Jerry Morgan (Danny Kaye) je americký bruchovravec pracujúci v Paríži. Jedného dňa využije na pracovisku svoje zvláštne schopnosti a začne sa zhovárať s dvomi drevenými bábkami. Jeho šéf sa obáva, že Jerry čelí nervovému zrúteniu, a preto ho pošle do Zürichu, kde sa má zúčastniť na psychiatrickej liečbe. O jeho ceste sa však dozvie aj medzinárodná špionážna sieť, ktorá do hlavy jednej z Jerryho drevených bábok ukryje plán tajnej zbrane. Prsty v tom celom má Jerryho bábkar Papinek (Abner Biberman), ktorý je v skutočnosti špiónom v utajení. Problémom je, že o plány má záujem aj ďalšia organizácia, ktorá začne Jerryho prenasledovať. Do toho sa po nešťastnom incidente zamieša aj polícia, ktorá bruchovravca podozrieva z vraždy. (Incantator)

kaylin

I když to na začátku vypadá skoro jako psychologické drama, nakonec je to místy i celkem zábavná komedie, kterou táhne hlavně Kaye se svými hereckými schopnostmi. Místy si i říkáte, že ten chlap měl neuvěřitelný talent na různé pitomosti a že je docela škoda, že se o něm tady u nás moc neví. I když pravda, on toho natočil relativně málo. ()

Martin741

Skoda, ze prva polka divaka brutalne navnadi, aby sa potom uhryzol nudou v druhej polke filmu. Gagy funguju, len rezisersky je to hodne odbite, druha polka ilmu uz silne drhne : 50 % ()

Courtemanche

Kdybych hodnotil jen první polovinu, tak bych dával lepší hodnocení. Kaye má dobré gagy (pravda, občas příliš okatě) a příběh jede jako po másle. V té druhé ale míchá se do toho romantika i ta krimi zápletka, -to by i šlo, ale gagy už skoro nemají prostor a taky slabší scénář. 3/5 ()