Dead Set (TV seriál)

Dead Set

Drama / Thriller / Horor

Velká Británie, 2008, 2 h 21 min (Minutáž: 23–45 min)

Yann Demange

Masky:

Emma Scott

Kostýmy:

Rebecca Hale

Výborný britský horrorový miniseriál o prepuknutí zombie nákazy a snahe rôznorodej zmesi účastníkov reality show Big Brother vysporiadať sa s touto nezávideniahodnou situáciou. Všetkých 5 epizód (dohromady 180 minút) som sfúkol za jeden sobotňajší večer ako nič. Keby takéto seriály vysielali naše komerčné televízie namiesto "napumpovaných" kriminálok, tak by som pred nimi smekol, ale to sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nestane...(27.5.2010)

Nekompromisní minisérie o celkové stopáži jednoho delšího filmu, která nezná lítost a slovo "naděje" by asi musela hledat ve slovníku. Nebere si servítky opravdu s ničím a zvlášť poslední epizoda skloubí explictní násilí s psychoterorem tak, aby trnul jakkoli otrlý divák. Jediná moje čistě osobní (a pro vás ostatní nepodstatná) výtka směřuje k brzkému objasnění situace soutěžícím ve vile. Na jejich pídění se po informacích, co že se to děje se světem tam za plotem, jsem se těšil asi nejvíc.(6.11.2009)

Geniální nápad, skloubit tolik profláklou reality show Big B. se zombie žánrem horroru. Ten začátek, který byl víceméně jen o těch ubožácích ve vile mě dost znechutil, ale vydržel jsem to... netrvalo dlouho a přišla zábava. Heh, účastnící tohoto "zájezdu" mi byli sympatičtější než všechny české reallity stars dohromady. Ano, herecký ansábl byl skvostný, ale všemu vévodil mistrovský Andy Nyman, jehož postava neměla chybu. Jsem rád, že jsem viděl zase originální a zábavný horror, i když jistě nějaké ty mouchy měl (tak mě napadlo.. kam se poděla všechna zvířata?? Že by je zombíci stihli všechna spapat?? .) ani psa ve filmu nebylo...) rád mu je odpustím a dávám plný počet.(6.7.2009)

Tip na tenhle seriál přišel jako blesk z čistého nebe a navíc od uživatele, který tedy není zrovna klasickým vyznavačem filmové hrůzy ( viď rejžo:) a musím říct, že tohle byla zas jednou trefa do černého. Pětidílný masakr o celkové délce něco k 2 a půl hodinám jsem dal na jeden zátah a pozor,já u toho neusnul ! A toho si cením v současné době asi nejvíc, trpím totiž dočasným únavovým syndromem mnohonásobných otců, teď je pro mě usnutí -neusnutí tedy docela dobrým měřítkem toho jak moc mne daný film zaujal. Hypnos mne tedy nechal zcela na pokoji a já se po celou dobu kochal touhle zombie nádherou s herci přímo k sežrání.(18.3.2013)

V průběhu stopáže naprosto obyčejný žánrový zástupce se všemi klišé zombie filmů a zoufale natahovaným zajímavým, byť plytkým námětem. Jenže finále je samo o sobě dosti mrazivé a zanechá v divákovi horší (filmově lepší) pocity, než celá tahle minisérie. Navzdory všem nelogičnostím a záměrně dementním postavám.(23.12.2010)