Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě... Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... (HBO Europe)

Trailer

Kudly4

K filmu mě přemluvila má oblíbená, krásná, tady ještě mlaďounká Haley Bennet. Jak už je tu několikrát psáno, Horor je to spíše pro mladší diváky, ale to jsem očekával, takže ve výsledku s ním nemám větší problém. Možná finále mohlo být jiné, na mě to bylo až moc hloupoučké, ale je to z roku 2009, tak budiž. První polovina filmu mě bavila víc než ta druhá. Na jedno zhlédnutí je to oukey. ()

sidzej

Joe Dante je v zanri rodinnych mysterioznych filmov zabehany veteran avsak nadviazat na uspech Gremlins sa mu pochopitelne nedari. K tomu by potreboval ucelenejsi a zmysluplnejsi scenar, vyssi rozpocet a nejake tie trikove a akcne zabery navyse..... takto je to cele vcelku utahane no na druhej strane obcas aj prijemne mrazive (sceny s babkou klauna). Podobne ako v ostatnych reziserovych filmoch ani v tomto nechyba male cameo Dicka Millera. ()

freddy

Znáte to, když se přestěhujete někam, kde už před vámi někdo bydlel, a vy jste zvědaví a začnete šmejdit po všech koutech nového obydlí, jestli se tam nenachází něco zajímavého? OK, já osobně to tedy neznám, ale dovedu si představit, že bych měl zájem, kdyby mě to potkalo, prošmejdit své nové obydlí od sklepa až po půdu. A díky tomuto filmu nyní vím, že co je uzavřeno na několik západů, tak to by také uzavřeno mělo zůstat, protože nikdy nevíte, jakej sajrajt se tam může skrývat. Jinak film jako takový vyloženě strašidelný není, ale pár trochu děsivějších scén ukrývá, ovšem není to nic, díky čemu bych měl začít spát s rozsvíceným světlem nebo o čem by se mi mělo zdát. A to je z mého pohledu dobře, já jsem rozhodně uvítal takovou trochu pohodovější a rodinnější atmosféru filmu, jelikož nemám rád vyloženě nějaké krváky, proto jsem si tenhle film vybral cíleně a jako divák jsem byl docela spokojený. Sympatičtí mladí lidé v hlavních rolích, do toho docela smysluplná zápletka, a nakonec se to obešlo bez spousty krve, takže pohoda, filmu nemám takřka co vytknout, snad jen jeho neoriginalitu, ovšem jako průměrný film to u mě obstálo, takže uděluji tři hvězdy. ()

EvilPhoEniX

Nečekaně slušný Film né nebudu říkat Horror, je to spíše Rodinný Thriller, který určitě neurazí žádnou rodinu s dětmi v neděli večer. Nápad s Dírou byl určitě Fajn a dostával jsem slušnou dávku nepříjemných pocitů po nahlédnutí do díry. Hlavní Záporák se ukázal až v posledních 10 Minutách a vypadal Super!! Nenudil jsem se, bavil jsem se fajn, Takže jsem relativně spokojený 6/10 ()

Botič

Kruh říznutý Disturbií (akorát místo vraha od vedle tu figuruje jedna temná díra do země) a spoustou dalších, převážně hororových, filmů - určený pro dětičky?! Rozhodně příjemné překvapení, kde když už dochází dech přijde na scénu nostalgický a staromilsky nasnímaný souboj s loutkou a závěrečný trikový masakr, kterému styl rozhodně nechybí. Dítětem už nejsem, ale bál jsem se víc, než u hororů ze stáje Michaela Baye. ()

• Hudbu k filmu nahrál Slovenský národní symfonický orchestr. (The Hobbit)
  • Dick Miller, častý herec vo filmoch Joe Danteho, si tu zahral cameo ako roznášač pizze. (beso74)
  • Natáčanie scény bitky s bábkou klauna trvalo 4 dni. (beso74)