Zapomenutá kletba (TV film)

Sands of Oblivion

Piesky zabudnutia

Kliatba múmie

Akční / Dobrodružný

USA, 2007, 93 min

• Acrobat

Tak už sa na mňa nehnevaj. Skropený slizom z dávnych čias sa sprchujem nahý pred davom pohoršených ľudí. Lenže toto nie je najhorší zážitok. Profesor mi volal že ako „mŕtvy“ mám tiež nárok pozhovárať sa s múmiou. Práve ju oživujú, ja meškám, zbrane neberiem. Nemám rád Egypt, ale keby ju prebudili (nejaký staršina vtedajších čias) mohlo by to byť zaujímavé rozprávanie. Tento nesvojprávny film pohŕdajúci divákom je lepšie zameniť za poviedku E.A.Poea "Na slovíčko s múmiou." Garantujem lepšiu zábavu a potešenie zo stráveného času. (05.04.2014, JOJ)(6.4.2014)

• gumli

Filmy pre televíznu stanicu Sci-Fi Channel sú naozaj čím ďalej tým viac horšie a horšie.A to ešte tento nie je z tých najhorších.Ak to beriem zo stránky horror alebo sci-fi tak je to veľká bieda,ako dobrodružný to ešte ujde.Niekedy to ide až do komédie,ale trápnej.Začiatok nevyzeral zlé,ale dopadlo to pre film zlé.Monštrum bolo smiešne a nebyť tých naháňačiek buginiek po púšti,tak by to bolo len za jedná.(13.6.2009)

• eraserhead666

Levné dobrodružně-mytologické horrory mě docela baví. Nějak zvlášť na nich tedy neulítávám, ale i když jsou zoufale špatné, alespoň pobaví. Tohle bylo trošku suché. Pobavila mně vlastně jen maska staroegyptského démona. A ta dvě známější jména, z nichž jedno pro jistotu odkráglovali hned na začátku. nedávno jsem na svém notebooku objevil kouzelné tlačítko rychlejšího posuvu filmu. Zapnuté bylo takřka celou stopáž, možná proto jsem z toho nebyl zase až tak znechucen, protože když už nic, alespoň spád a švih to mělo...(18.9.2013)

• brasek

Neočakával som žiadny zázrak, ale úvodné minúty ma až tak prekvapili, že som to chcel zabaliť... otrasná výprava, lacné triky a kamera... až odporne amatérske a naivita autorov, ktorí zabudli že aj tv film musí mať svoju kvalitu, aby diváka nenadvihlo z kresla. Pozitívne ma prekvapil len staručký George Kennedy, ktorého si pamätám zo starých westernov... ale nič viac. Neviem či všetci herci v snímku sú ozaj herci, alebo ich našli na ulici.(26.3.2011)

• MM_Ramone

Strašným spôsobom zbabraná skomolenina. Najstupidnejší akčný, dobrodružný film s akým som sa doteraz stretol. Skupina archeológov horlivo skúma, sedemdesiat rokov staré, pieskom zaviaté staroegyptské filmové kulisy niekde v kalifornskej púšti, neďaleko Hollywoodu. Pri tom oživia smrtiacu "Zabudnutú kliatbu" z časov faraónov. Tiež sa im podarí odhaliť sprisahanie slobodomurárov. Nehorázna blbosť. Lenže v tomto prípade nie je špatný iba hlúpy scenár. Tu sa nepodarilo úplne nič. Réžia, kamera, strih, herci, dialógy, hudba, kulisy, filmové efekty a počítačové triky to všetko stojí, s prepáčením, za hovno. Odpad!(22.5.2010)