Zapomenutá kletba (TV film)

Sands of Oblivion

Piesky zabudnutia

Kliatba múmie

Akční / Dobrodružný

USA, 2007, 93 min

• MM_Ramone

Strašným spôsobom zbabraná skomolenina. Najstupidnejší akčný, dobrodružný film s akým som sa doteraz stretol. Skupina archeológov horlivo skúma, sedemdesiat rokov staré, pieskom zaviaté staroegyptské filmové kulisy niekde v kalifornskej púšti, neďaleko Hollywoodu. Pri tom oživia smrtiacu "Zabudnutú kliatbu" z časov faraónov. Tiež sa im podarí odhaliť sprisahanie slobodomurárov. Nehorázna blbosť. Lenže v tomto prípade nie je špatný iba hlúpy scenár. Tu sa nepodarilo úplne nič. Réžia, kamera, strih, herci, dialógy, hudba, kulisy, filmové efekty a počítačové triky to všetko stojí, s prepáčením, za hovno. Odpad!(22.5.2010)

• Acrobat

Tak už sa na mňa nehnevaj. Skropený slizom z dávnych čias sa sprchujem nahý pred davom pohoršených ľudí. Lenže toto nie je najhorší zážitok. Profesor mi volal že ako „mŕtvy“ mám tiež nárok pozhovárať sa s múmiou. Práve ju oživujú, ja meškám, zbrane neberiem. Nemám rád Egypt, ale keby ju prebudili (nejaký staršina vtedajších čias) mohlo by to byť zaujímavé rozprávanie. Tento nesvojprávny film pohŕdajúci divákom je lepšie zameniť za poviedku E.A.Poea "Na slovíčko s múmiou." Garantujem lepšiu zábavu a potešenie zo stráveného času. (05.04.2014, JOJ)(6.4.2014)

• gumli

Filmy pre televíznu stanicu Sci-Fi Channel sú naozaj čím ďalej tým viac horšie a horšie.A to ešte tento nie je z tých najhorších.Ak to beriem zo stránky horror alebo sci-fi tak je to veľká bieda,ako dobrodružný to ešte ujde.Niekedy to ide až do komédie,ale trápnej.Začiatok nevyzeral zlé,ale dopadlo to pre film zlé.Monštrum bolo smiešne a nebyť tých naháňačiek buginiek po púšti,tak by to bolo len za jedná.(13.6.2009)

• maverick10

Nac plytvat slovy nad timto lacinym filmem, ktery ma do dokonalosti asi tak daleko jako idea, ze pri pozapasovem rozhovoru s fotbalistou se dozvite neco zajimaveho! Hlavni emzozaporak jakoby vypadl z jednoho z dilu RedDwarf a uplne nejvtipnejsi byl zpusob jakym nepohyblivou masku zabili. No uznejte sami, postavu nam tvurci vyobrazili jako ducha minulosti, zhmotnujiciho se z pisku. A nakonec ho premohla bazuka? To chtelo hodne hodin usilovne prace pro scenaristu, aby takovouhle hovadinu vymyslel. Vsadim se, ze ho to napadlo cestou z baru domu, kdyz se zastavil na curaci zastavce. Jedinym duvodem, proc sledovat az dokonce, byla Morena Baccarin.(27.3.2011)

• brasek

Neočakával som žiadny zázrak, ale úvodné minúty ma až tak prekvapili, že som to chcel zabaliť... otrasná výprava, lacné triky a kamera... až odporne amatérske a naivita autorov, ktorí zabudli že aj tv film musí mať svoju kvalitu, aby diváka nenadvihlo z kresla. Pozitívne ma prekvapil len staručký George Kennedy, ktorého si pamätám zo starých westernov... ale nič viac. Neviem či všetci herci v snímku sú ozaj herci, alebo ich našli na ulici.(26.3.2011)