Hoši z Chuecatown

Komedie

Španělsko, 2007, 93 min

Juan Flahn

Ascen Marchena

Jako černá komedie to bylo docela zajímavé, ale nevím, jestli mi to stálo za ty momenty, kdy jsem málem zvracel u homosexuálních scén. Rozhodně obě hlavní dámy (Reyova matka a komisařka) měli pěkně napsané role, a byl jsem rád, že jsem se mohl pokochat alespoň Lolou, pěknou ženskou, která později skončila jako jedna z obětí psychopatického vraha. *** Je to už podruhé, co jsem si nepřečetl obsah filmu, a doplatil jsem na to. Nesnáším filmy s homosexuální tématikou, dělá se mi z toho zle. Každopádně jsem rád, že jsem shlédl další španělský film, kterých se k nám asi moc nedostává, což je možná škoda.(3.9.2009)

Černá poněkud zvláštní gayovská komedie. 1) Velmi černá komedie o vztazích mezi dvěma gayi středního věku a agresivní matce jednoho z nich. Tvůrci měli tu šťastnou myšlenku, že banální téma umocnili postavou Victora, majitele realitní kanceláře a masového vraha stařenek (velmi přitažlivý Pablo Puyol). Metrosexuální katalyzátor Victor prochází dějem, roztomile vraždí a ostatní se mezi sebou hádají. 2) Bohužel je to komedie velmi prvoplánová. Tvůrci nerozvinuli zajímavé okamžiky (např. transvestitní politik). Scénář trpí logickými nesmysly. Postava Victora je jako z Marsu. Celý film je podřízen jediné myšlence - nejbližšímu gagu. 3) Zvláštní směs suchého španělského černého crazy humoru je to, co je na tomto filmu zajímavé. Nic jiného.(1.3.2009)

Tak tohle byla dost vtipná španělská komedie z prostředí homosexuálů s kriminalistickou zápletkou k tomu. Nutno dodat, že u tohoto filmu jsem se opravdu královsky bavil, bylo zde mnoho vtipných scének a několik dobrých hlášek. Několikrát jsem se opravdu smál dost nahlas, což u mne nebývá obvyklé. Ale alespoň se mi potvrzuje, že Španělsko má opravdu excelentně vtipné scénáristy, a zajímalo by mne, kam na ty vtípky chodí. Narážím teď na to, že kromě tohoto filmu se ještě pravidelně královsky bavím u španělského seriálu Tady se nedá žít, kterému by mohl jeho vtipné hlášky a scénky leckterý scénárista závidět. Prostě Španělsko je asi plné vtipných scénáristů. Ale zpět k filmu. Zápletka se točí kolem toho, že jeden realitní makléř se snaží odkupovat od starších žen jejich byty, a když ho neprodají, tak je zabije. A kromě této zápletky je tu pak v popředí ještě jeden homosexuální pár, který se potýká s určitými problémy ve svém vztahu a korunu tomu nasadí matka jednoho z nich. Znovu musím zopakovat, že jsem se královsky bavil. Ale samozřejmě i po dějové stránce je film povedený a téměř nenudí, stále je na co se dívat a myslím, že kdo se tento film uvidí, ten nebude zklamaný, opravdu ty vtípky stojí za to. Takže já uděluji čtyři hvězdičky s konstatováním, že tohle je jedna z nejvtipnějších komedií, které jsem letos viděl.(8.12.2008)

Do kina jsem na tento film šel především proto, že titulky mluvily o almodorovském stylu. Tak jsem byl zvědavý, co je na tom pravdy. Upřímně, moc paralel s Almodovarem jsem tam neviděl, snad kromě toho, že je to španělský film :-) Ale přesto můžu říct, že je to příjemná komedie s vtipnou zápletkou, která se nebojí černého humoru.(14.2.2012)

4* v tomto případě mé hodnocení je hodně subjektivní a nepatřím mezi nezaujaté a tuhle komedii jsem viděl už několikrát a proto nižší známku než 4 nemůžu dát. Jedná se o lehkou černohumornou krimi gay komedii a ještě navíc zaměřenou pro "medvědí" podskupinu, takže rozhodně se potencionální divák na toto musí připravit. Komentáře, které mluví o perverznostech jsou přehnané, ale chápu že prudérní heteráci budou mít problém se scénami, kdy po sobě lezou dva chlapy, i když s dvěma lesbami by problém určitě neměly. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](8.10.2017)