Dlouhý půst Marty Kubišové (TV film)

Dokumentární

Česko, 2008, 56 min

Když na sebe lidi řeknou všechno, jsou to často exhibicionisté, kteří vlastně nemají co sdělit. Marta taková není. Problém ale je v tom, že když o takovém člověku natočíte dokument, moc se toho nedozvíte. Mě by třeba zajímalo, jak to bylo s její druhým manželem, který je, jestli se nepletu a není to jen shoda jmen, veden v Cibulkových seznamech. Tak daleko nás ale Marta nepustila. Já to respektuji, ale tím pádem jsem se z dokumentu nedozvěděl nic nového.(5.4.2012)

Potřebný dokument o neobyčejně obyčejné osobnosti, který se ale nekriticky použitými výpověďmi pamětníků a odborníků (Lad.Hejdánek by stačil za všechny, V.Neckář má specifickou hodnotu) občas zoufale vleče a rozmělňuje sdělení. Za splacení dluhu a občas neznámé klipy hvězdička navíc(17.11.2013)

Pro mě je Marta Kubišová hrdinka. Člověk, kterej si jel podle srdce a svědomí a neohlížel se na možný následky. Když někdo dneska brečí, jaký byly časy, co šlo a nešlo a že když měl jeden rodinu a takhle ... vzpomenu si na tuhle démonicky krásnou ženskou. Vážim si jí za to, že ona svoje postoje a odvahu se vyjádřit jako něco výjimečnýho nevnímá a ani neodsuzuje nikoho, kdo se na to stejný necítil. Vedle toho je Marta samozřejmě mimořádná zpěvačka a Modlitba v jejím podání něco posvátnýho. Dokument o ní, bohužel, nebyl ani jedno.(13.9.2008)

• igi B.

Tak jsem složil pro Martičku raděj básničku... °-/ . . . Všichni vzývaj paní Martu, nepodčmrkla antichartu, nebyla holt tenkrát dáma, bohužel do party zvána. Dnes je páni jiná doba, z kulturtrégra manager, Karel - Míša - Helča - Marta, parta dává - mlč a ber... . . . Tož hlavně pěkně procítěně... Amen. - - - P.S. Trošku melancholické lekrace k žánru: http://www.csfd.cz/film/6892-nahrdelnik-melancholie/ - - - - - (Poprvé viděno 12.8.2011 na >postním prostoru< , hodnocení 39., komentář zde jako čtverácky čtvrtý - 12.8.2011)(12.8.2011)

Portrét fascinující ikony není bezchybným dokumentárním filmem - spíše těží ze silného námětu - i to mu nicméně stačí k udržení divákovy pozornosti.(11.9.2008)