Díra

The Hole

The Hole

Thriller / Horor / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2009, 88 min

Joe Dante je v zanri rodinnych mysterioznych filmov zabehany veteran avsak nadviazat na uspech Gremlins sa mu pochopitelne nedari. K tomu by potreboval ucelenejsi a zmysluplnejsi scenar, vyssi rozpocet a nejake tie trikove a akcne zabery navyse..... takto je to cele vcelku utahane no na druhej strane obcas aj prijemne mrazive (sceny s babkou klauna). Podobne ako v ostatnych reziserovych filmoch ani v tomto nechyba male cameo Dicka Millera.(19.10.2010)

Nečekaně slušný Film né nebudu říkat Horror, je to spíše Rodinný Thriller, který určitě neurazí žádnou rodinu s dětmi v neděli večer. Nápad s Dírou byl určitě Fajn a dostával jsem slušnou dávku nepříjemných pocitů po nahlédnutí do díry. Hlavní Záporák se ukázal až v posledních 10 Minutách a vypadal Super!! Nenudil jsem se, bavil jsem se fajn, Takže jsem relativně spokojený 6/10(8.1.2013)

• Guzo

Na jednu stranu se mi to dost líbilo (kdybych byl o pár let mladší, tak určitě ještě víc), ale.. Některé scény měly naprosto odpuzující efekty - kdyby to tak bylo celý film, ještě by se to dalo překousnout. Bohužel se ale střídaly záběry s překvapivě hodně dobrými triky (nemyslím si, že by byl rozpočet nějak extra veliký), s jinými, o několik tříd horšími. Celkově se jinak jedná o příjemnou oddychovku s mladším (ale ne tím typickým teen) obsazením, neoriginálním (ale dobře zpracovaným) příběhem a očekávaným (ale jediným rozumným) koncem. 5/10(25.10.2011)

ja som za aby sa nakrucalo viacero filmov v kategorii horor pre mladez. ak by som mal okolo desat asi by som bol nadseny lebo to ma vsetko co spravny detsky film ma mat... celkom sympatickych (i ked herecky drevenych) hlavnych hrdinov, dospeli su vo filme minimalne a tajomno v podobe "diery" ktore i ked nie je prilis originalne svoj ucel splni... dante, specialista na podobny styl filmov (gremlins, burbs) reziruje standardne i ked dost televizne (cele mi to stylom pripomina serial "goosebumbs") a strasna skoda ze po uvodnom budovani atmosfery (pozeranie co natocila kamera v diere) sa to nakoniec zvrtne v digitalne orgie... ale ako som povedal, keby som bol mladsi tak by sa mi to asi doooost pacilo...(24.4.2011)

• SOLOM.

Tak jsem se právě dodíval a zůstali ve mně velice rozporuplné pocity. Cítím se naprosto stejně, jako při sledování Don´t Be Afraid of the Dark (2010). Nevím proč, ale jakmile se v nějakém filmu objeví tajemná „černá díra“ začínají se mi ježit chlupy na ruce. Strachem určitě ne, ale jde spíše o obavy, že to zas bude další filmový průser a ztráta času. A ani tentokrát to rozhodně nebylo neopodstatněné. Jde rozhodně o nejslabší Danteho film jaký jsem měl zatím tu čest vidět a že jich už bylo. Přestože stopáž není nikterak dlouhá, já bych jí ubral minimálně posledních dvacet minut. Do té doby to totiž ještě šlo strávit díky některým „strašidelnějším“ scénám – tedy tvůrci se o to alespoň snažili, aby někomu nahnali strach (viz. malá dívka), jenže ten závěr všechno posral. Haley Bennett si rovněž moc dobře nevedla (rozhodně líp jí to šlo při lesbické scéně ve filmu Kaboom).(5.2.2013)

• - Julie (Haley Bennett) číta knihu "Božská komédia" od Dante Alighieriho. Režisérovo priezvisko je taktiež Dante. (beso74)

• - Prvý film režiséra Joe Danteho od dôb Kvílenia vlkolakov (1981), ku ktorému nezložil hudbu Jerry Goldsmith. (beso74)

• - Natáčanie scény bitky s bábkou klauna trvalo 4 dni. (beso74)