poster

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (TV seriál)

 • USA

  SGU Stargate Universe

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2009 - 2011, 29 h 22 min (Minutáž: 40x43 min)

Předloha:

Brad Wright (povídka), Robert C. Cooper (povídka), Carl Binder (povídka), Martin Gero (povídka)

Hrají:

Robert Carlyle, Louis Ferreira, Brian J. Smith, Elyse Levesque, David Blue, Alaina Huffman, Jamil Walker Smith, Peter Kelamis, Patrick Gilmore, Jennifer Spence, Julia Benson, Ming-Na Wen, Lou Diamond Phillips, Jeffrey Bowyer-Chapman, Haig Sutherland, Mike Dopud, Mark Burgess, Darcy Laurie, Leanne Adachi, Josh Blacker, Julie McNiven, Richard Dean Anderson, Vincent Gale, Robert Knepper, Ryan Jefferson Booth, Glynis Davies, Primo Allon, Tygh Runyan, Michael Karl Richards, Ona Grauer, Louise Lombard, Kathleen Munroe, Michael Shanks, Anna Galvin, Reiko Aylesworth, Amanda Tapping, Christopher McDonald, Rhona Mitra, Carlo Rota, Raquel Riskin, Zak Santiago, Peter DeLuise, David Hewlett, Robert Picardo, Elfina Luk, Greyston Holt, Katie Findlay, Agam Darshi, Camille Sullivan, Chad Krowchuk, William MacDonald, Sean Blakemore, Kerry James, Kyra Zagorsky, Mittita Barber, Jacob Blair, Suleka Mathew, Sarah Smyth, Jackie Blackmore, Ian Butcher, Bill Dow, Rob Hayter, Ilan Srulovicz, Reilly Dolman, Lane Edwards, Andrew Dunbar, Alisen Down, Christina Jastrzembska, Rukiya Bernard, Ron Halder, Kirby Morrow, Gary Jones, Bradley Stryker, Timothy Webber, Dominic Zamprogna, Ryan Kennedy, Janelle Monáe, Catherine Lough Haggquist, Conan Graham, Caroline Cave, Michelle Harrison, Kathleen Quinlan, French Stewart, Victor Garber, August Schellenberg, Robert C. Cooper, Joseph Mallozzi, Paul Mullie, Alana Husband, Shauna Johannesen

Producenti:

David S. Greathouse

Scénografie:

James Robbins

Kostýmy:

Valerie Halverson
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (514)

 • Gemini
  ****

  Stargate Universe šla svou vlastní cestou. Já si svoji cestu k ní hledal poměrně ztuha, protože jsem si tu odlišnost odmítal připustit. Až osmá epizoda (Time) mě přesvědčila, že nemá smysl na něco čekat, a že se budu muset přizpůsobit - ale hlavně ŽE MÁ SMYSL se přizpůsobit. SGU je jednak vážnější (nebo chcete-li méně klukovsky zábavná) a mnohem kompaktnější než jeho starší sourozenci, a není to rozhodně jen tím omezeným okruhem lidí, kteří se v ní objevují, ani existenční klaustrofobií z gigantické milion let staré lodě a tisíců světelných let prázdnoty okolo. Epizody jsou daleko provázanější, hrdinové tu opravdu jdou od problému k problému, včetně svých vlastních, vnitřních - a časem je můžete vnímat jako živé a celkem komplikované postavy. Bohužel to tak trochu drhne, pokud jde o jejich (ne)smrtelnost. Při nějakém pokusu o realismus by ale jinak bylo během pár dílů po všem, protože by došly postavy:) Ale filmařsky je to opravdu povedená práce a nelituju času, který jsem s týmem nedobrovolných obyvatel Destiny strávil. Smůla je, že i když si cením toho jak to tvůrci během těch dvou sezón průběžně onačili, nevybavuje se mi kromě už zmíněné osmé epizody žádná, kterou bych mermomocí chtěl vidět znovu. No, možná bych uvažoval o pár dílech z poslední čtvrtiny (s bombou a s archivem na Novu) Kdyby tu byla třetí řada, kde by se možná rozjely možnosti nabídnuté příchodem Novanů, anebo se podařilo nějak zahaluzit důstojný konec, a ne ten zcela zjevně narychlo utnutý kryovýlet, mohlo to být o něčem jiném. Takhle se obávám, že nemůžu jít za 70%, vyhrazených pro sympatické záležitosti, kterým ale chybí něco, co by mě táhlo zpátky. A to je škoda, protože takovýchhle ne úplně hard sci-fi je zatraceně málo. Teď se mi sice nechce, ale myslím, že na doktora Rushe, Nicole Wreyovou (BTW asiatka a lesba, kdo to kdy ve sci-fi seriálu viděl?;)), Scotta, Greera a všechny ostatní, za celkem krátký čas zapomenu. Vám se to stát nemusí, ale pokud dáváte přednost lehčím space operám jako Star Trek nebo původní SG-1, dost vážně hrozí, že to bude z důvodů nacházejících se na opačném pólu spokojenosti:)(2.6.2013)

 • Djkoma
  **

  Po 20. díle pevné zakotvení na 2*. Tenhle seriál je tak jiný, až jde úplně mimo chutě obyčejného diváka. Tolik nesmyslů pohromadě jsem viděl naposledy při cestování časem v Heroes, ale tady to je vše pod uniformou US Army a to opravdu ne... Potenciál antické lodě s lidskou posádkou byl obrovský, ale způsob, jakým ho autoři přeměňují na lidské drama s pachutí břečky je smutný důkaz nemožnosti změnit vše, jak autoři chtěli. To nejzábavnější totiž na seriálu je to jediné, co zůstalo z původních seriálů Hvězdné brány. Kdyby tu nebyl vědátor Robert Carlyle se svou povahou, nedalo by se na to v podstatě vůbec dívat. S každým dílem klesající kvalitu nezachránil ani nejlepší dosavadní díl (číslo 8 s názvem Time). Není tu akce, není tu humor, není tu nadhled, není tu soupeř... Jedna velká scenáristická bublina, která pomalu plaská a opravdu to bolí... Škoda, Destiny měla na víc. PS: konec má super ozvučenou zpomalovačku, ale je o ničem...(25.10.2009)

 • Dever
  *****

  // Production Companies: MGM Television // Videl som každý Stargate, každú sériu, každý diel a SGU je určite najlepší, nie len svojou nenormálnou dramatickosťou, ale aj všelijakými obratmi čo sa na lodi dejú. Som nesmierne spokojný, že Stargate ako taký stále beží, pretože to je vynikajúci sci-fi akčný seriál, aký len môže byť.(4.1.2011)

 • M.a.t.t.
  ****

  Stargate je značka, ktorá zarába a vznik Universe tak nie je vyložene prekvapivým ťahom. Producenti si však správne uvedomili, že tretí krát použiť tú istú schému by bola chyba a preto najnovší seriál hoci zasadený do tradičného sveta vsádza viac na postavy a realističnosť napríklad aj po vzore Battlestar Galacticy. Oproti SG1 a SGA takmer absentuje klasický humor, viac sa vsádza na výpravu a atmosféru, ktorú priamo podporuje dravejšia réžia a oproti predošlým sériám ďaleko experimentálnejšia oldsmithova hudba. V čom ale SGU aj v porovnaní s Galacticou stráca je nielen spočiatku pomalší vývoj a nevyváženosť zápletiek ale aj o niečo slabšie vykreslené postavy. Potenciál, ktorý má Destiny má, ale našťastie neostáva v šuplíku a s pribúdajúcimi dielmi seriál začína oveľa pripomínať to, čím zrejme chcel byť už od začiatku. Lepšie neskôr ako vôbec a celkový vývoj ešte môže byť zaujímavý.(13.6.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  Nevím, jak jinak bych už měl čtvrtý seriál z rodiny SG nazvat, než jako překvapení. Původní SG-1 byla šance promarněná hamižností producentů, kdy další a další řady pohřbily kvalitu. Kreslená verze byla moc pro děti a Atlantis doplatila na slabší obsazení a scénář už po pár dílech. Od Universe jsem tedy nic nečekal... a musím říct, že je dobře, že jsem mu šanci přeci jen dal. Možná trochu schematické, rozhodně ale funkční a sympatické. Alespoň co se první řady týče.(24.12.2009)

 • Arachneuss
  **

  Je velká škoda, jak stále tvůrcům spin-offů ze světa StarGate nedochází, že O'Neillův tým je jenom jeden a ten už se zkrátka nikdy nedá překonat. Většina hlavních postav Universe postrádá jakékoliv charisma a hlavně úderné hlášky, které jsem na původní Hvězdné Bráně tak miloval, jsou nahrazeny těmi nejznámějšími klišé z televizní tvorby. Výprava je sice bombastická, ale s původním seriálem to má společného tak maximálně ten antický kotouč na cestování vesmírem.(13.3.2010)

 • Ainy
  ***

  Co bych k tomu ... SG1 v čele s O´Neillem je prostě nenapodobitelná. Každý díl seriálu z devadesátého sedmého je svým způsobem jiný, ale i zároveň na sebe navazující. Má to mnohem větší šťávu a více zábavy než tahle Růžová zahrada po kanadsko - americku. Nudné, nezáživné, často utíkám od sledování k jiným činnostem a pokud vynechám díl, tak jsem v prdeli, bo nevím, kdo koho zajal, jak se tam a tam dostal. Téměř žádné cestování bránou, jen samé řešení, kdo z koho a proti komu. Možná přijde doba, kdy změním názor, ale ta zatím nenastala. Snad jsem viděla dostatečný počet dílů na to, abych si mohla dovolit hodnotit. 2,5*(22.6.2016)

 • berg.12
  **

  Téma Stargate napnuté na skřipec vztahů a laciného psychologizování. Dívat se na to dá, ale rozpor celého seriálu je už v samotném konceptu - hlavním cílem celé posádky, cestující unikátní průzkumnou lodí v tisíce světelných let vzdálených galaxiích, je ... je vše opustit a dostat se zpět na Zemi ke svým lidským starostem a blízkým. Sci-fi linii tak táhne prakticky jediná egoistická postava (jedna z nejlepších v celé SG), až má někdy člověk pocit, že je tvůrcům ten žánr na překážku. Což je trochu smutný výsledek, minimálně v rámci očekávání spojených s visačkou SG.(9.5.2010)

 • 3DD!3
  *****

  Pilot/AIR: První věc, která mě na SGU dostala byla hudba. Cizokrajná, elektronická a intenzivní. Jedna z nelepších Goldsmithových prací. Oproti původním seriálů je tahle novinka natočena dravěji a experimentálněji ve stylu například mého oblíbeného Lostu. Nápad s devátým symbolem je povedený a hodně potěší i camea O'Neilla, Jacksona a Carterové. Teď se ale dostáváme k tomu hlavnímu a tím jsou herci. Robert Carlyle a jeho machiavellistický dr. Rush je výborný, správně balancující mezi kladným hrdinou a chladnokrevnou sviní, která se stará jen o svůj výzkum. Příjemně mě překvapil i sympaťák David Blue, typycký vojenský prototyp Brian J. Smith a otcovský Justin Louis. Zatím jsem hodně spokojený. Snad to vydrží. První řada: Opravdu dost jiná brána než jsme byli zvyklí a je vidět, že tvůrci si na to teprve zvykají. Pořád mám trochu problémy s kamerou, která by se uvnitř lodi měla chovat přece jen statičtěji, nemusí přece tlačit dynamiku úplně do všeho stačí to vyvážit a bude to bez problémů. Herecké obsazení se opravdu povedlo a některé charaktery se začínájí pěkně vybarvovat (jiné přece jen ztrácí). O tom jak vynikající je Carlyle v roli Rushe už se moc rozepisovat nechci, ale od nováčka Davida Bluea jsem opravdu nečekal nic moc a jeho Eli se přesto stal jedním z mých nejoblíbenějších týpků na lodi. Younga hodně vylepšuje konflikt právě s Rushem a z Greera se stává bouchač ultimátního kalibru, který si u nás doma buduje slušnou fandovskou základnu. Scott a Chloe a vlastně ostatní hlavní lidi jsou spíše zklamáním. Mají sice své světlé chvilky, ale jsou tam většinou vážně jen dopočtu. Hostující členové SG-1 potěší stejně jako sem tam se objevující Lou Diamond Phillips. Příběhy jsou zatím více méně konstatní vyčuhují snad jen vynikající epizoda Time a moc pěkné finále poloviny sezóny vrcholící dílem Space. SGU má potenciál a doufám, že ho tvůrci v druhé sézóně využijí naplno a nebudou místy jen přešlapovat. Druhá řada: Nevím jestli mám nadávat nebo brečet. Universe ve druhé sezóně naplnila potenciál, který jsem v ní viděl a stala se jednou z nejkvalitnějších a nejkonzistetnějších HVĚZDNÝCH BRAN vůbec. Odhalení mise Destiny bylo něco co tvůrci měli udělat už v první řadě. Byla to chyba, která se ukázala býti osudnou. Od toho momentu totiž bráně nešlo vytknout téměř nic. To tam bylo přešlapování na místě a poznávání charakterů. Dostávali jsme temnou drsnou sci-fi s výbornými hereckými výkony. Bobby Carlyle jako Rush vévodí, ale Young a Eli (dokonce i zbytečná Chloe válí) se mu i místy vyrovnávají. V posledním díle jsem byl díky těm třem hodně na měko a je to mimochodem vynikající závěr, když nevíte jestli vám obnoví seriál nebo ne (šmejdi zatracení, rušit show zrovna když se rozjede). Tím že je konec takový jaký je se ale nabízí šance k návratu (co třeba za 3 roky?) a já rozhodně doufám. Protože tohle byla brána v kterou jsem doufal, když jsem začal vyrůstat a O'Neillovy vtípky začaly být málo. Brána ve které jsou emzáci co nevypadají jako lidi a jsou tu modré hvězdy, vygradované konfrontace na cizozemských plavidlech či planetách, které vypadají... jinak. Jestli jsem v první řadě vybíral s problémy epizody, které byly vynikající, tak teď bych je tam mohl zahrnout skoro všechny. A Goldsmithova hudba je geniální. No a co na závěr? Snad jen... nebude mi chybět jen Hvězdná brána, bude mi chybět Universe. Uvidíme se na druhé straně.(4.10.2009)

 • Dan9K
  ***

  Jestliže byla StarGate: Atlantis o třídu horší než původní SG1, je Universe zase minimálně o třídu horší než Atlantis. Ale aspoň si jde vlastní cestou. Atlantis byl jen horším klonem, přebírajícím stejné klady i zápory, jen ty zápory byly více vidět a klady méně. Universe nemá s původními Hvězdnými bránami prakticky nic společného, v podstatě ani tu bránu. I když ano, kadenci logických chyb si to drží stejnou, ale narozdíl od předchozích Bran, které to zachraňovaly nadhledem, Universe nic neomlouvá. Ve zdejších zajímavostech se píše, že se seriál inspiroval Firefly, ale tam byla spousta akce a vtipu. Akce je tady jen výjimečně a vtip takřka vůbec. Universe se mnohem více snaží okopírat Battlestar Galacticu, ale vůbec mu to nejde. V poslední době se stalo módou, že ve sci-fi a příbuzných seriálech, se mnohem méně soustředí na to sci-fi, ale jde se více po osudech jednotlivých postav, jestli mají bebíčko, jestli jim umřel tatínek, kdo se s kým má rád, jestli jsou těhotné. Rozhodně je to touha po tom, aby takový seriál bylo schopno sledovat co nejvíce lidí, včetně přítelkyň kluků sledujících sci-fi. Ale seriálů o postavách je tolik! Špatných i dobrých! A navíc tady ty postavy s výjimkou tří (Rush, Greer, Young) mě vůbec neberou. Tohle je StarGate, já chci objevovat civilizace, planety, technologie! Chci prožívat nové sci-fi záplekty, které v jiných seriálech zažít nemůžu. Jsem ochoten tolerovat (a koneckonců jsem za to i rád), že se přístup tvůrců zcela změnil. Sledovat potřetí to samé, by bylo divné. Ale tato cesta se mi nelíbí. Absence vtipu mi nevadí, ale ať to teda má aspoň nějakou jiskru a tah. Jsem rád za to, že si dali tvůrci daleko více záležet na prostředí planet, už nejsou tak líní cestovat s kamerou na různá místa Severní Ameriky, nejen Vancouveru. Jsem rád, že tu není trapas s anglicky mluvícími rasami. Ale sledovat Beverly Hills ve StarGate nechci, toho jsem si bohatě užil ve 200. epizodě SG1! Jestliže mám daleko největší zážitek z toho, když uvidím hostující postavy ze staré SG1, je na tomto seriálu asi něco špatně. A absenci úvodní znělky nekvituji, jedna z mnoha věcí, ze kterých si dělal 200. díl SG1 srandu a tady se zcela bez skrupulí objevuje.(16.9.2010)

 • Nevada
  odpad!

  Hodnocení pilotu. Zatím jen samá recyklace a vykrádačka. Hodnocení: 2*. Doplnění: po 10 dílech je to ještě horší. Přidala se řada nelogičností a notná porce nezáživnosti. Ačkoliv se seriál tváří jako velké drama plné emocí, tak je to spíš nafouknutá bublina prázdnoty. Hodnocení snižuji o 1*.(10.10.2009)

 • Jacinda
  *****

  Stargate universe úplně jinak. Žádné úvodní znělky herců, žádné megalomanské intro, nic co by připomínalo předchozí seriály až na pár štěků známých herců a samozřejmě hvězdnou bránu. Prvních 10 dílů střídalo slabé a silné díly (včetně jednoho úplně debilního), ale další půlka série přinesla neuvěřitelně napínavé díly. SGU hodně využívá flashbacků, ovšem o kopírování Lost rozhodně nejde. SGU je depresivní, temná, tajemná, někdy strašidelná, umí vystihnout povahu lidí v nebezpečí...odvahu, statečnost, sebeobětování, ale i demenci, povrchnost, vypočítavost, namyšlenost a další...pro zavilé fanoušky bude SGU šok. Skoro nic tu není jako v předchozích sériích: Šablona: Planeta (emzáci na velitelství) -> nebezpečí -> problémy -> vyřešení -> všechno je super - maximálně vše rozdělené do dvou dílů , prostě neplatí. Hudba je neuvěřitelná. Rockové, metalové, elektronické tóny se střídají s klasickými songy. Úchvatné, megalomanské a dokonalé podtržení seriálu. Kdepak, u SGU vůbec nevíte, co vás čeká. A to je na tom super.Ještě dovětek k další sérii. NESKUTEČNÉ. SILNÉ. A ty poslední díly s jejich potomky, nevím proč, ale zanechalo to ve mě strašlivý dojem. Prostě mě to jaksi vyděsilo a vůbec nevím proč. Když bych se představila to samé s mými potomky...(13.12.2009)

 • LiVentura
  *

  Chjo..(23.7.2013)

 • Deimos
  ****

  TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// PLUS: známý svět, rozumím mu, "hvězdnější obsazení" a snaha o větší herecký projev, velice nadprůměrná hudba, občas vykouknou velice dobré efekty MÍNUS: složitost a nepřehlednost některých postav, nevyznáte se v nich, přes velká očekávání po celou odbu velice pomalý rozjezd, ukončeno v nejlepším s otevřeným koncem./// Shrnutí: Za tento v pořadí druhý spin-off a v celkovém součtu třetí seriál z universa Hvězdné brány jsem byl velice rád. Však již někdy v 95 roce jsem si pomyslel, že by film Stargate mohl pokračovat jako seriál. A tak se i stalo. A jestli že první seriál měl 10 řad a svého času jsem u Atlantidy předpokládal totéž. Takže jsem si lehce spočítal, že kdyby v nastoleném trendu pokračovali, tak mám do roku 2019 o zábavu postaráno. Bohužel se tak nestalo a SGU končí po druhé sézóně v tom nejlepším. Ale je taky pravdou že to trvalo celé dvě sezóny, než se konečně začal seriál pořádně rozjíždět. Protože po celou dobu to bylo o kladení otázek jedné za druhou a to vše téměř bez odpovědí na otázky jak, kdo, proč? Co se musí pochválit je snaha o realičnost. Už Atlantida se zdála být reálnější, alespoń v tom že hrdinové nejsou nesmrtelní a nebo nepřemožitelní, i když nakonec vždycky sehrála roli jistá náhoda a vše špatné se v dobré obrátilo. Tady to neplatí, ba dokonce může a bude čím dál tím hůř a hrdinové si s tím kolikrát nebudou vědět rady. Je ovšem docela škoda, že celý SGU už téměř vůbec není o hvězdné bráně a kdyby tam čistě náhodou vůbec nebyla, skoro by jste to ani nepoznali. Tento seriál je především (jako to bylo u Star Trek: Voyageru nebo v Battlestar Galactice) o záchraně posádky, která pluje vesmírem a musí si sama bez zásahu jakékliv cizý pomoci vystačit a dojít do cíle. To že to obnáší větší či měnší komplikace je samozřejmé. S čím jsem ovšem tolik nepočítal je složitost některých postav a jejich malá pravděpodobnost, že si je oblíbíte. Už se nehraje na "tým" tady kope každý za sebe a chce hlavně přežít. To dává úplně nové možnosti tvůrcům aby ve známém světě, kterému rozumím(e) vytvořili mnoho zajímavých a nepředvídatelných situací. Bohužel už jim nedošlo, že to bude v celkovém kontextu divácky méně atraktivní a mohl to být taky důvod proč seriál po dvou sezónách zastavili. Je to škoda, ale doufám že se do tohoto Universa jednoho dne vrátím i kdyby díky dnes tolik oblíbenému restartu./// Celkem 74%///(18.8.2013)

 • Sysel_CZ
  *****

  Abych pravdu řekl, ještě na pár dílů v marný naději asi koukat budu, ale tohle se ještě žádnýmu jinýmu seriálu u mě nepovedlo - přiživit se na jméně (StarGate) způsobem, co mě donutí odkoukat 5 (!) dílů ničeho jen pro vidinu jména samotnýho. Obsah je totiž o ničem. Kameraman s Parkinsonovou chorobou mi připomíná to málo, co si pamatuju (a z čeho jsem zvracel) u mnohými proklamované BSG. Když jsem ze začátku tvrdil, že se to může zvrhnout i v Melrose Place, teď, po pátým díle, tvrdím, že MP je tomu blíž než SG. Víc než sci-fi momenty si z posledního dílu pamatuju procítěné záběry na zpocená těla proti zářícímu slunci... Krása, že. Možná, ale já si nechtěl pouštět porno, Melrose Place a ani nic jinýho, k čemu by to někdo mohl přirovnat. No, a určitě jsem si nechtěl pouštět tohle, chtěl jsem si holt pustit Stargate. Pokud se v setrvačnosti odkoukaných epizodách (budou-li) objeví cosi jako děj, tak snad hodnocení zvednu, ale takhle tomu odpad naprosto sluší.(25.10.2009)

 • Rominator
  ****

  Postavy Dr. Nicholas Rush (Robert Carlyle) a Colonel Everett Young (Louis Ferreira) jsou ten hlavni důvod proč seriál sledovat. Destiny má co nabídnout. Seriál je jiný než předchůdci SG-1 a Atlantis a to vůbec není špatné rozhodnutí od tvůrců seriálu. Zhlédnuto 40 epizod z 1. až 2. sezóny.(22.12.2010)

 • Webb
  **

  Jako fanoušek Stargate jsem hodně zklamán. Řešení vztahů je dost nesympatické, nemá to humor se správným nábojem či napětím, který měla SG-1 a tak to i nudí. Postavy jsou mi ukradené, tudíž kdyby všichni pochcípali, ani bych nemrkl okem. Uvidíme co nám přinesou další díly.(5.10.2009)

 • k212
  **

  Jsem na zoufalých pochybách, zda sleduji brutální plagiát BSG nebo o třídu lepší SG. Vlastně ... tomuto seriálu nejde ani jedno, je to hybrid, který nemá svůj styl ani obsah, inspiruje se všemožně a dělá to tak okatě, až je to k smíchu, i přes nesmírně vážný obsah. 45%(13.8.2010)

 • HoneyBunny
  ***

  SG-1 považuju za dnes už zastaralý seriál bez výrazných vnitřních konfliktů nebo psychologie postav (žádná erotika, nenávist, slušná love story na pokračování nebo výživný pomilováníhodný záporák). První seriálová Hvězdná brána je kvalitní sci-fi pohádka, ale v době Battlestar Galactiky je už zkrátka za zenitem. Tvůrci se pokusili u Universe zkombinovat svět Hvězdné brány s úspěšnými prvky z BSG. Jak se ale říká: někdy jedna a jedna nejsou dvě. Po osmi dílech seriál stále hledá tvář, ale přiznávám, že se zlepšuje. Vytáčí mě jen ty zbytečné nelogičnosti (paní Youngová a její scéna na koníčka, vy víte ;-) a hlavně postava Chloe (nesympatická herečka, naprosto nezajímavá postava). Tvůrci ale mají po ruce Roberta Carlyla, který je tak podivně zajímavý a chytlavý, že si každou scénu s ním užijete. Ten chlapík umí hrát a jeho charisma zastíní všechny ostatní na plátně. SGU jsem dala šanci jen díky tomu, že Carlyle je ten poslední herec, kterého bych tu čekala. Nezklamal. Seriálu ještě dávám šanci, protože, přiznejme si to, ani SG-1 v první sérii nekráčela zrovna jistě. To ale jen potvrzuje genialitu BSG, která byla od začátku ultimativně coolervoucí a nekompromisně skvělá.(19.10.2009)

 • hladass
  ***

  Po shlédnutí tří dílů, nemůžu hodnotit jinak než průměr... Herci na mě zatím působí dost nesympaticky, samozřejmě až na Roberta Carlyleho a chybí mi tady humor typický pro předešlé SG...(20.10.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace