Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Série(2) / Epizody(40)

Recenze uživatele okkac k tomuto seriálu (1)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009)

Season 1: 75% Potěšilo mne, že je to něco úplně jiného, než SG-1 a SGA, což patrně mnoho lidí nezkouslo. Mne už by potřetí to samé prostě nebavilo. SGA mělo příšerně béčkové záporáky, papundeklové kulisy a občas blbé zápletky, ale zachraňoval to odlehčený tón a postavy Zelenky a McKaye. SGU má naštěstí povedé kulisy interiéru Destiny, kvalitní herce v čele s Carlylem a skvělou hudbou, kdy mi občas přišlo, že ty syntezátory zněji jak něco od Vangelise z Blade Runnera, takže ta vážnost není směšná. Je pravda, že řešení vztahů je někdy až příliš a jeden fórek na epizodu by neuškodil, ale zatím spokojenost a snad nižší sledovanost nezabije další potencionálně lepší sezóny. P.S. Přednosti herečky Julie Benson jsou opravdu nevídané ;-) Season 2: 85% Druhá sezóna kousíček stoupla a člověk se těšil kam se seriál bude vyvíjet a co je vlastně cíl Destiny, aby pak přišla zpráva o zrušení další sezóny a tímpádem i celého fenoménu SG. Poslední episoda funguje dobře i jako rozlučka. Díky za těch neuvěřitelných 11 let. ()

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace