Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Dvacetiletá Veronika žije v Praze s hrubiánským přítelem Václavem. Když je muž zatčen za krádež počítače z kanceláře, kde dívka pracuje jako sekretářka, skončí on ve vězení a ona je na hodinu propuštěna. Ve snaze získat peníze na jeho propuštění obrátí se nejprve na matku, která ji však nepříliš vybíravými slovy odmítne, a nakonec na kamarádku Lucii, která se živí jako prostitutka na telefon. Ta jí sice nemůže půjčit tolik, kolik by potřebovala, ale nabídne Veronice, že jí přenechá svého příštího zákazníka, obchodníka Jima Johnsona, který má právě přiletět z Ameriky. Veronika zděšeně odmítne, protože udělat něco takového je pro ni nepředstavitelné, ale Lucie, která by ráda získala čas k návštěvě svého přítele v Amsterodamu, ji nakonec přemluví. Veronika se vydá na letiště, kde nejprve vyprovodí Lucii, a pak si vyzvedne Johnsona. Omylem však jiného muže stejného jména, černošského jazzového muzikanta, který přijel jako záskok za nemocného kolegu na evropském turné jazzového orchestru. Ten pravý Johnson se totiž zdržel při celním odbavení a je omylem vyzvednut Soňou, kterou na letiště poslali organizátoři koncertu. Záměna není odhalena jen proto, že Američané nerozumějí ani slovo česky, a obě dívky zase neumějí anglicky. Situaci navíc zkomplikuje Václav, který je nečekaně propuštěn z vězení, a když se dozví, že si Veronika vyrazila s neznámým černochem, vydá se ji se svým kumpánem Belfagorem hledat. A zatímco bloudí ulicemi, Veronika a Jim najdou způsob, jak spolu komunikovat, a Soňa s druhým Jimem se snaží pomoci prostituce Apollonii, přizvané Jimem k milostným hrátkám, kterou nečekaně přepadne deprese. A když se nakonec všichni náhodou setkají v jazzovém klubu Agharta, je to setkání nejen dramatické a současně humorné, ale také v mnohém překvapující. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (127)

P1tr 

všechny recenze uživatele

Prazvláštní Český projekt realizovaný zahraničním režisérem hojně obsahující anglickou mluvu. Je sympatické, že něco takového na naší půdě může vzniknout, ale to je z ryzích pozitiv všechno. Ačkoliv má film v pár momentech určité zvláštní kouzlo, po většinou se jedná o poloamatérsky natočené dílo, které by dobře posloužilo jako studentská práce, ale jako plnohodnotný celovečerní film působí chvílemi opravdu směšně. ()

dainio 

všechny recenze uživatele

K mému překvapení se mi tento video-film líbil a hned od začátku mě zaujal. Nečekal bych to. Zvláště když to vysílala TV Nova po 22.hodině. Fakt milé překvápko. Dějová linie snímku je dobře vymyšlená a herci byli na své role dobře vybráni. Zvláště Klára Issová, která krom svého hereckého umu opět ukázala, že je opravdu půvabná. A musím říct, že mi ji bylo hodně líto, když se nechala tak šikanovat od svého "hovadského" přítele Václava, kterému jsem přál jen to špatné. No nicméně, film skončil happy-endem, takže spokojenost je na místě. Dávám pěkné *** a s čistou hlavou jdu na kutě. ()

Reklama

kajas 

všechny recenze uživatele

To byl vážně večer za všechny prachy. Nejdřív jsem tedy přetrpěla jistý dokumentární film o jistém českém zpěvákovi a pak tohle. Zdá se mi to, nebo Klára Issová hraje jenom úplně blbé nány (viz díl "Ukradená spermie" z cyklu "Soukromé pasti")? Před začátkem filmu jsem se divila, proč tento poměrně nový film neběžel v našich kinech. Teď už se nedivím. Jeffrey Joseph mi ale byl sympatický a scéna "O dva roky později" mě dokonce rozesmála. ()

gemi 

všechny recenze uživatele

Ze začátku zajímavé, hodně syrové a vůbec ne komediální. Ale pořád nadprůměrné. Pak se rozjíždí příběh, postavený na záměně osob na letišti, který byl v různých variacích zfilmovát snad stopadesátkrát a většinou to funguje. Tady nikoliv. Film vypadá, jakobych jej natočil já sám. Celé se to sype a působí neuvěřitelně nekompaktně. Extrémy vykukují zpoza každého rohu. Na jedné straně extrémní hrubost, na druhé extrémní naivita. Z toho všeho jde cítit úporná snaha o vtipnost, která ale nutně musí dopadnout stejně, jako když se někdo úporně snaží být sexy. Výsledkem je křeč vzbuzující rozpaky. ()

ypres.bass 

všechny recenze uživatele

Miluju nízkorozpočťáky! Občas slabší, ale velká pochvala většinou nemožné Lucce Vondráčkové. Děj skoro žádný, konec předvídatelný, ale šak to nehrávat nemusím a hodina a půl se tomu obětovat dá. A Klárka Issová (nějvětší plus celého filmu) je krásnější než obvykle. A v těch bílo-červených šatičkách...hnedka bych jí dal pusu. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama