Gekidžóban Bleach: Fade to Black – Kimi no na o jobu

Gekijouban Bleach: Fade to Black Kimi no Na o Yobu

Bleach the Movie: Fade to Black

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2008, 94 min

Serial jsem nevidel, ale musim rict, ze po 3 filmu se do toho uz opravdu dostavam a pro me byl tento Bleach(2008) nejlepsi. Co me trochu mrzi, ze vsechno zachranuje a nejvetsi hrdina je Ichigo, ktery mi neni az tak sympaticky a zahadna promena (z blbecka na chrabreho rytire) v prvnim dilu zustava pro me nepochopena. Je tam celkove par chyb, a trapnych momentu, ale na druhou stranu scena: "Takhle to dal nepujde, protoze ta potvora je proste za*rane velika", me opravdu rozesmala. Kvalita nekolisa a je to pomerne dustojna zabava!(11.2.2014)

Z dosavadních tří filmů je Fade to Black nejakčnější, animací nejpokročilejší a dějem nejmíň dementní. A viděli jsme konečně nějakou akci od Yamamota a Kisukeho a k tomu Mayuriho z trochu jiného úhlu pohledu. To je z kladů tak všechno. Zaraki nedostal skoro žádný prostor, Ichigo použil masku jen jednou (proč?), Ishida a Chad tam vůbec nebyli, finále bylo opět přehnané a Kon opět otravný. A že se tam záporáci vůbec nehodí, to je klasika, je to i u Naruto filmů i u předchozích Bleach filmů, takže mě to vůbec nepřekvapuje. 3.5*(4.10.2009)

• daEmoNickY

Fanoušci se nažerou protože tam jsou skoro všechny hlavní postavy, amnézie kvůli které Ichigo muže fightit všechny smrtonoše, Kon, Zarakiho zvonečky zacinkají, prsiska ??? se zatřepou. Odpověď na Ultimátní Otázku Bleache se taky nakousne http://forums.animesuki.com/showthread.php?t=26391. Grafika je mnohem vymakanější ikdyž mi osobně přišel starší vzhled postav hezčí. Kouzla a souboje ujdou, některých dílů seriálu to nedosahuje (ale alespoň je ve filmu míň fillerů - o důvod víc na to jít). škoda že Ichigo ovládl ten bláznivý polo-přízrak - naštěstí ho nahrazuje Kon. Občas vtipné, často trapné. Jestli seš fanoušek Bleache tak jsi na tom už byl nebo na to půjdeš tak jako tak .... Moc nových věci to neobsahuje, je to spíš takové memento. ______ Spoiler : ti lidé okolo Seirejtej jsou zedníci. ______ Ostatní se plesknou přes čelo protože takovou demenci už dlouho neviděli.(4.11.2009)

Když jsem komentář k druhému Bleach filmu psal s nadšením a radostně předával 5*, očekával jsem něco podobného i u třetího filmu... bohužel, není tomu tak. Obrovské zklamání je, že Fade to Black je opět jen přehlídka postav a jejich schopností, kterou jsem ve dvojce ještě toleroval. To bych i klidně znova přežil a dával plné hodnocení, kdyby zde nebyla taková nesympatická a trapná dvojice záporáků... dva hollowové s chováním dítěte předškolního věku, které chtějí své slíbené jméno. Abych ale Fade to Black jen neodsuzoval, objevuje se tu hodně skvělých (byť krátkých scén). Rozhodně k nejlepšímu zde patří akce Kenpachi Zarakiho a Kurotsuchi Mayuriho (ta jeho hysterie mě nejdřív zděsila, co z Mayuriho chtějí udělat, ale pak to šlo... a s tím náhradním mozkem to bylo dobře vymyšlené :D). Podtrženo sečteno, třetí film Bleache na nejvyšší hodnocení není, ale 4* si zaslouží.(10.10.2009)

To je zajímavé, kolikrát už to Seiretei zbořili a vždycky je pak perfektně opravdený :-D Jasný, vim, filery bla bla bla, ale jen jsem se chtěla pozastavit nad tím, že pokaždé Soul Society musí někdo poničit :-D Třetí film je v podstatě na úrovni filmů předchozích, akorát tam byli o něco lepší záporáci. Ale co je na tomto filmů lepší než na těch předchozích, je fakt, že si zde trošku zařádil i Kisuke, konečně jsem viděla Berihime trochu v akci a že jí to sluší ;-) Zaraki se jako vždy bavil. Yamajiho tady nenechali být natvrdlým puritánským vedoucí, za což jsem vlastně taky moc ráda. Co mi ale trochu zkazilo dojem, byla uřvaná Rukia nakonci, tu bych si klidně odpustila. On ani Kon po endingu nebyl kdovíjak zábavný. Přesto je to příjemně koukatelný a takový standard Bleach filmů. Nezklame ani nepřekvapí; nenudí. :-)(10.10.2009)