Dead Set (TV seriál)

Masky:

Emma Scott

Kostýmy:

Rebecca Hale

Vynikající záležitost!!! Díky bohu, že to bylo tak realistické, brutální a zatraceně dobré po kamerové a střihové stránce, protože kdyby to chtěli dát do parodie, tak by to byla katastrofa a seriál, na který bych se nikdy nepodívala. Takhle je to zatraceně strašidelná a nechutná zombie podívaná, která stojí za to!!! Shlédla jsem to na jeden dech celý a nemám slov, opravdu pecka!!!(15.2.2009)

Som absolútne, maximálne nadšený. Netušil som, že zombie-horror mi môže priniesť väčšie uspokojenie ako geniálny 'Dawn of the Dead (2004)'. Toto je ale zatiaľ prvotriedny unikát žánru. Odkazy a inšpirácia z niektorých Romerových skorších snímkov je citeľná a viditeľná, ale sú spracované s úctou a rešpektom, pretože ako celok ich všetky s prehľadom prekonávajú. Nápad je úchvatný. Seriál je rozdelený na päť dielov, ktoré dávajú dokopy dve a pol hodiny maniackej hrôzy a násilných brutalít. Skvelým ťahom bolo rozštiepenie deja na tri dejové línie. Každá z nich ponúkala čosi iné, stretávajú sa tu výrazne odlišné charaktery postáv, ktoré zaručujú slastnú zábavu (miestami totálna paródia), porciu unikátne beštiálnych hlášok (Andy Nyman - klasa hláškar najväčšieho kalibru, moje uznanie), zároveň je mixom tragických momentov, lásky, ale teda najmä znamenite krutého zombie holokaustu s množstvom originálnych nápadov a zvratov. Televízne spracovanie nie je cítiť ani na moment, práve naopak, ešte viac sa tým pritvrdil pocit reálnej atmosféry. 100%.(27.5.2009)

Výborný britský horrorový miniseriál o prepuknutí zombie nákazy a snahe rôznorodej zmesi účastníkov reality show Big Brother vysporiadať sa s touto nezávideniahodnou situáciou. Všetkých 5 epizód (dohromady 180 minút) som sfúkol za jeden sobotňajší večer ako nič. Keby takéto seriály vysielali naše komerčné televízie namiesto "napumpovaných" kriminálok, tak by som pred nimi smekol, ale to sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nestane...(27.5.2010)

No jo, zase ti Britové:) Kam se na tuto parádní anglickou řežbu hrabe The Walking Dead se vším tím svým vztahovým patosem a dialogy jako vystřiženými z nejnovější mexické telenovely. Kdepak, Dead Set nemá v podstatě nijak do hloubky propracované charaktery a je zcela odproštěn od nějakých teatrálních plačtivých a dramatických scén a rozhovorů, kde by se půl hodiny řešily vztahové problémy. Nabídne pořádnou porci akce, útoků zombies a hlášek. Nejvýraznější postavou je zcela jistě šéf oné reality show, Patrick. Zombie epidemie však skončila stejně rychle, jako začala a já si na konci této krátké minisérie říkala, že prostě musí být 2. série:)(27.12.2012)

Počas priebehu jednej pofidérnej reality show začnú okolitý svet ohrozovať nemŕtvi. (16.9.2008) --- Vo svetle tejto pecky vyzerá DIARY OF THE DEAD len ako akademický "blábol" Mr. ROMEROa. A ešte jedna nezabudnuteľná hláška: Producent (díva sa na správy plné nepokojov a horiacich áut): "Prečo kurva tí vandali nesedia radšej doma ? Veď pre nich robíme takéto skvelé programy !!!" :-) (16.11.2008)(16.9.2008)