Strike Witches (TV seriál)

• japonský

ストライクウィッチーズ

Strike Witches

Animovaný / Akční / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 12x24 min

Nuž teda. Ono je to takto, ako sa tak pozerám na komentáre nižšie, väčšina ľudí sa sťažuje na príliš sexistický nádych a priveľa scén s nohavičkami, či nahým poprsím Witches. Nie som v anime veľmi zbehlý, venovať som sa mu začal až pred pár mesiacmi, ale vzhľadom na to, že skúsenejší diváci od mňa určite vedia, že v prípade japonských animákov je možné očakávať fakt čokoľvek, netuším celkom, prečo tieto znaky "WTF Japan" vadia práve v tomto seriáli. Mne osobne sa páčil z viacerých dôvodov - veľmi pekná animácia, netradične dobrý hudobný doprovod (score), prakticky každá z postáv dostala svoj priestor, aby mohol byť vysvetlený jej osobný príbeh a dostatok akcie, humoru a na rozdiel od niektorých iných lepšie hodnotených seriálov (To Love-Ru) aj menej infantilný príbeh. Ak sa niekto pri japonskom animovanom seriáli, ktorý sa nijako nesnaží o reálne podanie prakticky ničoho, zamýšľa nad reálnosťou bojových scén, tak to mi príde prinajmenšom divné. Holt, vyhovieť sa nedá každému. Je pravda, že mi vadili isté nezodpovedané otázky (humanoidný Neuroid, dôvod, prečo vlastne prišli, čo boli zač a podobne) a už vôbec nie som fanúšikom kdejakých Furry volovín, ale ako celok (spoločne s filmom) sa mi seriál veľmi páčil. Treba si to pozrieť s miernou rezervou a všetko bude lepšie. Season 2 sa mi páčila ešte viac.(24.1.2013)

• daEmoNickY

Mladé lolitky, které se mění v moe (holka s kočičími oušky, ocáskem ...) roboty v námořnických uniformách a skoro v každém druhém záběru jsou kalhotky a boulička, to musí být jedno z nejryzejších anime co vzniklo (http://www.youtube.com/watch?v=vUQukj9qhr4 , http://www.youtube.com/watch?v=ub3g3-nX5u0 resp. http://www.youtube.com/watch?v=C_HNziOUvnU ... videa jsou scény z 4. dílu anime NHK ) , proto nechápu místní hodnocení. Navíc, jeden ani nepotřebuje umět japonsky aby si to užil a to je velké plus. Zajímalo by mě kolik z přítomných tento "stašný seriál" dokoukalo. Jojo, přesně tak. ________ ODKAZY _______ Obrázky kostýmků roboholčiček http://elleo.blog.cz/0806/strike-witches#komentare .(15.8.2010)

• Subjektiv

V roce 1939 napadnou Zemi Neuroi, zlo, o kterém nikdo nic netušil. Rok je dost možná hloupou narážkou na nacismus, stejně jako britské stíhačky té doby s Neuroi bojující. Ale dále - lidé to samozřejmě nezabalí a vyvinou zbraň, která se Neuroi může postavit. Málokoho asi překvapí, že půjde o nedostatečně oblečené pubescentní samičky. My ovšem nebudeme vulgární a tak jim budeme vznešeně říkat Strike Witches, též "naše překrásné hlavní hrdinky". Strike Witches budou mít sice minimum garderóby, nicméně zbraní dostatek, navíc roztomilá chlupatá ouška a ocásky a na nohou vrtule, které jim umožňují poletovat v povětří, děvám povětrným. Vznášení se ve výšinách nemůžeme považovat za samoúčelné. Jak jinak by šlo odůvodnit pohledy na spodní prádlo protagonistek? Třebas tím, že v tomto světě nebyly vynalezeny sukně a kalhoty ženy nosit nesmějí. A to je jediná skutečně originální věc na tomto anime. Jako příznačnou bych vyzdvihl skutečnost, že jsem tento komentář napsal po polovině prvního dílu a po zhlédnutí celého seriálu ho nemusel nijak měnit. Snad jen jeden dodatek... ani souboje za nic nestojí.(14.10.2008)

Pozerať sa na nahé 14-15 ročné dievčatká zrejme nie je pre každého, no sú aj ďaleko pedofilnejšie seriály... Navyše tu to nie sú žiadne časté a ani sexuálne scény a dospeláčky tiež nechýbajú... (autori sa cenzúrou veľmi nezaťažovali – ale to je len plus...) Je to proste pekný, veľmi zábavný seriál, ktorému nechýba ani slušný príbeh, či akcia – takže tomu odpadovému hodnoteniu naozaj nerozumiem... Čo sa týka toho nenosenia nohavíc či sukienok – odohráva sa to na základni pri mori, okolo je pláž, praží slnko, kedykoľvek môže vypuknúť poplach a vy si musíte nasadiť na nohy tie lietajúce hračičky, navyše ste tam len medzi dievčatami a vášmu veleniu – keďže vás neustále nasadzuje do prednej línie – je jedno čo nosíte, tak prečo by to nemohli byť proste bikiny alebo nejaký športový úbor... (no dobre, to, že majú iba po jednom kuse a aj ten si občas ukradnú – keďže to bola taká sranda – pripíšem akejsi vojnovej kríze...) Inak sa samozrejme obliekajú normálne, čo je vidno aj na občasných spomienkach na minulosť niektorých postáv... A nejaké zvieracie ušká a chvostíky? Sú to čarodejnice v roku 1944 čo bojujú proti mimozemšťanom a to sa mám pozastavovať nad takouto maličkosťou? Čo som tu jediný otaku? 3-4* ale aby som to tomuto dielku trochu polepšil, tak ho trochu nadhodnotím...(6.5.2011)

Vítejte v alternativní minulosti v běhu druhé světové války 1939. Zatímco spojené národy čelí mocnému německému tažení.... se na zemi náhle objevili neznámí a ještě mocnější nepřátelé, kteří byli nazváni Neuroi, brzo na to uplně ovládli nebe a obsadili velkou část světa. Tehdy znesvářené národy zapomněli na staré spory a společnými silami se rozhodly vetřelcům postavit. A však, současná technologie se ani zdaleka nemohla vyrovnat jejich ničivé síle a rychlosti. Proto se zoufalé lidstvo obrátí k zoufalému řešení a do boje zapojí i dávno zapomenuté okultní síly. Díky kterým je vytvořena speciální skupina elitních válečnic známá jako S.T.R.I.K.E.R. Tyto na první pohled křehké dívky však oblívají nadlidskou brutální silou a díky speciálnímu vybavení které materializuje jejich magické schopnosti jsou schopni létat obrovskou rychlostí a vyrovnat se tak mocnému zdánlivě neporazitelnému nepříteli. V boji o zemi se stávají jedinou obranou lidstva: /人 ◕ ‿‿ ◕ 人\ _Kdysi v dávném středověku lítali čarodějky klasicky na koštěti... Ale z příchodem nové doby bylo nejspíš nutné tuto metodu zmodernizovat. Takže po obřích lžících a vysavačích.. přichází i vrtulové botky, hold pokrok je pokrok... Snad jen že kočule lítají poněkud nalehko. :P Ale, co by jste od čarodějek taky čekali... 8-) Přítomnost zvířecího DNA je už jen taková třešnička na dortu. :3 Jako že už to není i tak dostatečně šílené. Nejdou roztomilí zajíčkové pro ránu zrovna moc daleko, z podporou za kterou by se nemusel stydět ani slušně obrněný bombardér kosí jednoho nepřítele po druhém. Klasická podoba válečných filmů vstupuje do nové anime dimenze kterou si ani nedokáže představit. Hrubá síla křehké vnady a hodně velký qvery. Kopněte do vrtulí, nejbláznivější bitva o nebesa začíná! Hele... když vypustíte ty boty a představíte si namísto toho klasická letadla.... tak myslím že to bude mnohem úchylnější než tohle. :D Pro ty co v tomhle doufali už od pohledu něco víc... mám jen jedno slovo. Kuptesilepšíbrýle. Je to čistá zábava pro dospělé... nic víc nic miň. Na rozdíl od jiných méně kvalitních pitomoučkých Hentai. Přesto dle dobrého ohlasu vznikly dokonce 2 série a film.... což není tak špatný na celkem jednoduché, ale kawaii neko styl anime. :)(9.2.2014)