Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Príbeh svätej Rity z Cascie, talianskej vizionárky a rehoľníčky... Rita Lotti sa ako mladučké dievča vydala za Paola Manciniho, ktorý bol na rozdiel od nej z bohatej patricijskej rodiny. Tá však bola v dlhodobom spore s inou rodinou a obeťou tohto konfliktu sa stal aj Ritin manžel. Keď prišla i o oboch synov, zasvätila svoj život snahe nájsť odpustenie a zmierenie... (RTVS)

(více)

Recenze (11)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Videl som dlhočiznú cez 3-hodinovú verziu, nebol som sklamaný, avšak film nepriniesol emotívnejšie chvíle. Teda ak za emotívne nepovažujete, že v renesančnom Taliansku bolo normálne, že sa mocné rodiny mesta len tak vyvražďovali a nikto ich za to nestíhal. Skrátená verzia je teda zrejme lepšia. Film je natočený podľa toho, čo vieme a tým pádom by som povedal, že správne a pre veriaceho diváka prijateľne.Názor KrestanFilms, že nie je podľa skutočnosti je úplne scestný, veď aká bola tá realita? Kto z nás to vie presne? Takisto výčitka, že film je katolícky, je úplne mimo. A ktorá iná cirkev uznáva svätých? Mimochodom Vittoria Belvedere sa veľmi v tomto filme podobá na našu herečky Mary Bartalos - jednu z mála nášho mainstreamu, ktorá nepodľahla liberálnemu úpadku a razí si svoje tradičné hodnoty. U filmu ešte vyzdvihujem takisto silnú hudbu, ale oni to v tých kresťanských filmoch naozaj vedia dobre vybrať. ()

Bast 

všechny recenze uživatele

Příběh Rity, které kruté intriky a vzájemná stará nenávist mezi znepřátelenými rody připravila jak o manžela, tak i o dva syny, příběh hluboce věřící katoličky a silné ženy, která se zapříčinila o usmíření těchto dvou rodů a později zasvětila svůj život bohu. Papež ji prohlásil za blahoslavenou a později ji nějaký jiný papež vyhlásil za svatou. ()

Reklama

Alice02

všechny recenze uživatele

Pro věřící je to jistě zajímavé dílo, ale já, i přes to, že něco o víře vím, jsem kouzlu tohoto filmu nepropadla. Ani jsem ho nezvládla dokoukat do konce. Mohly za to nejspíš nekonečné dialogy, nesympatičtí herci a zvláštní výprava... Třeba to mohlo být ke konci i dobrý, moje chyba že jsem to nevydržela :) !!! ()

pm 

všechny recenze uživatele

Docela mne mrzí, že kapli sv. Rity na útesu, Roccaporenu a klášter v Cascii jsem navštívila dříve, než jsem viděla tuto televizní limonádu. Zajímá mne, jak bych asi dílo hodnotila, nesvázaná sympatiemi k postavě. Jsa jednou z nich, mám slabost pro maminky dvojčat... zaokrouhlila jsem nahoru, jak jinak. No jo, životopis mojí nejoblíbenější světice ležel na okně v kuchyni u sucholozké babičky trvale, takový samozřejmý doplněk letních prázdnin. A pohled filmařů je podobně naivní, jako je mladá dívka s vírou, že lze změnit muže svých snů. Pohádka o tom, že láska hýbe světem, formálně ovlivněná americkým mainstreamem, tak skrz romantizující optiku ztrácí ambice oslovit i jiné diváky než desetileté holky na hodinách náboženství nebo jejich staré babičky. ()

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem nezkrácenou verzi. Bez ohledu na zpracování mě zaujal životní příběh sv. Rity. Je až neuvěřitelné, že jedna žena v její době by mohla tolik dokázat. Co se týče "skutečnosti" příběhu, ráda bych si rozšířila obzory i z jiných pramenů, ale obávám se, že jich v češtině moc nebude? Pro mě příklad žité bezpodmínečné lásky k manželovi i k synům a výzva k následování. Zajímavé komentáře: Anduril, Bast, Diamant. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama