Gekidžóban Bleach: The Diamond Dust Rebellion – Mó hitocu no Hjórinmaru

Gekijōban Bleach: The Diamond Dust Rebellion - Mō hitotsu no hyōrinmaru

Bleach: The DiamondDust Rebellion

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2007, 95 min

Zaprvé, byla to totální kravina, postavy se chovají naprosto odlišně než v hlavní dějové linii, je tam spousta nelogických zvratů a překombinovaných vyústění, 'velká myšlenka', so z toho vyplývá, se hodí tak pro fanoušky kouzelné školky a Zadruhé, dobrá animace, akční scény, humor...a dokonce i ta nesmyslnost způsobují, že se na to dá koukat s uspokojením.(6.3.2011)

No musim říci, že to bylo supeeeeeeeeer!!!!! Vážně výbornej Bleach!!!!!!! Oproti prvnímu filmu nabral Bleach: DDR neuvěřitelnej speed. Druhý film se nese ve značně temnějším duchu, než první, což naprosto jedinečně vykresluje výtečnou atmosféru až do samého konce. Závěrečná bitevní vřava je bezchybná, Kapitáni, Podkapitáni společně s Kurosakim si to dávají nevídaným způsobem. K tomu přidejme, že je to moc pěkně nakreslené, zkrátka není co vytkou. A nakonec: Matsumoto - This moster can move?? Ikkaku - No, that´s not it. This reiatsu belongs to... Zaraki - Freaking awesome!(29.11.2008)

Skvelé! Od superkolosálnych výbuchov, cez bleskové švihy mečov až po nepatrné ale predsa pôsobivé gestá postáv. Tento film radím do mojej skupinky filmov - helperov pri animovaní. Úžasná prehliadka bankaiov, plus opäť nejaká pikoška z minulosti dôležitej postavy. Na Toshira... ehm, kapitána Hitsugaya si ako na osobnosť potrpím =) a konečne dostal mini-priestor aj Uryuu. Ale, ako tu už niekto spomínal, starému Yama-jinovi to už všetko evidentne lezie na mozog, mal by odísť do dôchodku =P(27.1.2010)

Jedno se přiznat musí...od prvního filmu se druhý kousek znatelně liší. Všechno už není tak zářivě barevné a krásné, naopak, celý film se nese ve velmi temném duchu...navíc se člověk dozví, že Hitsugaya má za sebou celkem nehezký střípek z minulosti. Motivace postav skvěle zapadá do struktury příběhu a animace je prostě parádní (co taky čekat jiného od filmu, že jo). ALE....hodně mě začíná srát, že jak ve filmech, tak i v ve fillerech (pardon, ale musim to sem nahodit, i když se mi nechce...prostě to bije do očí) pokaždé vydá Genryuusai naprosto nesmyslné až senilní rozhodnutí, které se stejně nakonec naprosto vyvrátí a všichni jednají, jako kdyby k tomu nikdy nedošlo. Hodně mě to rozčiluje a budu opravdu velmi příjemně překvapen, pokud se nějaký další bleachovský "přídavek" obejde bez této velmi trapné berličky.(14.9.2008)

Film se mi samozřejmě líbil, protože Hitsugaya-taičó je mou oblíbenou postavou. Ještě je to takový škvrně. X-D Jasně, štvaly mě tady nesrovnalosti, nesmysle, co se týče poměru sil (čímž myslím, že s těma by si normálně poradil raz dva a teď... normálně by ho takhle "nepřepral", ale tady mu dá na frak...). Ale co všechno odpuštěno, protože se Toushiro v 4:35 tak pěkně podíval :-)(28.7.2009)