Epizody(5)

Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

Recenze uživatele Rex Mundi k tomuto seriálu (1)

Dead Set (2008)

Zombie diela nie sú moja káva a tak nedokážem naplno oceniť účelovú brutalitu a explicitnosť záberov na rozmašírované telá a striekajúce mozgy. Neustále chrčanie zombíkov a prehliadka všetkých spôsobov, ako jedným šupom rozfláknuť niekomu hlavu, ma proste do extázy neprivádzajú. Dalo by sa diskutovať o tom, ako táto miniséria šikovne narába s klasickými zombie a hororovými klišé, aby iné klišé pre zmenu so spikleneckým žmurknutím oka porušila, ale akosi sa mi nechce. No iba preto im (horko-ťažko) pridám tretiu hviezdičku, lebo tieto šikovné finty považujem za zámerné odkazy scenáristov. Inak to bola pomerne nuda s občasným zábleskom popkultúrneho humoru. Užívateľ Djkoma to popísal konkrétnejšie. ()