Reklama

Reklama

Na konci tunelu

  • Argentina Al final del túnel (více)
Trailer

Počítačový expert Joaquin (Leonardo Sbaraglia) je trvalo pripútaný na vozík. Väčšinu času trávi v pivnici svojho honosného sídla opravami elektroniky, ked' jedného dňa započuje spoza steny podivné zvuky a hlasy. Ukáže sa, že na druhej strane kope skupina chlapíkov tunel do banky v jeho ulici. V hlave mu blysne plán, ako im lúpež prekaziť a sám sa obohatiť. Avšak má to háčik, ktorý mu dobre premyslenú akciu môže prekaziť: je ním jeho nájomníčka Berta (Clara Lago) so svojou malou dcérkou Betty (Uma Salduende), ktorá od svojich štyroch rokov tajomne neprehovorila. (sochoking)

(více)

Videa (13)

Trailer

Recenze (49)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Skutočne nie som presvedčený či si tento film zaslúži hodnotenie troch hviezd. Ono to celkovo vôbec nepôsobí zlým dojmom. Kvalita spracovania na vysokej úrovni, herecky taktiež zvládnuté na výbornú. Temnejšia stránka samotného príbehu síce dostáva priestor, no pri tak dlhej stopáži sa tvorcovia nielen že nevyhli množstvu hluchých pasáží, no v samom závere ponúkajú rozlúsknutie, nad ktorým ostáva rozum stáť. Skutočne len ťažko sa zmieruje s tým, čo divák nájde "na konci tunela ...", ale budiš no ... ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Fanoušci Španělské tvorby by měli zbystřit, protože tenhle poměrně zapomenutý počin se v pohodě dá zařadit do oblíbené směsice ( La Cara Oculta, Contratiempo,El Cuerpo, Mientras Duermes). Chlap na vozíčku žije v obrovském domě a při práci v suterénu zjistí, že banda zlodějů kope tunel do banky přesně pod jeho barákem a rozhodne se jednat. Typicky španělské rysy jsou dodržovány jako vždy striktně. Tedy kvalitní herecké výkony, dostatek napětí, ostré a hezky vypointované zvraty s gradujícím finále, kde se sotva popadá dech a originální námět jsou samozřejmostí. Jako bonus zde hraje velkokočka Clara Lago, která v mini kraťaskách u mužu vyvolá divoké představy. Perfektní.80% ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Chlapík na vozíku žije sám v obrovskom baráku a v jednom kuse niečo letuje a skrutkuje dole v pivnici. Kábliky a tak. Jedného dňa zistí, že za jeho stenou počuje hlasy. Začne pozorne načúvať a odhalí organizovaný zločin. Príde na to, že chlapíci a jedna ženská (ktorá tiež vypadá ako chlapík) kopú tunel do banky. A tak sa mu v hlave zrodí skvelý plán... Bohužial, Na konci tunela som však nechápal, na akú tuposť sa to pozerám. V poslednej tretine filmu sa rozbehnú ultraidiotské dialogy, ktoré nemajú obdoby. Aby som pravdu povedal, keby ich nebolo, tak film má osemdesiat minút a skončil by aspoň s dvoma hviezdičkami. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Nakonec je to, jak jsem ti říkal. Všechno závisí na holce, nebo na štěstí.“ Joaquín si žije svůj klidný, ničím nevzrušivý život samotáře odkázaného na vozík, pokojně se utápí v žalu, hraje si s pájkou, těší se ze společnosti stejně postiženého psa a vykouří asi 10 krabiček cigaret denně. Jeho poklidné bytí mu však naruší hned 2 náhlá vzrušení, sexy matka s dítětem a podezřelá skupinka lidí od vedle. Co když to ale není náhoda? Bavilo mě to, a to docela dost. I navzdory detailům jako jsou poněkud velkorysá stopáž, krapet víc štěstí, neslyšné hekání, naivní podání pomocné ruky, krajně protivný spratek či ten fakt, že lehčí děva má zvláštní slabost pro mrzáka, který jí proti její vůli neustálé píchá, až je z toho celá malátná, ehm…Mělo to pořád šťávu, napětí, atmosféru a hlavního hrdinu, který sice (logicky) neoslní svou mužností, ale za to má za ušima, je trpělivý a já mu po celou dobu fandil. A vývoj není zas až tak předvídatelný, ostatně i ty keksy nespořádá ten, koho byste si asi tipli. Film, jak jsem naznačil, má své mouchy, ale na slušné 4* to bude. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Mně se na to dobře dívalo i když vím, že repete nedám a jinak souhlasím s tím, co tady napsal už uživatel Tuax. Když dám na pocity a ne na logiku a nebudu to rozebírat, tak dám klidně i čtyřku. Rodrigo se vážně snažil a myslím, že to je film, od kterého se neodchází udělat si kafčo a podobně, protože je to celou dobu zajímavé, akorát ten tunel bych malinko prostřihla. Klidně doporučuji a i když tomu dáte menší hodnocení, myslím, že to není ztracený čas a nebudete si rvát vlasy. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

  • Filmovalo sa v argentínskom Buenos Aires a na Kanárskych ostrovoch. (MikaelSVK)

Související novinky

Festival argentinského filmu v Lucerně

Festival argentinského filmu v Lucerně

24.10.2017

Už tradičně na konci října se filmoví diváci dočkají dalších novinek jihoamerické provenience. Od 26. 10 do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 6. ročník festivalu argentinského filmu CINE…

Reklama

Reklama