Díra

Trailer

Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě... Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... (HBO Europe)

Trailer

tron

„Nemám rád klaunov.“ Vyrastal som na mnohých filmoch, ale najviac na béčkarských amerických hororoch 80. rokov 20. storočia (KRITERI, GREMLINS 1 - 2, ĽUDIA Z PREDMESTIA, POLTERGEIST). THE HOLE ma prekvapivo, ale o to príjemnejšie (až dojemne), vrátila v čase práve do tej doby. Dokázala to vďaka poctivému scenáru (je to stále rodinné, ale obsahuje to niekoľko nepríjemných scén), rozkošnému a prirodzene hrajúcemu hereckému obsadeniu, kvalitné vizuálnemu stvárneniu a snovej rozprávkovej atmosfére, v ktorej však môžete i umrieť – ak si nedáte bacha. Som rád, že to Joe Dante ešte raz dal. Bizarným faktom ale je, že keď som si asi dva týždne po THE HOLE pozrel VRÁTA DO PODSVETIA (THE GATE) s malým Stephenom Dorffom z roku 1987, zaskočilo ma, aké sú si scenáre podobné. ()

LIVINGDEAD

Film pro děti do 12 let. Ve sklepě je díra. Hluboká díra. Díra bez dna. Z díry vyleze holčička. Malá, milá holčička. Občas se trousí po domě. Také si zapláče na hajzlu. Pak vyleze policajt. Z hlavy mu trčí mozek, ale jinak je to hodný pán. Nakonec vyleze zlej taťka. Starší syn, otrlý puberťák má z tatínka strach. Tatínek má totiž řemen s přezkou. Čekal jsem, co z díry vyleze dál… třeba Harry Potter a Bradavice? Nevylezl, film totiž díky Bohu, skončil. Horror? V žádném případě! Odpolední film na Disney Channel – ANO! Dávám 20%. ()

J*A*S*M

Pánbůh zaplať, že už se takovéhle horory pro celou rodinu dneska netočí (a radši to hned zaťukám). Neříkám, že bych u The Hole nějak výrazně trpěl - vlastně jsem byl až překvapený, že ve mně při sledování vůbec žádná averze nebublala - ale prostě nejsem schopný akceptovat statečné dětské hrdiny ve filmech, kde jde (teoreticky) někomu o kejhák. Abych jenom nehanil, tak uznám, že pár scén má poměrně pěknou atmosféru (a u prvního nahlížení do díry jsem byl i v příjemném napětí). Ten family-friendly-plot ale těžce nedávám. ()

verbal

Mít doma pořádnou díru je snem každého teenagera. Danek s Lukášem takové štěstí mají! Zpočátku je Díra celkem zábavná. Mohou jí v pohodě očumovat, ukazovat kamarádům a strkat do ní různé předměty. Všichni jsou šťastní a prožívají s dírou všeliká dobrodružství. Po nějaké době však Díra začne nudit, projevuje iniciativu a vymýšlí různé infantilní kraviny. Chlapci "s hrůzou" zjišťují, že všechny díry jsou nakonec stejné a už to taková legrace není. Začnou mít Díry plné zuby a přemýšlejí, jak se jí zbavit. Díra to však vzdát nechce, začne být panovačná a dává to hochům pěkně sežrat. Ti pak proklínají den, kdy si Díry poprvé všimli a uvědomují si, že život bez Děr by byl v mnoha ohledech méně traumatický a zábavnější. ()

EvilPhoEniX

Nečekaně slušný Film né nebudu říkat Horror, je to spíše Rodinný Thriller, který určitě neurazí žádnou rodinu s dětmi v neděli večer. Nápad s Dírou byl určitě Fajn a dostával jsem slušnou dávku nepříjemných pocitů po nahlédnutí do díry. Hlavní Záporák se ukázal až v posledních 10 Minutách a vypadal Super!! Nenudil jsem se, bavil jsem se fajn, Takže jsem relativně spokojený 6/10 ()

• Julie (Haley Bennett) číta knihu "Božská komédia" od Dante Alighieriho. Režisérovo priezvisko je taktiež Dante. (beso74)
  • Dick Miller, častý herec vo filmoch Joe Danteho, si tu zahral cameo ako roznášač pizze. (beso74)