Kvůli evakuaci personálu ze základny Icarus museli všichni přeživší projít bránou. Po průchodu bránou zjišťují, že nejsou na Zemi, ale na vesmírné lodi. Snaží se najít ovládaní lodi a chtějí se dostat domů na Zem, ale zjišťují, že jsou několik miliard světelných let daleko.
Z minulosti:
Eli v jedné hře rozluštil jistý kód, kvůli kterému za ním přijeli O´Neill a Rush. Proto musí podepsat smlouvu o mlčení a následně byl přenesen na vesmírnou loď Hammond. Velitel Everett musí kvůli misi opustit na nějaký čas svou přítelkyni. (Varan)

mirakom

Parádní úvod do nového seriálu SGU, krásná hudba, Ha'taky konečně v pořádné kvalitě, odhalení 9. ševronu a plno spojitostí s předešlými seriály SG-1 a Atlantidou. Účast Jacka O'neilla, Samanthy a Daniela Jacksona! Celkově mi to dost připomíná můj oblíbený seriál Ztraceni (Lost). ()

RedRose

Výborný úvod do nového seriálu SG. Miliardy světelných let daleko a trefit devátým symbolem pohybující se cíl, bylo sice vtipné, ale beru to. Tento spin-off je v mnoha směrech hodně jiný, než SG1 a SGA, ale pořád je to SG a pořád je to nadprůměr! ()

GlaDOS

Hodnotím tu všechny tři úvodní díly jako celek. Na SG-1 a Atlantis byla už nějakou dobu vidět určitá odlehčenost občas hraničící se sebeparodií. Universe je v tomto ohledu příjemně svěží a nese se v temnějším a vážnějším tónu, což díky trochu jinému stylu natáčení působí tak, jak bylo zamýšleno (a ne parodicky). Vše je více podřízeno postavám, ale dojde i na poměrně dobře zpracovanou akci a drobnou účast Carterové, Daniela a Jacka. ()