Yeonghwaneun yeonghwada

všechny plakáty

Filmová akční hvězda pošle při natáčení svých filmů několik filmových protivníků do nemocnice. Je namyšlený, neústupný, arogantní a má dojem, že mu vše projde. Na začátku filmu se setkává s mladým gangsterem, který je klidnější povahy, o to více se však pohybuje mimo zákon. Oba si takzvaně "vjedou do vlasů" a svůj spor chtějí vyřešit tím, že gangster bude hrát v novém filmu úhlavního nepřítele akční superstar. Rozhodnou se, že všechny bitky a akční scény zahrají naostro. Tedy že rány a kopance půjdou kontaktně a postavy se nebudou vzájemně šetřit. Tím zvýší i reklamní popularitu filmu, protože do poslední chvíle se neví, kdo skutečně zůstane stát na nohou a jak tedy film dopadne. Režisér původně nesouhlasí, ale když uvidí jejich první bitku, s nadšením nabídku přijímá. Obě postavy mají svoje nemalé problémy a starosti, často jim jde o kariéru, peníze, majetek i životy. I když jsou to od začátku nesmiřitelní nepřátelé, v kritických situacích pomáhají jeden druhému. Film pomalu graduje k finále, kdy se má odehrát závěrečný souboj ve filmu a soud gangstera s jinými mafiány. (Flipnic)

Flipnic

Tak toto je skutečně pecka!! Neuvěřitelně originální, i když naivní, námět dává filmu možnost rozjet takovou spoustu úžasných situací, že se z toho tají dech. Namyšlená akční hvězda se dohodne s chladným záhadným mafiánem, že spolu sehrají film, kde si všechny bitky rozdají pěkne na ostro. Mafián v podstatě vše hraje naostro a tak dochází ke skutečně neuvěřitelným situacím... Tihle dva kohouti na jednom smetišti jdou v podstatě celou stopáž po sobě, neustále se stírají, nadávají si, mlátí se, řežou do sebe před kamerou jak se dá, psychologicky na sebe tlačí atd. Ani jeden z nich není žádný hodný hrdina. Jsou to drsní a tvrdí ANTI-hrdinové (předponu "anti" jsem musel skutečně zdůraznit ...). I když se mafián samozřejmě jeví jako ten tvrdší hoch, brzy zjišťuje, jak to ve filmové branži a branži celebrit chodí, jaké je to opakovat jednu scénu třeba 20 x a dostává pěkně na frak. V životních situacích však řeší svoje záležitosti drsně a krutě. Úžasná je proměna postav, což je jeden ze základních významů filmu. Mafián časem začne ve své povaze měknout a akční star je čím dál tvrdší, drsnější, odolnější ... Jeden se učí od druhého a i když jsou pořád v sobě, světe div se, když se dostanou jeden nebo druhý do průseru (a že nejsou malé ... jde v nich i o život), jeden druhému vypomůžou díky svému vlivu a možnostem, které mají. Film není o akci a bitkách, které jsou přesto perfektně choreograficky zahrány. Je zejména o nonstop střetu dvou opravdu tvrdých hochů, který se odehrává na mnoha rovinách. Film neustále graduje a pomalým tempem se ubírá k závěru - poslední bitce, kde se ukáže, kdo je silnější, lepší, drsnější a jak film ve skutečnosti vlastně dopadne (protože to netuší ani režisér ...). Tohle je jen malý výčet toho všeho, co ve filmu uvidíte, nejde shrnout několika větami. Má úžasný scénář, který se dělí na řadu vedlejších dějových linek. Některé hlášky a scény, výměny názorů mi připomínaly hodně jak samurajské filmy, tak italské nejslavnější westerny apod. Za naprosto nejlepší scénů považuji tu na střeše velké budovy, kdy se málem zase poperou, ale nakonec k tomu nedojde. To jak herec situaci vyřeší je fakt bomba, vrchol "mužské arogance" ... Na filmu je výborné také to, že si divák může vybrat postavu, která mu bude sedět víc. Mě teda seděli oba týpci, ale tak nějak z vnitřních etických hledisek jsem více přilnul k akční hvězdě... Výborný, úžasný, krásný, brutální, krvavý, drsný, kamerově stylový, barevně vyšperkovaný skvost ... Přece jen plný počet dát nemohu, protože mne film neodrovnal doslova, chvílemi byl zbytečný klid a nic moc se nedělo, některé scény šly možná více vygradovat, ale byly useknuty a řešení se odložilo (ale asi to byl účel). Jinak jednoznačně doporučuji, zejména milovníkům asijské kinematografie! ()

Pethushka

Tak tohle je pecka, děcka. Možná bychom sem neměli psát komentáře, ale vkládat svoje fotky po zhlédnutí. Z mého výrazu byste určitě poznali, jak moc nadšená jsem. Jestli na někom z korejských herců opravdu ujíždím, tak je to Ji-hwan Kang. Tady jsem nad jeho hereckým umem doslova výskala. Ji-seob So nebyl samozřejmě o nic horší. Perfektní příběh, nápad, zápletka. Skvělý hudební doprovod, reálnost, lehký humor. Fantastická bitka v bahně a konec. Takovýhle standing ovation v mém obýváku ještě žádný film nezažil. 5* ()

Shit

Asi nejoriginálnější gangsterka co sem viděl. Film je v podstatě zaměřenej spíš než na nějakou organizaci na spor nebo ještě líp na soupeření gangstera a herce, jeden z nich je namyšlenej, druhej mu chce ukázat, že jako herec jen napodobuje pravý lidi, pravý gangstery a to vyústí v několik reálný bitek přímo při natáčení bez nahraných úderů a skončí to skvělou finální bitkou ve který by měla podle scénáře vyhrát kladná postava, ale scénář tu žádnou roli nehraje. Navíc má film i řekněme vedlejší dějový linie a to jak u herce, tak u gangstera, kde samozřejmě zajímavější a drsnější je ta druhá a úplný finále celýho filmu tomu nasadí tu pomyslnou korunku. ()

May

Skutecne korejsky nazev "Film je film" odhaluje velmi zajimave a originalne pojate drama osobniho sporu mafiana s popularnim hercem odehravajici se na pozadi i pred kamerou prave nataceneho filmu a to doslova az do posledniho dechu obou dvou. 8/10 - Rough Cut je jednim z dalsich filmu, ktere priorine produkovala pomerne nova produkcni spolecnost "Kim Ki-duk Film"; muze se to zdat divne, jelikoz se toto akcni drama od Kimovych artovek i ostatnich Kimem produkovanych umeleckych filmu v mnohem lisi, avsak reziser tohoto debutu s Kim Kidukem v minulosti intenzivne spolupracoval, a to vcetne pomocne rezie Binjipu, v neposledni rade pak sam Kim Ki-duk k tomuto filmu vytvoril scenar. Kdyz se nad tim clovek zamysli, je ve filmu prehrsel pro Kima naprosto tipickych prvku vcetne bezpredmetneho hrubeho nasili, pro ktere je narozdil od ostatnich zemi zavrhovanym reziserem. Predstava, ze by film tocil sam svym typickym stylem neni uplne ruzova, neartove pojeti tomuto scenari jedine prospelo... ()

Adrian

Scenaristicky vklad Kim Ki-duka je vo filme citit permanentne vdaka praci s jeho znamymi motivmi ako napr. prelinanie reality s fikciou, zenske postavy casto odsunute iba do pozicie objektu muzskeho zaujmu, tuzba potom, co je nam nedosiahnutelne,resp. odopierane, atd. Pribeh muzskej, arogantnej a mladej hereckej hviezdy, s ktorym nikto nechce v hereckej brandzi spolupracovat na dokonceni jeho najnovsej akcnej gangsterky, az ostava nakoniec iba jedno krajne riesenie - obsadit do pozicie svojho nemesis skutocneho gangstera, ktory si v mladosti kratko s hereckych fachom potykal a odvtedy ho tuzba po znovuhrani nikdy neopustila. Jeho jedinou podmienkou je iba to, ze suboje vo filme budu "naostro". Na prvy pohlad dva odlisne svety, dva protipoly, ktore vsak v skutocnosti maju k sebe blizko. Znova ide o znamy filmovy motiv, ktory je vsak v pripade Rough Cut az slastnym potesenim sledovat. Presvedcivost hereckych vykonov ide ruka v ruke s vyborne napisanymi postavami, u ktorych prelinanie fikcie a reality ma viacvyznamovy charakter - nielen v ramci pribehu (arogantna hviezda hra gangstera, skutocny gangster hra detektiva, navyse mena postav vo filme su slovnou hrackou slov "hviezda" a "gangster"), ale smerom k divakovi i k jeho projektovaniu sa do postav (herec, ktory hra skutocneho gangstera, ovsem mimikou a gestami, ktore identifikuju gangstera filmoveho, t.j. fikcneho sveta). Rovnako i samotny dej filmu neustale zvyraznuje rozkol medzi fikciou a realitou - zatial co natacany film sleduje znamu pribehovu krivku gangsterskych filmov, v linii "realu" sa ju snazi uspesne narusat a obmienat. I vdaka vyssie napisanemu je koniec filmu vyrazne katarzny a dokonale zuzitkovava predtym povedane / ukazane (spociatku mame pomyselnu rozdielnost svetov, v ktorych herec a gangster ziju, vyobrazenu aj ich farebne rozlisitelnym oblecenim, kde herec je v bielom, gangster cely v ciernom, aby v zavere filmu - v osobnom suboji v bahniskach, blato tuto identifikaciu znemoznilo a az uplne poprelo a obrazovo tak zvyraznilo, to co uz pribeh predtym povedal - ze v skutocnosti su ich svety velmi podobne a prepletene). Spominany finalny duel "naostro" je tak z emocneho hladiska horkym kandidatom na "fight roka" (skvele hudobne podfarbenie) a spolu s uplnym zaverom filmu mi v ociach vyprodukoval nefalsovane slzy v harmonickom suzneni s reziserom filmu v ramci predkladaneho pribehu. Rough Cut je mojim korejskym prekvapenim roka (kedze Parkov Bakjwi a Bongova Mother budu servirovane az na jar 2009 :-) ). ()

• Jméno postavy Soo-ta (Ji-hwan Kang) je parodie korejského slova „sta“, které znamená „hvězda“ (filmová celebrita). Jméno postavy Gang-pae (Ji-sub So) je parodií slova „ggangpae“, což v korejštině znamená „gangster“. (vojacekr)