Tajná mise

• slovenský

Tajná misia

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1992, 104 min

O Billu Dukeovi vím, že je skvělý herec ale to, že dokáže natočit vynikající krimithriller jsem vůbec netušil, až doposud, kdy jsem měl možnost zhlédnout tento výborný film!! Snímek má chytrý a zajímavý scénář. Laurence Fishburne a Jeff Goldblum vytvořili dvojku, která se k sobě hodí ale hlavně oba dva předvádějí excelentní výkon. Další z mnoha filmu od kterého jsem nečekal absolutně nic a byl jsem překvapen, co se z toho vyklubalo. Na tento film se kdykoliv s chutí podívám znovu, protože to stojí opravdu za to!!(17.3.2007)

Jedna z mych nejoblibenejsich gangsterek. Silny pribeh o padu puvodne spravedliveho policisty nespada do zanrovych klise (aspon podle urovne roku 1992), je patricne drsny, obsahuje zajimave a prokreslene vedlejsi postavy a diky pozdejsi drogove zavislosti hlavniho hrdiny trochu zpochybnuje predvidatelny zaver. Za pozornost stoji i autor nametu a scenare Michael Tolkin, ktery se podepsal pod naprostou silenosti Rapture a pod velmi slusnym katastrofickym Deep Impact.(16.11.2005)

Vynikající krimidrama o policistovi, který překročí všechny meze, aby splnil úkol a neztratil tvář... "Jakej je rozdíl mezi černochem a negrem?..." ptá se šéfagent Carver z DEA (Ch.M.S.) a správná odpověď zajistí mladému policistovi (L.F.) nejtěžší úkol jeho policejní dráhy. Infiltrovat se do špiček drogové mafie na západním pobřeží USA. Poutavě natočený pomalu plynoucí drsný film se skvělými a naprosto věrohodnými hereckými výkony (kde nikdo není svatý), odhalující krutou a bezvýchodnou realitu (pod)světa distribuce drog a často podivný boj na hranici (i za ní) zákona proti aktérům tohoto špinavého a nesmírně výnosného byznysu, zasahujícího až do nejvyšších sfér politiky a státní moci. Čtyři a půl hvězdičky za film, po těžkém rozvažování zaokrouhleno dolů - snad jen proto, že přece jen na témata boje policie s podsvětím existují ještě zajímavější filmy...(17.7.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,639,799Tržby Celosvetovo $18,100,000║ Tak takýto nárez by som od pre mňa stále neznámeho režiséra ako Bill Duke nečakal, tohto človeka si pamätám hlavne vďaka filmu Predator, kde hral vojaka Maca ale že vie takto zručne točiť filmy, to by som fakt nečakal, lebo jeho Sestra v akcii 2 za moc nestála ale tento film je úplne iná káva. Na celej ploche filmu dokáže ťažiť aj vďaka skvelému hereckému obsadeniu možné maximum a tak ma rozohraným príbehom pripútal že som to hltal od začiatku po samotný koniec. Dej ma mnoho príjemných zvratov, ktoré obohatia príbeh, správnu drsnosť, nevtieravú brutalitu a hlavne výborného Laurence Fishburna, ten sa tu stáva hlavným ťahúňom aj vďaka vnútornej premene jeho osobnosti počas celého deju. /95%/(13.1.2009)

Stylové béčko s magickým noirovým feelingem (Fishburnův voiceover, noční scény). Hodné pozornosti.(9.3.2010)