poster

Dead Set (TV seriál)

 • Velká Británie

  Dead Set

Drama / Thriller / Horor

Velká Británie, 2008, 45 + 4x25 min

Režie:

Yann Demange

Scénář:

Charlie Brooker

Kamera:

Tat Radcliffe

Hudba:

Dan Jones

Střih:

Chris Wyatt

Masky:

Emma Scott

Kostýmy:

Rebecca Hale
(další profese)
 • mcb
  ****

  V průběhu stopáže naprosto obyčejný žánrový zástupce se všemi klišé zombie filmů a zoufale natahovaným zajímavým, byť plytkým námětem. Jenže finále je samo o sobě dosti mrazivé a zanechá v divákovi horší (filmově lepší) pocity, než celá tahle minisérie. Navzdory všem nelogičnostím a záměrně dementním postavám.(23.12.2010)

 • Cappuccino
  ***

  Keď už som si pomaly začal obľubovať jednu jedinú (hlavnú ženskú) postavu (Kelly), tak už sa zrazu seriál končí. Ach, tvorcovia, strašné s vami občas. Mimochodom okrem onej postavy sú všetci príšerné nesympatickí nehereci, z ktorých si skutočne neviem vybrať, kto je ten najhorší. Dead Set mi v podstate nič nedal, iba tak ako väčšina zombie movies/series poukázal na život medzi živými mŕtvolkami. Dej chabý, prakticky žiadny. Snaha o využite postáv nulová. Paradoxne posledný diel je dielom najlepším a práve vďaka nemu zvyšujem o jednu hviezdu. Slabší priemer.(19.9.2013)

 • schizmo
  **

  Kam jen ten svět spěje, říkám si, když už i do televizní zábavy, jako jsou seriály, jsou implementované nakolik okrajová témata jako zombies??? Tohle je zatraceně úzké téma, které lze sotva rozšiřovat, kombinovat nebo roubovat něčím dalším, takže vše podstatné bylo řečeno někdy na konci 80' let (naposled) a od té doby se spolehlivě jedná o recykláty, falsifikáty či revivaly a to v notně nepovedeném duchu. Snad jen s vyjímkami v podobě želízek v ohni 28 dní / týdnů nebo Rec, které se pojetím i produkcí lehce vymykají a přináší tak poměrně svěží vítr. Zbytek je více či méně povedený průměr, který těží ze 666x řečeného / natočeného, ostatní jsou nedozírná nuda, balast a ztráta času. Co jiného taky čekat, když příběh, který se dá našlapad do 80ti zábavných napínavých minut, natáhnete na 5 dílů, dohromady o dvojnásobné stopáži? V případě Dead Set se jedná o vlajkovou loď zombie bezpohlavního plagiátorství s velice mizernou britskou produkcí a nezachrání to ani nakombinování s pořadem Big Brother :D. Pokud máte rádi vyseděný důlek ve své pohovce, přeji příjemnou tupou zábavu, vy ostatní raději sáhněte po klasikách žánru natočených pře 40-20ti lety :).(22.2.2014)

 • JFL
  ****

  "Dead Set" přináší nabízející se aktualizaci Romerova konceptu zombie apokalypsy coby reflexe soudobé společnosti. Paralela mezi zombiemi a diváky reality show typu "Big Brother" sice je zde zcela doslovná, ale současně adekvátně rozvedená. Jestliže se v původním "Úsvitu mrtvých" zombie mátožně ploužily chodbami nákupáku, tentokrát adekvátně době se agresivně ženou za masem a jako rozumu zbavená masa fanoušků se snaží uloupnout si kousek své celebrity. Navzdory své přímočarosti, ale "Dead Set" zombie žánru navrací důstojnost - v době, kdy se zombie filmy staly doménou nadšených samouků a zetkových producentů vyhlížejících zisky za mrzké investice, udržuje laťku vysoko svou jasně uchopenou vizí, dobře profilovanými postavami i formálním ztvárněním. Vyprávění v několika rovinách rozvádí rámec reality show a do pozice hlavní atrakce staví nikoli krvavé řádění zombíků, nýbrž ponorkové konflikty nenakažených postav. Nicméně přes televizní rodokmen projekt drží žánr a nebojí se obsáhnout explicitní či sugestivní scény násilí. Současně se ale při kvalitě produkce nabízí otázka, proč "Dead Set" nevznikl jako celovečerní film, který by měl mnohem větší šanci se uplatnit i v zahraniční distribuci. Bez ohledu na formát či distribuční platformu se jedná o jeden z nejkvalitnějších nehumorných zombie titulů posledních let (na rozdíl od plytké snůšky klišé a retardačních dialogů "Walking Dead").(16.9.2011)

 • Janek
  ***

  První díl je působivý; a náběh zombie do štábu Big Brothera je skutečně adrenalinový. Nápad originální, ale laťka s každým dílem klesá. Z velké části je to způsobeno "zvláštní" psychologií postav, kdy v prvním díle zažíváme autentické peklo hrdinky svíjící se v opuštěném (leč bezpečném) pokoji; a pak tu máme hrdinu z vily, který popadne poloautomatickou pušky a s přesností S.A.S. dává neomylné headshoty ze střechy vily. Na hru bych přistoupil, ale ´realita´ zobrazená prvním dílem mi nedovolila ´uvolnit se´ a přijmout nelogičnosti, které se ve zbytku minisérie nabízely. Přesto všechno - jde o dobrý hororový kus a fanoušky subžánru určitě nezklame.(10.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace