Dead Set (TV seriál)

Dead Set

Drama / Thriller / Horor

Velká Británie, 2008, 2 h 21 min (Minutáž: 23–45 min)

Yann Demange

Masky:

Emma Scott

Kostýmy:

Rebecca Hale

Som absolútne, maximálne nadšený. Netušil som, že zombie-horror mi môže priniesť väčšie uspokojenie ako geniálny 'Dawn of the Dead (2004)'. Toto je ale zatiaľ prvotriedny unikát žánru. Odkazy a inšpirácia z niektorých Romerových skorších snímkov je citeľná a viditeľná, ale sú spracované s úctou a rešpektom, pretože ako celok ich všetky s prehľadom prekonávajú. Nápad je úchvatný. Seriál je rozdelený na päť dielov, ktoré dávajú dokopy dve a pol hodiny maniackej hrôzy a násilných brutalít. Skvelým ťahom bolo rozštiepenie deja na tri dejové línie. Každá z nich ponúkala čosi iné, stretávajú sa tu výrazne odlišné charaktery postáv, ktoré zaručujú slastnú zábavu (miestami totálna paródia), porciu unikátne beštiálnych hlášok (Andy Nyman - klasa hláškar najväčšieho kalibru, moje uznanie), zároveň je mixom tragických momentov, lásky, ale teda najmä znamenite krutého zombie holokaustu s množstvom originálnych nápadov a zvratov. Televízne spracovanie nie je cítiť ani na moment, práve naopak, ešte viac sa tým pritvrdil pocit reálnej atmosféry. 100%.(27.5.2009)

Žádná palba. Jeden výtečný nápad (Big Brother feat. Dawn of the Dead) přetavený do přetaženého a filmařsky otupělého seriálového balení, jemuž by neuškodila jak redukce stopáže (víc jak dvě hodiny na tak řídkou zápletku?), tak (a to především) zajímavější zpracování. Šedý filtr a epileptická kamera sice zakryjí slabý rozpočet, ale začnou brzy nudit. Pořád ale lepší trocha akce, než sledovat tolik idiotských postav, jejichž osudy jsou dopředu očividně nalajnované.(29.8.2010)

Přemýšlím, co by pro tento projekt bylo lepší. Rozsekat cca. 2,5 hodinový film na části a udělat z něj seriál (tento případ), nebo ho nechat v celku a vypustit film, který by byl po dlouhé době zombie vlašťovkou lepších zítřků. Zombie filmy posledních let jdou do hajzlu. Romero už není to, co býval a jeho nové filmy už nemají to, co bych například já potřeboval. 28 dní poté, je po roce 2000 na špici, ale jeho pokračování ho srazilo do kolen. Předělávka Úsvitu mrtvých byla asi nejzdařijelší, jenže už je to šest let nazpátek. Takže nám tady v současné době zbyl pouze španělský REC, který alespoň v mých očích vrátil zombie filmu hrůzu a napětí, no a právě Dead Set. Dead Set zvítězil hlavně svojí myšlenkou, vrazit postapokalyptický svět k extra komerčnímu projektu Big Brother. Dvojsmysl tohoto nápadu a kritika konzumní společnosti je znát každým druhým záběrem. Zombie vypadají konečně k "světu". Stokrát ojetý děj každé zombíjárny je zde zábavný. Postavy jsou zajímavé. Takže se ptám, proč jste z toho neudělali film, který by měl rozhodně větší ohlas a věhlas, než na pět dílů rozdělený večerníček? :-) 90% 26.11. 2009(26.11.2009)

První díl je působivý; a náběh zombie do štábu Big Brothera je skutečně adrenalinový. Nápad originální, ale laťka s každým dílem klesá. Z velké části je to způsobeno "zvláštní" psychologií postav, kdy v prvním díle zažíváme autentické peklo hrdinky svíjící se v opuštěném (leč bezpečném) pokoji; a pak tu máme hrdinu z vily, který popadne poloautomatickou pušky a s přesností S.A.S. dává neomylné headshoty ze střechy vily. Na hru bych přistoupil, ale ´realita´ zobrazená prvním dílem mi nedovolila ´uvolnit se´ a přijmout nelogičnosti, které se ve zbytku minisérie nabízely. Přesto všechno - jde o dobrý hororový kus a fanoušky subžánru určitě nezklame.(10.3.2009)

To je tak, když se na něco těšim. Těšim se totiž hodně a pak mě to ve většině případů zklame. Tak nějak to dopadlo i s tímhle mini-seriálem, který z reality-show dělá jinou reality-show a divák se baví, nebo by se měl bavit. Jenže to by se tam ty lidi nesměli chovat jak idioti a celé by to nesmělo vypadat tak směšně. Zdejší hodnocení tu ve výsledku vůbec nechápu. Ten nápad je určitě dobrý, zpracování už je daleko horší a samotní herci už jsou to nejhorší, co tenhle nápad mohlo potkat. Dokoukat to byl vcelku porod.(24.11.2010)