30,000 mil pod mořem

Mark Atkins

David Raiklen

David Michael Latt
  • corpsy

No, The Asylum mi začína prirastať ku srdcu. Tie ,,úžasné veľkofilmy,, ktoré tak vo veľkom produkuje, patria ku kinematografickým veľdeliam, z ktorých budú čerpať ďalšie a ďalšie generácie nádejných filmárov. A teraz späť na Zem. Táto dobrodružná sci-fi sa dá označiť za jeden z tých vydarenejších kúskov tejto spoločnosti. Obsahuje všetko čo na Asylume ,,máme radi,, plus jedno pozitívum. Má to akotaký spád a plynie rýchlo. Dajme im ešte ďalšiu šancu. Už koľkú v poradí?(8.3.2016)

Kdo zná Verneovky ví, že kapitán Nemo je velký a nesmlouvavý drsňák, kterého by nerozplakal ani Chuck Norris. V moderním podání od Asyla se z Nema stává vášnivý ekologista, zhruba kříženec Ala Gora a Martina Bursíka. Nemo hodlá Zemi zbavit prakticky celého lidstva, protože lidé dělají v přírodě hrozný bordel. Pomoci mu v tom mají jaderné zbraně. A jelikož je to kovaný ekologista, tak mu nevadí, že spolu s lidstvem zničí vše, tedy i přírodu. Na druhou stranu ale zachrání přírodu, a to je to hlavní. Kapitán Nemo umí skoro vše, a jediné, co mu chybí, aby mohl provést svůj zlotřilý plán, je oxygenátor. Ten chce získat od poručíka Aronnauxe, což by pro něj neměl být problém. Ovšem pozor, Aronnaux není nikdo jiný, než Lorenzo Lamas. A tady, jak jistě chápete, končí veškerá legrace a znalý divák začíná tušit, že nastanou komplikace... Snímku zvedá hodnocení hrozný Lamas, který ve finále dokonce rozpláče kapitána Nema, a jak pevně věřím, i nejednoho diváka. Dalším pozitivem je výkon Seana Lawlora (kapitán Nemo), který byl po většinu filmu ještě horší, než sám Lamas. Sean Lawlor nás, bohužel, již žádnou strašnou rolí neoblaží, neboť roku 2009 zesnul. Ale naštěstí si rolí kapitána Nema stihl vytvořil nesmrtelný pomník. Čest jeho památce! - Slušných 90 %.(27.10.2012)

• castor

Další herecký koncert Lorenzo Lamase, chlapíka, který mění herecké polohy jako velikáni světového filmu. Tak takovou větu si oficiálně asi nikde nepřečteme. Když se koukneme o dobrých dvacet let zpátky, bylo to v Lamasově podání často hodně náročné pokoukání, pořád nicméně šlo o neambiciózní béčkovou akci. Jeho výlet hluboko pod moře je výsměchem všem, kteří mají co do činění s filmovým průmyslem. Lamase zavřít do truhly a zamknout titanovým zámkem, i s tou jeho bradkou. Jules Verne se zoufale otáčí v hrobě.(20.6.2014)

• Z0oMb3E

Jules rotuje v hrobe ako grilované kura. Asylumáci vykopali ďalší klasický príbeh zabaliil ho do im typického obalu a angažovali môjho druhého najobľúbenejšieho herca herca hneď po Paulovi Loganovi, Lorenza Lamáka pardon Lamasa. To, že sa film dá natočiť za minimálne náklady s partiou, ktorá sa vrátila z víkendových pečeňových testov na chate za použitia vianočných ozdôb a niekoľkých vygúglených fotiek umne poskladaných v moviemakeri je pre fanušíkov podobných počinov už známy fakt. To, že námorníctvo tu opäť vyzerá ako banda neschopných Lamákov ehm Lamasov nieje opäť žiadna novinka. Jediná novinka je tu vtom, že tu nevystupuje žiadna prerastená kreatúra, žiadny zmutovaný kraken. A to sa plechovou chobotničkou kompenzuje ťažko. Čo dodať viac? Pre mňa jeden z mnoha kultových i keď dosť priemerný snímok. Pre mnoho z vás iba zbytočné plytvanie elektrinou.(28.9.2011)

• MickeyStuma

Tak nám v Asylumu tentokrát sáhli po verneovce a jak jinak, přepracovali ji k obrazu svému. Ono nakonec, proč ne? Ve filmovém světě nic neobvyklého. Fantasii se meze nekladou a tvůrčím nápadům je filmový svět zcela otevřen. Pokud ovšem má výsledek hlavu a patu a nějakou tu logiku. A tak vznikl Mockbuster, který svojí ponurou až tristní kvalitou snad už nikoho nepřekvapí. Co tu však nejvíce skřípe jsou dialogy. Proboha, který šílenec tohle to psal? Ten vůbec nemá představu, jak spolu komunikuje posádka ponorky. Při sledování této zhovadilosti jsem líbezně vzpomínal na Cameronovu 'Propast'. To bylo jiné kafe. Zkrátka ani tentokrát Asylum nijak nepřekvapil. Stále je toto studio věrné svým paskvilům a do nebe volajícím počinům.(9.7.2014)