Vražedná sekera II

Hatchet II

Hatchet II

Akční / Komedie / Horor / Thriller

USA, 2010, 85 min

Návaznost na jedničku je doslovná, takže má radost, že děvečka zařvala, je fuč. Příběh je velmi podobný jedničce, akorát zde se jde rovnou k věci - ulovit ducha, co kazí kšefty provozovateli výletních lodí do bažin. Vtipných hlášek ubylo, a tak nejvíce se člověk zasměje při vydařených gore. Vytržená čelist, uškrcení vlastními střevy, soulož s bezhlavým rytířem či jízda na motorové pile ve dvojici (vtípek s varlaty) jsou jen malou ukázkou pěkného masakru. Štáb zřejmě spotřeboval galony krve, jelikož rudé gejzíry stříkají do výšky a mohutné šplouchance obarvují stromy, stěny domu i nebohé oběti. V závěru má divák pocit, že kamera spadla do guláše. Potěší odkazy na Indiana Jonese (pavouci) i Predátora (stažení z kůže). Film otvírá vypalovačka Just One Fix od Ministry a zakončuje skvostná hopsanda Old School od Overkill. Vystříhat nudné pasáže, byla by to pěkná jízda do pekla...(6.11.2013)

Tak oproti jedničce to byl opravdu mírný pokles, trošku mi tam chyběl ten humor, který první díl vážně příjemně okořenil. Ale co si budeme povídat, až na tu histerickou šerednou herečku a nudnější začátek s připitomělými dialogy to bylo opět skvělé - výborné vraždy, řekla bych že měly vzeptupný charakter - každá další o něco zajímavější a i ten "hnusák" byl řekla že byl trošku jiný - větší, ještě ošklivější no ale stále bych řekla že hrůza z něj stejně jako v jedničce teda moc nešla. 75%(15.4.2012)

Doprdele-já vím je to dementní, ale já si nemůžu pomoct, mě ta Hatchetovská patálie v bažinách fakt baví. Líbí se mi ten nenásilný a lehký humor plný nadhledu, hromada hlášek, odkazů a drobných hereckých i režijních hračiček, které napovídají, že možná nejde o úplně hloupou a sterilní rychlokvašku. Poslední čtvrtina to trochu strhává ale stejně z nějákého důvodu zůstanu u čtyř rudých :)(10.11.2013)

• dubinak

Tak tohle je přesná ukázka hnusu fialovýho. Jednička se ještě dala unést, ne snadno, ale dala. Toto už je jen stále se opakující břečka, která vede odnikud nikam, je naprosto stejného rázu jako předchozí díl a nenabízí absolutně nic. Ani hlavní hrdinka s jedním nepohyblivým obočím není s to udělat jakýkoliv opěrný bod a mně nezbývá nic jiného, než tohle poslat s láskou do komunálu. O Crowleym a případném humoru už tu ani nemluvím. Fuj fuj. Na trojku už se vážně neodvažuju podívat.(16.2.2014)

• bourec

Tohle byla stoprocentní kravina.Už první Hatchet nebylo buhvíco suprovýho,ale prostě to člověku nedá,a musí čučet i na pokračování.Ale tohle už vážně ne.I přes špatnou kvalitu staženýho materiálu,a špatně načasovaný titulky,jsem poznal ,jaká debilní pitomost to je.Všichni tam pronášej stupidní kecy,první polovina je navíc opravdu nekoukatelná,a když se po hodině začne vraždit,tak já už film vypínal.Strašný.0%.(28.2.2011)

• - Vo filme bolo použitých 136 galónov falošnej krvi (1 galón = 4,785 l). To je o 81 galónov viac ako pri natáčaní prvej časti (55 galónov). (beso74)

• - Prvý film režiséra, ktorý má v názve jeho meno. Celý názov znie Adam Green's Hatchet II. (beso74)

• - Tvorcovia tohto filmu Adam Green, Kane Hodder, R.A. Mihailoff a Rick McCallum sú členmi skupiny zaoberajúcej sa vyšetrovaním paranormálnych javov Hollywood Ghost Hunters. (beso74)