 1980

Hudební / Zábavný

Československo, 1975, 15x66 min

Účinkují:

Karel Štědrý, Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Waldemar Matuška, Josef Bek, Milan Karpíšek, Vladimír Jedenáctík, František Filipovský, Jaroslav Kepka, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Ladislav Vodička, Jiří Korn, Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Miloň Čepelka, Oldřich Unger, Pavel Vondruška, Ivan Mládek, Hana Hegerová, Luděk Munzar, Jiří Sovák, Jana Dítětová, Miloš Kopecký, Josef Vinklář, Zdeněk Dítě, Ljuba Hermanová, Luba Skořepová, Josef Beyvl, Vlastimila Vlková, Bohumil Bezouška, Vlastimil Brodský, Helena Růžičková, Jaroslav Čejka, Jiří Lábus, Slávka Budínová, Oldřich Kaiser, Jana Kratochvílová, Jan Faltýnek, Věra Ferbasová, Jára Pospíšil, Hana Vítová, Inka Zemánková, Gustav Nezval, Svatopluk Beneš, Dana Medřická, Ela Šárková, František Hanus, Valerie Čižmárová, Ivan Krajíček, Felix Holzmann, Marta Holubová - Šafaříková, Helena Vondráčková, Eva Pilarová, Hana Jírková, Vítězslav Černý, Milan Mach, Jiří Lír, Vlastimil Bedrna, Luděk Sobota, Miroslav Horníček, Čestmír Řanda st., Stanislav Remunda, Oldo Hlaváček, Lenka Kořínková, Eva Klepáčová, Lubomír Lipský st., Josef Větrovec, Otto Budín, Josef Dvořák, Miloslav Šimek, Petr Nárožný, Jitka Molavcová, Laďka Kozderková, Jiří Hrzán, Jiřina Kottová
  • NinadeL

Přehlídka marnosti. Historicky jsou cenné skutečně jen ty návraty hvězd z let minulých. Rok 1976 a Ela Šárková, Jára Pospíšil, Věra Ferbasová, Svatopluk Beneš, Hana Vítová, Gustav Nezval, konečně i ta Inka Zemánková, František Hanus a Ljuba Hermanová. Je zajímavé, jak se s nimi pracovalo bez ladu a skladu a jak se míchal národní umělec se zasloužilým i s těmi ostatními. Některé hrubozrnné scénky jsou dílem Fan Vanřincové, této proslavené autorky jednoho nápadu.(10.8.2015)

Viděl jsem sice jen čtyři veřejně dostupné díly 9, 12, 15 a 16 + nějaký sestřih, ale i tak si troufám tento pořad hodnotit. Hudební čísla a taneční kreace mě neberou a většinou jsem je musel přetáčet (podobně to mám třeba u Televarieté). Scénky byly poměrně vtipné, ale mohlo jich být v jednom pořadu trochu víc, na jednu scénku vyšlo asi 5 písní. Také bych uvítal jiného moderátora. Za scénky a humorné dialogy, mezi nimiž jsem objevil i jednu se Šimkem a Sobotou, kterou jsem doposud neznal dávám 3 *, jinak zbytková výplň pořadu strašná nuda.(23.12.2018)

Hodnotím střihový pořad z roku 1980 nazvaný "Přehlídka dobré pohody 1980", který vznikl jako samostatný střihový pořad za moderace Karla Štědrého. Jde o přes hodinu trvající výběr hudebních čísel (většinou už pozapomenutých) a humorných scének (tyto naopak často použité i v jiných zábavných střihových pořadech), např. Smoljak, vysoká paní a sebeobrana; Menšík a Zázvorková ve scénce, kde si Menšík kupuje lístek na pohřeb starého Jandy; vyprávění Horníčka o vztahu Miloše Kopeckého k fotbalu a následně Miloše Kopeckého o Horníčkově vztahu k hudebním koncertům; Kopecký v restauraci pojídá biftek tvrdý jako podrážka a nemůže se domluvit s intelektuální obsluhou. Je až s podivem, kolik scének znám z ostatních střihových pořadů a vůbec jsem netušil, že zrovna tyto vznikly pro pořad Kabaret U dobré pohody. Škoda jen toliko nezábavných písní. Milý zábavný pozapomenutý pořad.(31.7.2016)

• Marthos

Galerie socialistického humoru pod taktovkou Zdeňka Podskalského. Některé skeče vzaly už dávno za své, jiné nebyly vtipné ani tehdy a jen těžko je člověku do smíchu při pohledu na zuboženou Věru Ferbasovou, Hanu Vítovou, Elu Šárkovou, Inku Zemánkovou, Františka Hanuse, Gustava Nezvala, Svatopluka Beneše a další hvězdy českého filmu, kteří se marně pokoušeli ve speciálním písničkovém pásmu zvrátit čas. Ten je v tomto případě nemilosrdný.(6.8.2015)

• slunicko2

Vymiškovaná zábava. Vystoupení v kabaretu lze rozdělit do čtyř skupin._____ 1) První - příšerný kýč - typicky taneční čísla._____ 2) Druhá - nezajímaví umělci druhé kategorie (vzpomínáte na čaroděje II. kategorie?) - těch je většina._____ 3) Třetí - "hvězdy" jakoby zde prezentovaly svá odložená čísla, o které nikdo nestál. A to se týká i velkých jmen, ať už jde o Cimrmany, Miroslava Horníčka, Miroslava Kořínka (klavírista z Ypsilonky) či mnoha dalších._____ 4) Čtvrtá - krůpěje rosy čisté - nějakým omylem se do některých dílů zatoulala i zrnka zlata: Vodňanský a Skoumal, Vladimír Mišík, Hana Hegerová či Jana Kratochvílová. Je to sice vzácné, ale i to se počítá._____ 5) Věc lehce zlepšuje i archivní charakter některých vystoupení či nostalgie při vzpomínání, ale jen málo. Číslu, mizernému už v době vzniku, čas zpravidla na atraktivitě nepřidá.(17.10.2020)

• Karel Štědrý