poster

Fatty na pláži

 • Česko

  Fatty na Coney Islandu

 • USA

  Coney Island

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1917, 34 min

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • liquido26
  **

  Tak buď jsem zaujatej anebo dneska nemám náladu na grotesku, ale tohle mi fakt přišlo děsně hloupý. Po dlouhý době jsem si pustil Bustera a Fattyho a docela mě to znudilo. Zasmál jsem se asi třikrát a jinak jsem jenom koukal a nechápal. Keatonova holka je děsná děvka - nejdřív jde na rande s Busterem a když zjistí, že Buster zapomněl peníze, tak se hned zavěsí do prvního frajírka, kterej ty prachy má a na Bustera se vysere. když frajírka o pár minut později seberou benga, tak se hned chytí chytí Fattyho a jde na pláž s ním jako by se nemetlo a nakonec se zase vrátí k Busterovi. No já vím, že to asi mělo bejt vtipný, ale mě to teda přišlo spíš smutný. No a ten Fatty mi vůbec není sympatickej, nebejt Bustera, tak bych si to asi nepustil. __ No a teda, abych jen nekritizoval, tak se mi líbilo Busterovo číslo s udicí nebo třeba to, jak na začátku leze na sloup a vím, že mě docela pobavily dvě hlášky v mezititulcích.(21.9.2010)

 • Morien
  *****

  Říká se "muž s kamennou tváří" Buster Keaton. Zde ho ještě vidíme se smát, což bylo velmi nezvyklé (a rozkošné), ale můžu vám říct, že daleko větší šok jsem zažila, když jsem slyšela Bustera mluvit. Groteska samotná výborná, na dámě jejich srdcí se mi líbily ty božské plavky a také její bezstarostná přelétavost. Pro mě snad nejsympatičtější Fattyho výkon. A tím mám na mysli herectví, jelikož režisérsky mám nejradši Fattyho v sanatoři.(8.1.2010)

 • D.Moore
  **

  Příliš dlouhé a s málo nápady, ale dobré chvilky se najdou. Má je na svědomí samozřejmě Buster Keaton, protože Fatty Arbuckle sice dělá věci, které by vtipné snad i byly, jenže v podání někoho jiného. O Alu St. Johnovi ani nemluvím. Nejlepší moment - Buster s němým (samozřejmě, že němým) úžasem pozoruje půvabnou dívku v plavkách, které jsou vážně velmi sexy, a neodolatelným způsobem z toho omdlí. A taky je to - pokud dobře počítám - jeho třetí groteska, ve které se směje.(8.2.2015)

 • classic
  *****

  Tulákovi robila spoločnosť dvorná Edna Purviance, do ktorej sa zamiloval „snáď 100 krát” , Tučkovi, pre zmenu Alice Lake, ktorá sa v jeho groteskách objavila taktiež niekoľkokrát, k dispozícii sú aj Frigo s Alom, kde je škoda, že namiesto St. Johna neskončil vo väznici Buster, ale to nevadí, lebo v Convicte 13, si to dostatočne vynahradil. V najjužnejšej časti Brooklynu, na Coney Islande, vo veľkom Lunaparku sa budú diať nepredvídateľné veci, s pár postavami, ktoré poriadne zamiešajú kartami... A opäť je v centre pozornosti, nik iný, ako všestranný Roscoe Arbuckle.(6.1.2018)

 • Iggy
  ***

  Česky Fatty na pláži. V lunaparku na Coney Islandu vzájemně soupeří nezdárný manžel Fatty a Al St. John o Busterovu krásnou dívku. Gagy tak vycházejí z pouťových atrakcí. Druhá část se odehrává na pláži, přičemž Fatty se musel obléct do dámských plavek, protože mu žádné jiné nebyly, Buster se nechal najmout jako plavčík a Al se snaží svést Fattyho a později se s ním honí ve vodě, což skončí až bitkou s policisty ve vězeňské cele. Příčinou všech jejich trablů byly ženy, ale oba komici se z toho poučí jen nakrátko. Na svou dobu neobvyklá je scéna, v níž se Fatty převléká do plavek, stydí se a tak gestikuluje na kameru, aby ho zabírala od pasu nahoru, což kamera provede. Keaton tu ještě dost výrazně používá mimiku a tak je to jeden z mála filmů, kde ho můžete vidět se smát, tvářit se nešťastně, nebo se jen tak šklebit.(26.6.2007)

 • corpsy
  ****

  Čo všetko sa dá zažiť v lete v Luna Parku. Strhujúca groteska s gumovými mužmi Arbucklem, Keatonom a Al St. Johnom.(14.11.2017)

 • Babous
  **

  Fatty mi byl nesympatický hned od prvních chvil, celé je to takové divné, kostrbaté a hrozně narušené zubem času. Buster Keaton to sice zachraňuje seč může, ale je vidět, že tehdy ještě neměl tolik příležitostí.(5.10.2011)

 • Brejlil
  ****

  Fatty toho sice moc nepředvedl, ale jeho "dáma" byla rozkošná. A také jeho plavecký styl. To Buster toho ukázal mnohem více, němý pohled na dívku v plavkách, zápolení s pouťovou atrakcí a také nečekaná mimika, to přitahuje pozornost i po letech. A pak samotný Coney Island, s moc pěknými atrakcemi.(7.11.2019)