Filmová akční hvězda pošle při natáčení svých filmů několik filmových protivníků do nemocnice. Je namyšlený, neústupný, arogantní a má dojem, že mu vše projde. Na začátku filmu se setkává s mladým gangsterem, který je klidnější povahy, o to více se však pohybuje mimo zákon. Oba si takzvaně "vjedou do vlasů" a svůj spor chtějí vyřešit tím, že gangster bude hrát v novém filmu úhlavního nepřítele akční superstar. Rozhodnou se, že všechny bitky a akční scény zahrají naostro. Tedy že rány a kopance půjdou kontaktně a postavy se nebudou vzájemně šetřit. Tím zvýší i reklamní popularitu filmu, protože do poslední chvíle se neví, kdo skutečně zůstane stát na nohou a jak tedy film dopadne. Režisér původně nesouhlasí, ale když uvidí jejich první bitku, s nadšením nabídku přijímá. Obě postavy mají svoje nemalé problémy a starosti, často jim jde o kariéru, peníze, majetek i životy. I když jsou to od začátku nesmiřitelní nepřátelé, v kritických situacích pomáhají jeden druhému. Film pomalu graduje k finále, kdy se má odehrát závěrečný souboj ve filmu a soud gangstera s jinými mafiány. (Flipnic)

Vavča

Kim Ki Duka sice nemusím, ale jeho scénaristický vklad k tomuto filmu se mi velmi líbil, duo hlavních herců bylo výborné ať už Ji-seob So se svým minimalistickým herectvím, drsnými pohledy a hláškami v roli gangstera, nebo Ji-hwan Kang v roli rozmazlené akční hvězdy na úbytě. Zápletka a celý příběh je vynikající, takový námět a zpracování jsem nikde neviděl, vážně originální točit film naostro... Působilo to celé dost reálně, občas černohumorné momenty, jinak to přetékalo násilím, ze kterého zejména ke konci šel strach, ale nijak to nesnižuje psychologickou rovinu filmu, která je zde také důležitá. Hudba je zde většinou decentní na pozadí, moc ji neregistrujete, dotváří atmosféru je většinou jemná a příjemná. Ten rozpor mezi filmovým světem a realitou, ta hranice, která se někdy těžce hledá, ale přitom ji někdy člověk nalezne velmi nečekaně a snadno v nepříjemných momentech, obě hlavní postavy reprezentují dva světy, dva charaktery, ale jsou tak rozdílné? Nebo mají dokonce něco společného? To už si musíte zodpovědět sami. ()

Dale

Ak privriete obe oči nad banálnym, až naivným príbehom gangstra, ktorý zatúži splniť si svoj sen stať sa hercom, tak sa dočkáte celkom fajn filmu, ktorý pekne odsýpa a nenudí. Keby ten záverečný súboj bol naozaj reálny, tak dám aj 4, ale aj natočené to bolo tak, že údery do vzduchu bili do očí. Inak, ak mám vychádzať z filmov, ktoré som videl, tak kórejskí gangstri síce občas niekomu dajú cez držku, no inak sú celkom sympaťáci s dobrým srdcom. Ak sú takí aj v skutočnosti, tak by si asi v iných krajinách ani neškrtli, aj preto, že používajú nanajvýš nože, no strelné zbrane v ich rukách často nevidno... ()

May

Skutecne korejsky nazev "Film je film" odhaluje velmi zajimave a originalne pojate drama osobniho sporu mafiana s popularnim hercem odehravajici se na pozadi i pred kamerou prave nataceneho filmu a to doslova az do posledniho dechu obou dvou. 8/10 - Rough Cut je jednim z dalsich filmu, ktere priorine produkovala pomerne nova produkcni spolecnost "Kim Ki-duk Film"; muze se to zdat divne, jelikoz se toto akcni drama od Kimovych artovek i ostatnich Kimem produkovanych umeleckych filmu v mnohem lisi, avsak reziser tohoto debutu s Kim Kidukem v minulosti intenzivne spolupracoval, a to vcetne pomocne rezie Binjipu, v neposledni rade pak sam Kim Ki-duk k tomuto filmu vytvoril scenar. Kdyz se nad tim clovek zamysli, je ve filmu prehrsel pro Kima naprosto tipickych prvku vcetne bezpredmetneho hrubeho nasili, pro ktere je narozdil od ostatnich zemi zavrhovanym reziserem. Predstava, ze by film tocil sam svym typickym stylem neni uplne ruzova, neartove pojeti tomuto scenari jedine prospelo... ()

*CARNIFEX*

Niet pochýb o tom, že sa jedná o originálny námet. Bohužiaľ, mňa táto sociálna zápletka jak z nejakej Detroit high school, v ktorej sa musí miestna futbalová star rozhodnúť medzi posledným zápasom v sezóne, či večernou tancovačkou s najväčšou outsiderkou školy, nijak mimoriadne nenadchla. Záverečná tretina ma síce mierne prebrala, no za najväčšie plus nehodnotím samotný obsah snímku, no jeho pointu. Hrať sa na niečo, či byt niečím, čo podaktorí iba predstierajú, sú dve diametrálne odlišné veci. ()

kitano

Kórejci dokážu s filmom robiť skutočné divy :). Dovolím si tvrdiť že ich filmová revolúcia sa značne podpísala aj na tvare svetového filmu ako takého (ikeď práve hlavne zo zahraničného filmu spočiatku čerpala inšpiráciu). Príkladom tomu buť i Rough Cut. Skvelo vydarená kombinácia drsného humoru, gangsterky a i pôsobivej drámy, znova jedinečný mix, znova jedinečné nápady (gangster ako náhrada za herca v akčnom filme? = dokonalý nápad). Pripravte sa na film ktorý vám pripraví skutočne pestrú škálu pocitov, zážitkov a prekvapení . Tak ako to dokážu iba kórejci. (9/10). ()

• Jméno postavy Soo-ta (Ji-hwan Kang) je parodie korejského slova „sta“, které znamená „hvězda“ (filmová celebrita). Jméno postavy Gang-pae (Ji-sub So) je parodií slova „ggangpae“, což v korejštině znamená „gangster“. (vojacekr)