poster

Dead Set (TV seriál)

 • Velká Británie

  Dead Set

Drama / Thriller / Horor

Velká Británie, 2008, 45 + 4x25 min

Režie:

Yann Demange

Scénář:

Charlie Brooker

Kamera:

Tat Radcliffe

Hudba:

Dan Jones

Střih:

Chris Wyatt

Masky:

Emma Scott

Kostýmy:

Rebecca Hale
(další profese)
 • Djkoma
  ***

  Zajímavý nápad roztažený na 5*36minut působí dost sterilně a zbytečně. Je to škoda, protože Big Brother jako takový se zombíky za branami domu je myšlenka překvapivě jednoduchá a fungující. Jenže postavy se chovají jak totální idioti a příběh samotný nedává nikomu pochybnosti, že postavy jsou jen loutky, které prostě mají vše jisté dopředu. Žádná snaha, žádné přemýšlení, prostě jen čekání. Hororově to funguje z počátku, kdy zombíci nejsou všude a tak je všude nečekáte, ale později to přejde do pouhého krvavého představení, které nekončí a nekončí a nekončí a ... velký bratr se dívá. Taková postava zrzky, která nesnese čekání v místnosti s režisérem, to je vrchol demence. Pokud takhle chtěl scénárista nějakým zvráceným způsobem zkusit divákovi ukázat nějakou tu "barbínu z kosmetického salonu" tohle přehnal a to výrazně. Proč tedy sledovat? zajímavá myšlenka s první cca hodina je opravdu fajn, ale pak se to zvrtne a z hororu se stane nesmyslná vyvražďovačka, která člověka přestane rychle bavit. A na strach zapomeňte.(31.12.2008)

 • Javert
  ***

  Naprosto souhlasím s komentáři a názory, které říkají, že Dead Setu by slušela klasická 90ti minutová filmová stopáž. Takhle je to takové "rozteklé", až to postupně ztrácí počáteční originalitu...(8.5.2009)

 • swamp
  ****

  Rozhodně zajímavý počin poměrně dosti připomínající Boyleovo 28 days later. Ale proč nezasadit zombie epidemii do okolí natáčení reality show Big brother, že? :D Líbila se mi syrovost všeho kolem a 2,5h uteklo mrknutím oka. :) Big brother is watching you..(8.3.2009)

 • Dragoni
  *****

  Mohlo by se zdát, že Dead Set do samotného zombie žánru nepřenáší nic nového, ovšem není to pravda a díky neobvyklému seriálovému rozkouskování a chaotičnosti kamery jednotlivých dílů, bylo docíleno toho, čeho se u zombie filmu zas tam často nevidí .. no spíš vůbec a to je jedna z předností seriálu. A díky druhé odlišnosti a to v podobě zasazení děje do seriálu Big Brother(už jen díky tomu, že seriály tohoto typu nemusím) a oproštění se od jakýchkoli klišé a počítačových efektů působí DS skutečně. Seriál je spíše určen pro post-apokalypticky zaměřené diváky, ale myslím, že se bude líbit i nezasvěceným. Nějak sem si i v duchu říkal že by to mohlo potkat i soutěžící BB v ČR, ale toho se asi jen tak nedočkám. Rozkouskované napětí a pud sebezáchovy je všudypřítomný, a Britové mě znovu přesvědčily, že královsky vládnou nejen na svém území, ale i zombie žánru. 85%(11.2.2009)

 • iamek
  ***

  Trošku nechápu proč z Dead set udělali tvůrci seriál a ještě stupidně ho rozdělí na kapitoly. I tak mě snímek moc nebral a většinu času i nudil.(4.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace