Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Russel Stevens mal smutné detstvo. Ako chlapec sa stal sa svedkom vraždy vlastného otca, narkomana, ktorý pod vplyvom drog prepadol obchod s alkoholom a postrelil predavača. Po dvadsiatich rokoch. Černošského policajného dôstojníka Russella Stevensa požiada šéf protidrogového oddelenia Gerald Carver o spoluprácu. Bude pracovať v utajení a jeho úlohou bude odhaliť distribučnú sieť kokaínu. Russel sa vždy držal od drog čo najďalej. Z tohoto dôvodu zvažuje atraktívnu Carverovu ponuku. I keď tuší, že jej prijatie bude najväčším omylom jeho života, nakoniec ju prijme. Vydá sa do sveta obchodníkov s narkotikami - spočiatku pôsobí ako obyčajný dealer na ulici, neskôr, keď si získa dôveru šéfa, prenikne i k obávanému Felixovi Barbosovi, mužovi, ktorého má usvedčiť. Spriatelí sa so židovským právnikom Davidom Jasonom, ktorý distribuuje syntetický kokaín. Ten plánuje nízkou cenou novej drogy vytlačiť z trhu konkurenciu. Russel sa potrebuje stať jeho partnerom, najskôr si však musí získať jeho dôveru. Situácia ho donúti vraždiť a ochutnať drogu... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Bauer 

všechny recenze uživatele

O Billu Dukeovi vím, že je skvělý herec ale to, že dokáže natočit vynikající krimithriller jsem vůbec netušil, až doposud, kdy jsem měl možnost zhlédnout tento výborný film!! Snímek má chytrý a zajímavý scénář. Laurence Fishburne a Jeff Goldblum vytvořili dvojku, která se k sobě hodí ale hlavně oba dva předvádějí excelentní výkon. Další z mnoha filmu od kterého jsem nečekal absolutně nic a byl jsem překvapen, co se z toho vyklubalo. Na tento film se kdykoliv s chutí podívám znovu, protože to stojí opravdu za to!! ()

castor 

všechny recenze uživatele

Další polda coby tajný agent nastrčený pod falešnou totožností mezi darebáky. Má se dostat mezi obchodníky s tvrdými drogami a postupně si došlápnout na ty největší ryby. Nejprve se mu do úkolu příliš nechce, protože byl coby malý kluk svědkem smrti svého otce, který se pod vlivem kokainu vydal loupit. Svými novými „kolegy“ pohrdá, zároveň ho ale šokuje, s jakou snadností lze získat na prodeji drog šílené sumy. A jestli on ten Laurence Fishburne nezajde příliš daleko... Právě ten nikdy nepatřil k rychlopalným ukecaným černochům, prošel si řadou malých rolí, nakonec je dnes ve filmovém světě velmi ceněný. Tajná mise vznikla v úplně stejném roce, kdy se jiný tajný pochybovačný polda (Charlie Sheen a jeho Ve stínu gangu) musí inkognito dostat mezi (tentokrát) motorkářský gang, který jede v obchodě s drogami a zbraněmi. Billa Duka známe spíš coby vedlejšího záporáka z akčních fláků, coby režisér žádnou díru do světa neudělal. Tentokrát vsadil na temný příběh o odvrácené tváři kalifornského velkoměsta, ve kterém ve dne v noci trhá uši řev nejen policejních sirén. Výsledkem je slušné řemeslo s dobrou atmosférou, které ani dnes neurazí. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Vynikající krimidrama o policistovi, který překročí všechny meze, aby splnil úkol a neztratil tvář... "Jakej je rozdíl mezi černochem a negrem?..." ptá se šéfagent Carver z DEA (Ch.M.S.) a správná odpověď zajistí mladému policistovi (L.F.) nejtěžší úkol jeho policejní dráhy. Infiltrovat se do špiček drogové mafie na západním pobřeží USA. Poutavě natočený pomalu plynoucí drsný film se skvělými a naprosto věrohodnými hereckými výkony (kde nikdo není svatý), odhalující krutou a bezvýchodnou realitu (pod)světa distribuce drog a často podivný boj na hranici (i za ní) zákona proti aktérům tohoto špinavého a nesmírně výnosného byznysu, zasahujícího až do nejvyšších sfér politiky a státní moci. Čtyři a půl hvězdičky za film, po těžkém rozvažování zaokrouhleno dolů - snad jen proto, že přece jen na témata boje policie s podsvětím existují ještě zajímavější filmy... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,639,799Tržby Celosvetovo $18,100,000║ Tak takýto nárez by som od pre mňa stále neznámeho režiséra ako Bill Duke nečakal, tohto človeka si pamätám hlavne vďaka filmu Predator, kde hral vojaka Maca ale že vie takto zručne točiť filmy, to by som fakt nečakal, lebo jeho Sestra v akcii 2 za moc nestála ale tento film je úplne iná káva. Na celej ploche filmu dokáže ťažiť aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu možné maximum a tak ma rozohraným príbehom pripútal že som to hltal od začiatku po samotný koniec. Dej ma mnoho príjemných zvratov, ktoré obohatia príbeh, správnu drsnosť, nevtieravú brutalitu a hlavne výborného Laurence Fishburna, ten sa tu stáva hlavným ťahúňom aj vďaka vnútornej premene jeho osobnosti počas celého deju. /95%/ ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Naprosto bombastická zapomenutá gangsterka. Především hlavní dvojice je perfektní. Na jedné straně zcela uvěřitelný drsňák Laurence Fishburne, mladý policajt v utajení, vyrůstající v ghettu mezi drogami, které stály život i jeho táty, a tak se zapřísáhl, že na návykové látky ani nešáhne. Na straně druhé Jeff Goldlum, chlápek od rodiny, který je spíš obchodník, žádný velký gangster. Goldblum je tu sympaťák a často taky blázen, jak ho známe i z dnešní doby. Čili užvaněný milý blázen, kterého fascinuje všechno kolem sebe - i když v tomhle filmu ho nejvíc fascinuje sex s černoškami. Oba jsou stažení do nebezpečných situací, děj je pořádně napínavý, a na to, že samotná premisa není nic originálního, tak Deep Cover je napsaný a natočený tak, že je od začátký do konce zajímavý a zábavný. Není to nic realistického, je to klasická žánrovka, ale zatraceně vyvedená. (9/10) ()

Galerie (21)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie prebiehalo v auguste 1991 priamo v Los Angeles. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama