Dead Set (TV seriál)

Dead Set

Drama / Thriller / Horor

Velká Británie, 2008, 2 h 21 min (Minutáž: 23–45 min)

Yann Demange

Masky:

Emma Scott

Kostýmy:

Rebecca Hale

Ono to není špatný, ale vlastně ani nevím, čím přesně mě to zaujalo a připadalo mi to hodně v pohodě koukatelné. Příběh je hrozně předvídatelný, prakticky se tam všechno děje až pár vteřin až minut poté, co vás napadne, že by se přesně tohle mohlo stát. Postavy jsou spíše ploché, nijaké až nezajímavě nesympatické. I když ta, co tu soutěž uváděla byla docela dobrá. Zombíci tu a tam ujdou, ale utíkají, že jo. Musím ale říci, že mi to přišlo zábavnější než třeba Zombieland. Ono možná je to tak obyčejné, normální, a tuctové, až to vlastně baví. Hodně určitě dělá ten prvotní nápad nahnat zombíky do reality show.(16.12.2013)

Kdyby Usain Bolt a Jarmila Kratochvílová byli zombíci, neujelo by jim lidstvo ani na kole a byla by po něm veta. Zombíci ze seriálu Mrtvá souprava sice nejsou žádní rekordmani, stovku zaběhnou za zcela průměrných 10:72 a stačí jim strčit pod nohy vozíčkáře, aby vám přestali funět za zády, přesto dokáží udělat ve vile Velkého bratra pěknou rotyku. Kde jsou ty Romerovy časy, když se oživlé mrtvoly potácely jako na výletě klubu anonymních alkoholiků a zdrhli jste jim i o berlích. Jinak chválím dokonalou zápletku. Je skutečně zábavné, když se skupinka dementů z reality šou chová pod tlakem a v ohrožení života jako skupinka dementů z reality šou. Úplně vidím útok na vilu VyVolených (z fuj fuj pořadu, který nikdy nikdo nesledoval), jak Vladko piští jako nadraná šlapka, Regina živé mrtvé likviduje Biolitem a Petr Zvěřina všechny vypíčuje a unikne na babetě do Prahy.(2.6.2013)

Námět pět - zombie apokalypsa během natáčení Big Brothera je skvělý nápad. Scénář čtyři a něco - vyumělkovaná postava dominantní maminy s puškou mě dost štvala, ale ostatní týpci a typky fajn (bezkonkurenčně vede neurvalé produkční hovado Patrick, jehož hlášky mě fakt dostávaly do kolen, a jehož konec je nezapomenutelný). Nadprůměrné body i za stručnost - seriálů s podobnou stopáží bych uvítal víc. Kamera ovšem čistokrevný odpad! - opět další retardovaný prasopes se schválně co nejvíc se třesoucími prackami, kterého bych rád přivázal v garáži k ponku a trochu si na něm zablbnul s kleštěma a letlampou. Někdo tu napsal, že Dead Set je lepší než Walking Dead, kvůli absenci telenovelické vaty. Zaprvé není to tak úplně pravda, zadruhé Walking Dead nemají kameramana s pokročilým Parkinsonem, jen s mírným.(20.12.2016)

Využití prostředí reality show v zombie hororu vypadá na první pohled zajímavě, ale bohužel s výjimkou několika situací nemá výraznější opodstatnění a tak je nakonec využita pouze vila soutěžících plnící funkci bezpečného obydlí obklopeného hladovými zombie. V podstatě se jedná o klasický, velmi dobře zpracovaný zombie horor alá Dawn of the Dead se skupinou jedinců, jež sice byla evidentně vytvořena se snahou o co největší rozmanitost, ale já osobně si mezi nimi nedokázal najít jedinou postavu, která by mi byla výrazněji sympatická či které bych dokázal fandit a tak mě seriál i přes své nesporné kvality a silnou atmosféru nedokázal výrazněji nadchnout. Silné 3*.(7.4.2010)

Pekne temný a drsný miniseriál. Má priamy ťah na bránu a na nič sa nehrá. Práve vďaka svojej určitej prostoduchosti vyznieva uveriteľne. Podobne ako v mnohých iných zombie filmoch tu trochu nesedí teória o tom, že sa zombie živia mäsom - tak prečo ich je tak veľa? a prečo sa nejedia navzájom? Ae to už narážam na limity žánru... Určite lepšie než prvé dve série WALKING DEAD...(14.3.2014)