poster

Výzva k boji (TV pořad)

 • Česko

  Cesta boje

 • USA

  Fight Quest

Dokumentární / Reality-TV / Sportovní

USA, 2007, 13x60 min

Režie:

Chuck Smith
 • Zeddi
  *****

  Je to trochu dost americké. Dva chlapci naběhnou na pět dní do nějakého vycvikového centra a tam je za necelý týden naučí bojovat určitým stylem, aby na konci uspořádali bodovaný zápas proti tamnímu šampionóvi. Toť ta americká stránka, aby se to líbilo. Jinak celá série docela dobře ukazuje stručnou historii daného bojového umění v dané zemi a oba kluci se ho snaží tak nějak přijmout. Když se tedy okrájí vše to americké zůsatne jen čistý styl a filozofie ať už bojového umění nebo boje jako sportu. Série ukazuje základy na čem daný styl stojí a u některých i filozofii. Doposud jsem se ještě nesetkal s podobným projektem a velice mile mě překvapil. Ani oni dva zmiňovaní kluci, kteří se oněch pět dní snaží naučit co se dá se k tomu staví čelem a je vidět, že si chtějí odnést z toho všeho i něco pro sebe.(11.9.2009)

 • York
  *****

  Skvely dokument o ruznych bojovych stylech a zemich odkud pochazeji. Co se me ovsem s odstupem casu libilo nejvic, je pokora obou hlavnich akteru a take jejich zrejma snaha naucit se z daneho stylu co nejvice. Zajimave je take to, jakym zpusobem se v jednotlivych zemich vyucuje, takze nebudeme ochuzeni ani o vyuku ve stylu van Damme a Kickboxer, a ani o cool drsnaka z Hong Kongu jak vystrizeneho z akcnich filmu. JInak podobny serial jako tento je i Human Weapon, ten se me ale az tak nelibil.(4.1.2011)

 • Lateef
  *****

  Čínské wu shu, filipínské kali, japonské kyokushin karate, mexický box, indonézský pencak silat, francouzské savate, jihokorejské hapkido, brazilské jiu jitsu, israelské krav maga, americké kajukenbo, thajské muay thai, indické kalarippayattu a hongkongské wing chun. To je výčet bojových umění, stejně jako přehled navštívených zemí v první sezóně seriálu. Průměrný obyvatel planety Země s body mass indexem 29, protrakcí ramen a bederní hyperlordózou si pod některými názvy sotva co představí. Tvůrci seriálu vybrali pro diváky opravdu poměrně neznámá umění, nicméně výběr se ukázal býti nápaditým a atraktivním. Každá epizoda zaujme. Ať už efektními technikami, vnitřní sílou bojovníků, neobvyklými tréninkovými metodami nebo jenom exotickým prostředím, kulturou a mentalitou národů. Jednotlivé díly mají kolem 43 minut, celé dění od přivítání, ukázky, tréninku až k závěrečné zkoušce je dynamicky sestříhané a doplněné o postřehy obou hlavních aktérů. Doug s Jimmym si z každé země odvážejí pořádnou fůru tělesné i duševní pokory, jejich těla pokrývají modřiny, šrámy a puchýře. Pro mě nejatraktivnější byla filipínská escrima (též kali), která stála u zrodu boje Gun-kata z Equilibria, používal ji též Matt Damon v Bournově mýtu a Steven Seagal v Přepadení v Pacifiku či v Nemilosrdné spravedlnosti. Krev potili Doug a Jimmy při trénincích a testu krav maga. Ještě jsem vás nenalákal?? Překopávání baseballových pálek, chůze na pěstech po kamenitém schodišti, škrcení a páčení, kontratechniky, pořád nic??(7.9.2008)

 • Phobia
  ****

  Velmi zajímavý dokumentární seriál pro příznivce bojových umění. Dvojice zdatných amíků, jeden "amatér" a jeden "profík", cestuje po světě a vždy několik dní zůstane ve školách zdejších bojových umění, aby si vyzkoušeli styl, trochu pronikli do filozofie a vše korunovali závěrečným soubojem s místními šampióny. Schéma je sice v každém dílu takřka identické, málokdy nějak vybočí ze zajetých kolejí, ale stejně se jedná o zajímavou a vcelku neotřelou podívanou. 80%(11.9.2009)

 • Djkoma
  ****

  Nejsem přeborník v žádném bojovém umění, ale tenhle dokument mě přesto dokázal oslovit. Dva rozdílní bojovníci se vypraví do světa prozkoumat všechny možné způsoby boje muže proti muži. Silový Doug a agilní Jimmy dostanou šanci v každém díle vyzkoušet nové a odlišné bojové umění, které jim nabízí nové údery, pohyby a filozofii samotného boje. Některá bojová umění vypadají z počátku lehce směšně (savate), ale i divák brzy uzná, že na "odlišném" boji i oblečení ve výsledku je mnohé zajímavé. Já osobně bych po týdnu jakéhokoliv z těchto umění pravděpodobně hledal dobrého plastického doktora a tak půl roku bych se snažil dát dohromady (fyzicky, mentálně a co ego?:)). Výborný dokument, který nabízí náhled do odlišných kultur a jejich bojových tradic s dvěma vcelku zajímavými bojovníky, kteří jsou někdy až moc američtí, stejně jako celý dokumentární seriál.(28.12.2008)

 • - 6. epizoda 1. sezóny: Jimmy dostal zásah do jater, díky tomu byl odvezen do nemocnice, protože zásah do jater může způsobit vyplavení toxinů do těla. (c.tucker)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace