30,000 mil pod mořem

Mark Atkins

David Raiklen

David Michael Latt
  • corpsy

No, The Asylum mi začína prirastať ku srdcu. Tie ,,úžasné veľkofilmy,, ktoré tak vo veľkom produkuje, patria ku kinematografickým veľdeliam, z ktorých budú čerpať ďalšie a ďalšie generácie nádejných filmárov. A teraz späť na Zem. Táto dobrodružná sci-fi sa dá označiť za jeden z tých vydarenejších kúskov tejto spoločnosti. Obsahuje všetko čo na Asylume ,,máme radi,, plus jedno pozitívum. Má to akotaký spád a plynie rýchlo. Dajme im ešte ďalšiu šancu. Už koľkú v poradí?(8.3.2016)

• MickeyStuma

Tak nám v Asylumu tentokrát sáhli po verneovce a jak jinak, přepracovali ji k obrazu svému. Ono nakonec, proč ne? Ve filmovém světě nic neobvyklého. Fantasii se meze nekladou a tvůrčím nápadům je filmový svět zcela otevřen. Pokud ovšem má výsledek hlavu a patu a nějakou tu logiku. A tak vznikl Mockbuster, který svojí ponurou až tristní kvalitou snad už nikoho nepřekvapí. Co tu však nejvíce skřípe jsou dialogy. Proboha, který šílenec tohle to psal? Ten vůbec nemá představu, jak spolu komunikuje posádka ponorky. Při sledování této zhovadilosti jsem líbezně vzpomínal na Cameronovu 'Propast'. To bylo jiné kafe. Zkrátka ani tentokrát Asylum nijak nepřekvapil. Stále je toto studio věrné svým paskvilům a do nebe volajícím počinům.(9.7.2014)

• anais

Je to tak. Lorenzo Lamas není herec, triky jsou příšerné, fyzikální zákony popřené, a celé to vlastně nedává vůbec smysl.I přes to je to jako variace na Vernovu knihu (v mezích laciných béček) docela snesitelné. Sean Lawler jako kapitán Nemo mi přišel ok (jak hrál, ne jak mu napsali postavu...) a nápad s upgradem Nautilu na regulérní plovoucí město byl hodně zajímavý. Bohužel zůstalo jen u toho nápadu, protože prázdné potemnělé chodby nejenom, že moc neevokují supermoderní ponorku, ale ani zalidněné město...(3.7.2013)

Kdo zná Verneovky ví, že kapitán Nemo je velký a nesmlouvavý drsňák, kterého by nerozplakal ani Chuck Norris. V moderním podání od Asyla se z Nema stává vášnivý ekologista, zhruba kříženec Ala Gora a Martina Bursíka. Nemo hodlá Zemi zbavit prakticky celého lidstva, protože lidé dělají v přírodě hrozný bordel. Pomoci mu v tom mají jaderné zbraně. A jelikož je to kovaný ekologista, tak mu nevadí, že spolu s lidstvem zničí vše, tedy i přírodu. Na druhou stranu ale zachrání přírodu, a to je to hlavní. Kapitán Nemo umí skoro vše, a jediné, co mu chybí, aby mohl provést svůj zlotřilý plán, je oxygenátor. Ten chce získat od poručíka Aronnauxe, což by pro něj neměl být problém. Ovšem pozor, Aronnaux není nikdo jiný, než Lorenzo Lamas. A tady, jak jistě chápete, končí veškerá legrace a znalý divák začíná tušit, že nastanou komplikace... Snímku zvedá hodnocení hrozný Lamas, který ve finále dokonce rozpláče kapitána Nema, a jak pevně věřím, i nejednoho diváka. Dalším pozitivem je výkon Seana Lawlora (kapitán Nemo), který byl po většinu filmu ještě horší, než sám Lamas. Sean Lawlor nás, bohužel, již žádnou strašnou rolí neoblaží, neboť roku 2009 zesnul. Ale naštěstí si rolí kapitána Nema stihl vytvořil nesmrtelný pomník. Čest jeho památce! - Slušných 90 %.(27.10.2012)

• Pilda17

Lorenzo Lamas není herec a na filmy s ním už s*ru a to jsem hodně slušný. Nemá cenu na tento snímek koukat, poněvadž to je další paskvil od Asylum! Stručně a jasně, takovým věcem se vyhnout jedině obloukem a ne jen jedním, ale minimálně deseti. Kdyby aspoň příběh byl lepší. O efektech a ději se nemá cenu zmiňovat, pač to byla tragikomedie. Nejvíc mě tedy rozesmál oficiální text distributora, který píše.. Cituji: ,,Naštěstí pro lidstvo je mu v patách neohrožený poručík Michael Aronnaux v podání [akční hvězdy] LORENZA LAMASE." Možná si říkáte, co je k smíchu, ale akční? To si děláte srandu ne? A dodat k tomu hvězda? Tak co je potom Sylvester Stallone, Rourke, Statham, apod.! 0/10 = 0%(12.1.2011)