Mr. Johnson

Kto je Mr. Johnson?

Komedie

Česko, 2008, 85 min

• igi B.

Matafakaholýšit... Co tohle zase bylo?... 8-o . . . To měla být prosím "KOMEDIE" (?!) . . . No - asi tak jako ten předchozí (dnes večer též Novou servírovaný - asi jako předfilm ;-) dokundament ( http://www.csfd.cz/film/258270-fenomen-gott/ ) . . . Po Mr. Gottovi Mr. Johnson. Tak tomu říkám dramaturgický vý-Mr-d... Komedie na komedii (myšleno fak ironicky, že...). Chuděna Klárka Issová. Po indiánským létu černouškovský bezčasí... .-( . . . A nespraví to ani ta špetka jazzu... - - - P.S. Už přepínám... :-] - - - - - (Poprvé viděno ve vskutku >božském< kulturbloku 9.5.2009 na novoidním (k)anále, komentář zde už s vrtěním jako čtvrtý - 9.5.2009)(9.5.2009)

Když je tu napsáno Komedie, tak to všichni musí hodnotit jako komedii, i když to očividně komedie není? Pokud někdo chtěl vidět komedii a kvůli zklamání filmu dal o prvním reklamním bloku odpad, tak je s prominutím idiot. Mr. Johnson je velmi příjemný, jazzem prosáklý, nenáročný romantický film, který je v dobrém slova smyslu úsměvný, nikoliv vtipný (nebo spíš trapně křečovitě vtipný, jako u většiny českých pseudokomedií z poslední doby, které zdejší odpaďáci zřejmě vyžadují). Herecké výkony mi přišly docela v pohodě, až na nepochopitelně příšerně hrající společnici Lucii a tradičně špatnou Lucku Vondráčkovou, která vše naštěstí jakž takž spravila scénou 2 years later. Nejlepší na filmu ale je, že jsem netušil deset minut předem co a jak se stane a příběh mě neustále něčím překvapoval. Navíc Haber má spoustu neotřelých nápadů. V českém rybníčku jde o velmi příjemné vlnky na stále velmi poklidné hladině.(10.5.2009)

Když tak čtu, jak tady minimálně polovina z komentujícíhc viděla z filmu 7 minut a podobně a dává odpad, musím se docela naštvat. Sakra lidi, přece nemusí bejt každej film psychologickej dryák typu Requiem za sen anebo bezpříběhový intelektuální pásmo typu filmů bratří Coenů!! Jsou potřeba i oddechový filmy a to tenhle snímek splňuje dokonale. Začátek mi doma běžel jako zvuková kulisa, ale už po chvilce jsem u něj seděl a vydržel až do konce. Nenáročnej příběh, půvabně nesmělá Klára Issová, nekonečně sympatický Američan, sice neoriginální, ale pěkně rozvedená zápletka s výměnou bubeníka, co letí koncertovat, za zbohatlíka, co si jede užívat... a nakonec samozřejmý happyend. Doporučil bych film každýmu jako nenáročnou tečku za běžným všedním dnem. Tři a půl hvězdy pro mě, za ty odpady tady přidávám jednu navíc.(7.2.2011)

• Luswani

Z nějakého podivného důvodu jsem tento film viděl dvakrát, i když je sám o sobě dost hloupý. Neskutečně naivní a hloupoučká Issová se zaplete s černochem a nerozumí si ani slovo a tom je v podstatě celý film. Na druhou stranu, poprvé jsem si v tom filmu všimnul skvělého herce Hynka Čermáka, který tu ale hraje hrozného primitiva. Takže: jedna hvězdička za Čermáka, druhá za dokonalé zachycení atmosféry Prahy. 45%(11.3.2012)

Jen blázen by hledal v české komedii, kterou natočil američan nějaké zamysšlení či hlubší námět... Já se u toho skvěle bavil zejména pak na ten ironický konec kdy se všichni zůčastnění setkají v jednom podniku. a uplný závěr kdy ten tvrdej Venca byl s Apollonii u nich doma brečel a ona mu ledovým klidem řekla že by mu prorazila lebku:D... A celkově se mi tenhle film líbíl proto nchápu hodnocení Odpad u mě 4 hvězdy za zabití a zároveň zábavu v nudném večeru s novou:):)(31.7.2011)