Gekidžóban Bleach: The Diamond Dust Rebellion – Mó hitocu no Hjórinmaru

Gekijōban Bleach: The Diamond Dust Rebellion - Mō hitotsu no hyōrinmaru

Bleach: The DiamondDust Rebellion

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007, 95 min

Zaprvé, byla to totální kravina, postavy se chovají naprosto odlišně než v hlavní dějové linii, je tam spousta nelogických zvratů a překombinovaných vyústění, 'velká myšlenka', so z toho vyplývá, se hodí tak pro fanoušky kouzelné školky a Zadruhé, dobrá animace, akční scény, humor...a dokonce i ta nesmyslnost způsobují, že se na to dá koukat s uspokojením.(6.3.2011)

Na filmy k anime seriálům mám obecně špatný názor, protože v nich vidím hlavně nástroj na ždímání peněz - často sice mívají lepší animaci, ale dějově jsou většinou nudné, do seriálového univerza příliš nezapadají a působí jako zbytečný přívěšek. A v tomto ohledu mě Bleach velmi mile překvapil, skoro by se dalo říct, nadchnul. Jasně, žádné megaskvělé dílo se očekávat nedá, a mé hodnocení vyplývá i z toho, že u příhod Kurosaki Ichiga a jeho přátel vždy ráda strávím nějaký ten čas, ale příběh je tady poměrně zajímavý (do středu dění dostává obecně velmi oblíbený, ale nepříliš často se objevující Hitsugaya Toushiro), záporák se povedl, je přiměřeně charizmatický a má i docela logickou motivaci. Ovšem, to vše je jen podružný obal a příprava na to, co přijde v orgastickém závěru, po kterém fanoušci Bleache nebudou moct tři dny v noci spát, protože se jim budou v hlavě vracet všechny ty bankaie, výbuchy a vůbec všechna ta nejlepší možná akce, kterou lze ve světě Soul Society vidět. Konec je zkrátka opravdu nabušený (to slovo tady padne jako hrnec na.... však víte kde...), ke slovu se dostanou snad všechny důležitější postavy (u některých je vysloveně překvapení, že se tak rozjeli!) a přestože se tady odváže skoro každý, nepůsobí to jako přehlídka schopností daných postav - každý útok tady má své místo, každý bankai má svůj smysl a je přípravou na bankai někoho jiného. Navíc závěrečné akci dodává potřebný drive i povedená hudba. Malou výtku bych měla pouze ke kresbě obličejů některých postav (např. Rukia vypadá v jednom záběru jak prasátko), ale jinak je animace na vysoké úrovni. Pro Bleach fanatiky je tenhle kousek povinnost a já si jdu snad podesáté pustit závěrečných 20 minut:-)(13.9.2008)

Film se mi samozřejmě líbil, protože Hitsugaya-taičó je mou oblíbenou postavou. Ještě je to takový škvrně. X-D Jasně, štvaly mě tady nesrovnalosti, nesmysle, co se týče poměru sil (čímž myslím, že s těma by si normálně poradil raz dva a teď... normálně by ho takhle "nepřepral", ale tady mu dá na frak...). Ale co všechno odpuštěno, protože se Toushiro v 4:35 tak pěkně podíval :-)(28.7.2009)

Tvůrci se od prvního filmu opravdu polepšili a konečně vymysleli trochu zajímavější děj - možná spolupracovali i s tvůrcem mangy(?). Tím se druhý film Bleache celkem vymyká podobným "bonusovým" záležitostem (na rozdíl od filmů ostatních komerčních anime jako je Naruto nebo One Piece). Dokonce i velký problém prvního filmu, který chtěl za každou cenu a až nesmyslně představit co nejvíc postav, se celkem úspěšně pokusili řešit.,) Prostě je vidět, že se poučili a druhý film je prakticky ve všech ohledech lepší než ten první. Doufám, že jim to vyjde a dopadne to jak u Inuyashi, kde se filmy zlepšovaly a zlepšovaly a třetí film byl dokonalost sama. Třetího filmu Bleache se prostě nemůžu dočkat už teď... PS(menší spoiler): Trochu mi vadilo, že Kyouraku to v tom filmu tak odnese a vypadá slabší než třeba takový Hitsugaya nebo Ichigo, což je imho naprosto proti faktům z mangy. Taky bych tenhle film kvůli referencím a spoilerům nedoporučoval nikomu, kdo neviděl cca 130 dílů seriálu.(13.9.2008)

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Je to lepší jak vynikající! Oproti prvnímu dílu obrovský posun, ve kterém jsem se po celou dobu napínavě sledoval film. Nových postav bylo málo, ale namísto toho se ve filmu ukázalo naopak co nejvíce postav, které všichni znají ze seriálu - což je jedině opravdu výborné! V posledních 15-ti minutách filmu člověk při sledování filmu ani nemůže věřit, když autoři dokázali do filmu dát ukázku tolika známých schopností a zároveň z toho neudělat úděsnou slátaninu. Každému tento film doporučuji, ti co znají dobře Bleach dají určitě za 5* a ty co neznají? Pokud máte rádi japonské shouneny nebo alespoň vám to přijde zajímavé, vysoké hodnocení se dá také očekávat. Pro mě tedy rozhodně za 5*.(14.9.2008)