Gekidžóban Bleach: Fade to Black – Kimi no na o jobu

Gekijouban Bleach: Fade to Black Kimi no Na o Yobu

Bleach the Movie: Fade to Black

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy

Japonsko, 2008, 94 min

Z dosavadních tří filmů je Fade to Black nejakčnější, animací nejpokročilejší a dějem nejmíň dementní. A viděli jsme konečně nějakou akci od Yamamota a Kisukeho a k tomu Mayuriho z trochu jiného úhlu pohledu. To je z kladů tak všechno. Zaraki nedostal skoro žádný prostor, Ichigo použil masku jen jednou (proč?), Ishida a Chad tam vůbec nebyli, finále bylo opět přehnané a Kon opět otravný. A že se tam záporáci vůbec nehodí, to je klasika, je to i u Naruto filmů i u předchozích Bleach filmů, takže mě to vůbec nepřekvapuje. 3.5*(4.10.2009)

Priemerný bleach film. Všetko sa točí okolo Rukie a jej minulosti. Niektorý bojovníci na Rukiu úplne zabudli a pre to zabudli aj na Ichiga, ktorý je znovu v Sereitei braný ako ryoka (komu tieto haluze nič nehovoria nech nepozerá radšej film). Treba Rukiu zachrániť a zničiť hrozbu, ktorú predstavujú záhadný votrelci zo zaujímavými schopnosťami. (Hodnotenie 3,5)(17.4.2012)

• prome

Zatím nejslabší Bleach film. Od filmů k anime očekávám zábavu a rozptýlení. Některé jsou dobré a dělají čest seriálu, některé jsou hodně nezajímavé a spíše nudí. A to sedí tady. Děj byl, po předchozím výtečném filmu, opradu bez šťávy. A to nemluvím o absenci nějakého pořádného záporáka. Když to shrnu, tak jedinými plusy jsou akční scény a absence otravných postav(teda aspoň pro mě). Nejhorší vlastností fillerů a filmů je degradace všeho, co se najde v seriálu. Někdy to člověku vadí, jindy to dokáže přehlédnout. Škoda, že se to tady nepovedlo.(10.10.2009)

Když jsem komentář k druhému Bleach filmu psal s nadšením a radostně předával 5*, očekával jsem něco podobného i u třetího filmu... bohužel, není tomu tak. Obrovské zklamání je, že Fade to Black je opět jen přehlídka postav a jejich schopností, kterou jsem ve dvojce ještě toleroval. To bych i klidně znova přežil a dával plné hodnocení, kdyby zde nebyla taková nesympatická a trapná dvojice záporáků... dva hollowové s chováním dítěte předškolního věku, které chtějí své slíbené jméno. Abych ale Fade to Black jen neodsuzoval, objevuje se tu hodně skvělých (byť krátkých scén). Rozhodně k nejlepšímu zde patří akce Kenpachi Zarakiho a Kurotsuchi Mayuriho (ta jeho hysterie mě nejdřív zděsila, co z Mayuriho chtějí udělat, ale pak to šlo... a s tím náhradním mozkem to bylo dobře vymyšlené :D). Podtrženo sečteno, třetí film Bleache na nejvyšší hodnocení není, ale 4* si zaslouží.(10.10.2009)

Serial jsem nevidel, ale musim rict, ze po 3 filmu se do toho uz opravdu dostavam a pro me byl tento Bleach(2008) nejlepsi. Co me trochu mrzi, ze vsechno zachranuje a nejvetsi hrdina je Ichigo, ktery mi neni az tak sympaticky a zahadna promena (z blbecka na chrabreho rytire) v prvnim dilu zustava pro me nepochopena. Je tam celkove par chyb, a trapnych momentu, ale na druhou stranu scena: "Takhle to dal nepujde, protoze ta potvora je proste za*rane velika", me opravdu rozesmala. Kvalita nekolisa a je to pomerne dustojna zabava!(11.2.2014)