• Marek1991
  odpad!

  Brutalita obludných rozmerov. Navyše slovenský dabing na nemecké filmy je hrôza. Už pri scéne, kde pri pohľade na dve za sebou idúce autá, kde postavy nemali vysielačky a jeden chlapec akože hovoril druhému musíme utiecť, rozpojíme sa, kde sa nemali ako počuť som tušil, že toto bude zlé. Ono sa to zopakovalo, keď dievča v autobuse, ktoré išlo za druhým, kde uvidela svoju mamu, na ňu kričalo a tiež ju nemala ako počuť. Samozrejme výbuch sopky dobre vyzeral, ale to ako si žili tam pod ňou bolo hlúpe a navyše, ak si niekto chodí blízko lávy a nemá problémy s teplotou a ani s dýchaním. Plus do všetkého príbeh o dievčati z Nemecka, ktoré nemá rado autá a je jej v nich zle, to trochu vzhľadom na Nemcov pobaví a chlapíkovi, ktorí sa vydajú za svojimi rodinami a nakoniec musia práve ich zachraňovať. Do všetkého mŕtva žena, ktorú zrejme zabil prach a ona stále na stoličke vedľa mŕtvoly, to je dosť nepravdepodobné. Raz to tuším dávali na našej komerčnej televízii, vtedy som to nepozeral respektíve videl len chvíľu a tušil som Béčkový film, no po dnešnom videní to je pre mňa Céčkový, keď nie Déčkový a horší film. Amaterizmus a s tou mŕtvou ženou v ďalekom meste to nabralo ešte horšie grády. Samá hystéria a polemizovanie v čase, keď by mali utekať, ale na rozhovory si našli vždy čas. Je mi jedno, či je to nemecké, americké alebo iné, je to megagalaktický brak s neuveriteľne dlhým trvaním.(5.7.2012)

 • Holly_Wood
  ****

  Na německý televizní film je to docela pecka... Když přehlédneme všechny hlavní postavy a jejich většinou debilní příběhové linie, zůstane nám poměrně realisticky podaná katastrofa. Asi největším kladem filmu je, že jezero, které zde hraje mnohem důležitější roli než všechny ty maloměstské postavičky, je skutečným zatopeným kráterem spící sopky. Na rozdíl od smyšlených videofilmů jako Magma, Peklo z hlubin země nebo Maximální teror se Der Vulkan alespoň drží nějakých vědeckých faktů. Také mě příjemně překvapily efekty, které sice nepůsobí moc realisticky, ale nepůsobí ani moc hloupě. Už od začátku jsem se těšil, jak to bude vypadat, až to vybouchne - a nakonec jsem byl příjemně potěšen:) Němci si opravdu dali záležet, aby své nejznámější sopečné jezero ukázali v tom nejlepším světle.(14.10.2011)

 • navorski
  ****

  Na německý televizní film je to docela pecka... Když přehlédneme všechny hlavní postavy a jejich většinou debilní příběhové linie, zůstane nám poměrně realisticky podaná katastrofa. Asi největším kladem filmu je, že jezero, které zde hraje mnohem důležitější roli než všechny ty maloměstské postavičky, je skutečným zatopeným kráterem spící sopky. Na rozdíl od smyšlených videofilmů jako Magma, Peklo z hlubin země nebo Maximální teror se Der Vulkan alespoň drží nějakých vědeckých faktů. Také mě příjemně překvapily efekty, které sice nepůsobí moc realisticky, ale nepůsobí ani moc hloupě. Už od začátku jsem se těšil, jak to bude vypadat, až to vybouchne - a nakonec jsem byl příjemně potěšen:) Němci si opravdu dali záležet, aby své nejznámější sopečné jezero ukázali v tom nejlepším světle.(22.4.2012)

 • Zazie
  ***

  Nechápu tu přemíru odpadových hodnocení (patrně předsudky vůči pojmu "německý katastrofický film"). Zas takový průšvih to nebyl. Jde o standardní katastrofický film vycházející z osvědčeného schématu, které zavedli pánové Scortia a Robinson: nejprve se důkladně seznámíme se všemi postavami a jejich soukromými životy, láskami, problémy, tužbami, průšvihy, plány, přitom někde v pozadí už doutná katastrofa, nabírá na síle, aby to v druhé půli filmu rozbalila s plnou parádou. Vizuální efekty jsou na televizní produkci velmi slušné. Navíc umístění děje ke skutečnému vulkanickému jezeru, které by se teoreticky mohlo podobným způsobem probudit, dodává na atraktivitě (co kdyby tak začala soptit Milešovka?). Takže moje největší výtka je přemrštěná stopáž, která je asi důsledkem původního záměru, že to bude minisérie. Ale k pochopení emocí postav opravdu nejsou nutné nekonečné detaily hledících tváří.(29.8.2012)

 • bruceman7
  ***

  Na rozdíl od americké produkce, která z této tématiky pravidelně seká děsivé, děsivé zhovadilosti, Němcům se to podařilo vcelku sympaticky zvládnout - pokud teda odhlédneme od spíš víc než míň napřesrdržku děje (pro tyto snímky tak typické klišé jako srdceryvné výjevy, obětování se a podobné amerikanismy). Trikově je to oproti očekávání (respektive na TV film) na docela vysoké úrovni. Samořejmě jsou tu nelogičnosti a jistě i nereálnosti (to si troufám tvrdit a ani nejsem geolog), ale furt je to vzhledem k jiným filmům s přimhouřením obou očí přijatelné. Co mě však vytočilo, že po třech hodinách filmu je sice dotyčná skupinka bošů zachráněna, ale co se stane se zbytkem zasaženého území (či snad celé části Evropy), to už si nechá pán režisér pro sebe - a to navzdory tomu, kolik toho bylo o finálním pšouku sopky během filmu nakecáno. To opravdu nechápu. I když sám sebe překonávám, dávám 5,25/10(28.8.2012)