poster

Království surikat (TV seriál)

 • Česko

  Surikatí království

 • Velká Británie

  Meerkat Manor

 • Slovensko

  Kráľovstvo surikát

Dokumentární

Velká Británie, 2005–2008, 19 h 45 min (Minutáž: 22–25 min)

Tvůrci:

Caroline Hawkins

Scénář:

Anne Sommerfield

Hrají:

Bill Nighy (vyp.)

Producenti:

Anne Sommerfield

Střih:

Amanda Young
(další profese)
 • Hromino
  ****

  Moc fajn udělaný dokument o surikatí rodině Fouskových.(21.2.2009)

 • Dataminer
  *****

  Pro mě neskutečný seriál. Surikaty naprosto zbožňuji od doby, co jsem je jako prcek zahlédl v nějakém dokumentu. Tehdy jsem si jen pamatoval ta "zvířátka, která stojí na zadních". Až po dlouhých a dlouhých letech jsem je konečně viděl na vlastní oči v Olomoucké Zoo na Svatém kopečku. A nemohl jsem uvěřit jak jsou malinkatí. No a za nedlouho poté jsem narazil na tento úžasný seriál, jež mi ukázal jak úžasná stoření surikaty jsou. A ještě později na "pilotní film" nebo spíše prequel Království Surikat: Příběh začíná, jež mi dovyprávěl příběh jak to vše s Flower začalo. Mým fovoritem je Shakespeare do kterého jsem se hned zamyloval. Když mohu, vždy se zajedu na surikaty do zoo podívat.(26.6.2012)

 • Verka13
  ****

  Krásný dokument o surikatách, nicméně téměř každý díl má celkem kruté zakončení :-)(10.4.2016)

 • sportovec
  *****

  Tradičně dobré britské dokumenty vedle precízního vědeckého záběru vynikají až minuciózními vhledy do světa, který bychom jinak sotva mohli spatřit. Zázrak kolektivního soužití činí z drobných šelmiček s libozvučným názvem sourodý, silný celek, který v mnoha ohledech připomíná lidskou společnost. Ve stínu ne let, ale měsíců, jichž se surikaty dožívají, je to skutečnost, která uchvacuje i trápí. Pocit relativit každého života, všech bytostí noosféry i těch, které žijí ve světech, vzdálených od nás stále nepředstavitelnou propastí stovek, tisíců a milionů světelných let, je v takových okamžicích zvlášť silný.(3.11.2008)

 • filmmovier
  *****

  Škoda, že to už TV Nova nedává, protože tohle byl opravdu kulervoucí dokument. Zábavný, napínavý, chytrý, plný nádherných záběrů a rodinných příběhů... Surikaty jsou geniální zvířata a tenhle seriál byl před pár lety můj snad nejoblíbenější a sledoval jsem každý díl... Opravdu úžasné. Fakt nádherné. Za mě 100%.(11.3.2013)

 • - Krátce po smrti dominantní samice Flower byli Vousáči s téměř 50 členy jednou z největších rodin surikat v poušti Kalahari. Nedlouho poté se ale rozdělili na dvě menší skupiny. (Pod)