poster

Dlouhý půst Marty Kubišové (TV film)

Dokumentární

Česko, 2008, 56 min

 • Fifer
  ***

  Když na sebe lidi řeknou všechno, jsou to často exhibicionisté, kteří vlastně nemají co sdělit. Marta taková není. Problém ale je v tom, že když o takovém člověku natočíte dokument, moc se toho nedozvíte. Mě by třeba zajímalo, jak to bylo s její druhým manželem, který je, jestli se nepletu a není to jen shoda jmen, veden v Cibulkových seznamech. Tak daleko nás ale Marta nepustila. Já to respektuji, ale tím pádem jsem se z dokumentu nedozvěděl nic nového.(5.4.2012)

 • Mylouch
  ****

  Potřebný dokument o neobyčejně obyčejné osobnosti, který se ale nekriticky použitými výpověďmi pamětníků a odborníků (Lad.Hejdánek by stačil za všechny, V.Neckář má specifickou hodnotu) občas zoufale vleče a rozmělňuje sdělení. Za splacení dluhu a občas neznámé klipy hvězdička navíc(17.11.2013)

 • kleopatra
  ***

  Pro mě je Marta Kubišová hrdinka. Člověk, kterej si jel podle srdce a svědomí a neohlížel se na možný následky. Když někdo dneska brečí, jaký byly časy, co šlo a nešlo a že když měl jeden rodinu a takhle ... vzpomenu si na tuhle démonicky krásnou ženskou. Vážim si jí za to, že ona svoje postoje a odvahu se vyjádřit jako něco výjimečnýho nevnímá a ani neodsuzuje nikoho, kdo se na to stejný necítil. Vedle toho je Marta samozřejmě mimořádná zpěvačka a Modlitba v jejím podání něco posvátnýho. Dokument o ní, bohužel, nebyl ani jedno.(13.9.2008)

 • igi B.
  **

  Tak jsem složil pro Martičku raděj básničku... °-/ . . . Všichni vzývaj paní Martu, nepodčmrkla antichartu, nebyla holt tenkrát dáma, bohužel do party zvána. Dnes je páni jiná doba, z kulturtrégra manager, Karel - Míša - Helča - Marta, parta dává - mlč a ber... . . . Tož hlavně pěkně procítěně... Amen. - - - P.S. Trošku melancholické lekrace k žánru: http://www.csfd.cz/film/6892-nahrdelnik-melancholie/ - - - - - (Poprvé viděno 12.8.2011 na >postním prostoru< , hodnocení 39., komentář zde jako čtverácky čtvrtý - 12.8.2011)(12.8.2011)

 • Blofeld
  ****

  Portrét fascinující ikony není bezchybným dokumentárním filmem - spíše těží ze silného námětu - i to mu nicméně stačí k udržení divákovy pozornosti.(11.9.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace