poster

Král ping-pongu

 • Švédsko

  Ping-pongkingen

 • angličtina

  The King of Ping Pong

Drama

Švédsko, 2008, 112 min

 • hippyman
  ****

  takové citlivě natočené nic, nečekejte rozhodně dramatické pingpongové zápasy, jako spíš pohled do hlavy dvou rozdílných švédských bratrů, krásné mrazivé scenérie a místy nárazový severský humor... 70% (febiofest 2009)(1.4.2009)

 • Fikus.xf
  ***

  Mezi porotci Febiofestu 09 často zmiňovaný a vlastně i vyzdvihovaný počin. Mě osobně příliš nezaujal především proto, že mi příběh přišel známý, povědomý, často omílaný (ale není to remake, samozřejmě). Nadprůměrnější dílo s několika vtipnými chvilkami chápu jako velmi přesné zobrazení komplexů mladíka s velkou nadváhou a jeho zmatení a zároveň i dospěláckou zodpovědnost, která se k jeho věku vůbec nehodí a je "mazánkem" odpozorovaná od rodičů. Na závěr třeba dodat, že epizoda s puškou byla zcela očekávatelná a ve filmu (pokud by šel prvek napětí dodat jiným způsobem) zcela zbytečná (nebo jsem její význam nepochopil).(4.4.2009)

 • tutkaha
  *****

  Možná jsem příliš propadla baladičnosti krajiny švédského Laponska, a proto film hodnotím tak vysoko :) Přesto si nemyslím, že by scénář byl nějk neoriginální. Ano, jde o vztahy, tak jako už po tísiceré. Vztah dvou bratří, jejich vztah k otci, alkoholikovi, který většinu času není doma, vztahy s dívkami... Oceňuji i ping-pongový background, to mě bavilo. Zdánlivě nepopulární sport v kombinaci s tělnatým hlavním hrdinou působí samo o sobě komickým dojmem. Už jen ten název - skvělé :) Přitom je to podáno s příjemným nadhledem. Sympatické mi bylo, že mezi bratry vládla soudržnost a respekt, které přetrvaly i nenadálé peripetie s otcem apod. Myslím, že se tvůrcům povedlo nastínit chlapeckou mentalitu - alespoň co mohu jakožto příšlušnice opačného pohlaví soudit :)(7.3.2010)

 • Terva
  ****

  Stolní tenis je posledním sportem, který není ovlivněn dopingem, ani vnějšími tlaky a může jej hrát kdokoli - zdá se.. Scénář - Hans Gunnarsson a Jens Jonsson. Hudba - Martin Willert. Kamera - Askild Edvardsen.(4.7.2011)

 • DannyBoy80
  ***

  70% Pohled jednoho outsidra, který má navrch pouze v ping pongu. Navíc řeší své rodiné problémy a pochybnosti ohledně bratra a matčiných amantů. Rodinné problémy se, ale nekontrolovatelně vyvrbí. Vcelku zajimávé severské drama z pustých severských krajin. Místy mě přišlo, že tomu chybí náboj a drajv, místy to nudilo.(20.10.2010)

 • - Švédska dráma režiséra Jensa Jonsona získala na festivale Sundance Veľkú cenu poroty v kategórii World – Dramatic a cenu za kameru. (Golltes)