Díra

The Hole

Thriller / Horor / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2009, 88 min

• J*A*S*M

Pánbůh zaplať, že už se takovéhle horory pro celou rodinu dneska netočí (a radši to hned zaťukám). Neříkám, že bych u The Hole nějak výrazně trpěl - vlastně jsem byl až překvapený, že ve mně při sledování vůbec žádná averze nebublala - ale prostě nejsem schopný akceptovat statečné dětské hrdiny ve filmech, kde jde (teoreticky) někomu o kejhák. Abych jenom nehanil, tak uznám, že pár scén má poměrně pěknou atmosféru (a u prvního nahlížení do díry jsem byl i v příjemném napětí). Ten family-friendly-plot ale těžce nedávám.(14.10.2010)

• Magika82

Dětští hrdinové v horrorech, to již samo o sobě zavání velkým průšvihem. A také se to opět potvrdilo v tomto snímku. Děj: Spjat s dírou vedoucí kamsi... Ač je díra bezedná, přesto z ní vystupují jakési duchovní bytosti. Herecké výkony...na děti: Jedna hvězda. Poučení, že kdo si hraje se zlem, nemůže se divit, že mu jednou na dveře pomyslně zaklepe cosi ďábelského, by šlo zcela zajisté také podat lépe. Takže co se snímkem? Pro malé děti není, to ne. Pro nás dříve narozené...jako kulisa u chrupkání, ucházející. Komu je tedy film určen? Patrně mladitstvým mezi 15 a 18 lety. Takže ve výsledku, skutečně jen jediná hvězda.(28.2.2015)

Trhlý fantasy konec mírně kazí jinak výborný dojem z atmosférického teen-age hororu. Klasické schéma několika imbecilních mlaďochů čelících neznámé hrůze si v The Hole vzalo dovolenou - místo toho je divákovi představena velice sympatická trojka dětských hrdinů, s nimiž postupně prožívá strašidelné dobrodružství. Možná, že se z tématu dalo vytěžit více, ale jako žánrová oddychovka funguje snímek na jedničku. Vrtá mi hlavou, co by s tím udělal Wes...(5.11.2010)

• Morholt

Když máte doma díru, která je tady od počátku světa, je už jen na vaší fantazii, co z ní všechno vyleze. Tady to bylo na fantazii režiséra a nedopadlo to zrovna nejlépe, protože z díry lezly traumata a to traumata nestrašidelná a místy i zábavná tak, jak to Dante určitě nezamýšlel. V pravdě rodinný horor v té nejryzejší podobě. 30%(20.7.2012)

Dane se právě se svojí mámou a mírně rozmazleným bráškou Lucasem přestěhoval z Brooklynu do nudného zapadákova Bensonville a z nového domova není zrovna nadšený. Naštěstí je tady sympatická sousedka v jeho věku Julie a jedna bezedná díra v jeho sklepě. Nuda nebude mít dlouhé trvání, protože po objevení díry se začnou dít podivné věci. Každý člověk má z něčeho strach a tajemná díra dokáže strach zhmotnit a to všem zvedne hladinu adrenalinu. Joe Dante je dnes tak trochu zapomenutý režisér s výrazným režijním rukopisem, který po letech zabrousil do oblasti hororu. Díru nenatočil jako drsný nebo krvavý horor (to nikdy nebyl jeho styl), ale spíše invenčně pojatý snímek s prvky hororu ve kterém přesně načasoval, kdy diváka správně postrašit a kdy celou situaci pěkně po "spielbergovsku" odhlehčit. Trio Chris Massoglia, Haley Bennett a Nathan Gamble hrají vzorně a triková stránka filmu je na vysoké technické úrovni, Dante ale na trikové podívané rozhodně nestaví. Má totiž talent výborného vypravěče se srozumitelnou filmovou řečí. Bavil jsem se skvěle.(10.11.2010)

• - Julie (Haley Bennett) číta knihu "Božská komédia" od Dante Alighieriho. Režisérovo priezvisko je taktiež Dante. (beso74)

• - Dick Miller, častý herec vo filmoch Joe Danteho, si tu zahral cameo ako roznášač pizze. (beso74)

• - Hudbu k filmu nahrál Slovenský národní symfonický orchestr. (The Hobbit)