Řeč nepřítele

Scénografie:

Kuli Sander

Kostýmy:

Rona Doron

variácie na Romea a Juliu málokedy končia dobre. aj keď pri tejto som dúfala. najväčšiu chválu si zaslúžia herci, lebo samotný príbeh je v podtate jednoduchý. a to vôbec nie je na škodu. v kombinácii s hereckými výkonmi a kamerou vytvárajú veľmi uveriteľný a hlavne smutný príbeh. v niekoľko málo scénach je ukázaná nezmyselnosť nenávisti nech už je založená na čomkoľvek. a to, že táto nenávisť dokáže zabiť lásku, dáva celému príbehu oveľa tragickejší rozmer. lebo Capuletovci a Montekovci sa aspoň poučili.(21.1.2010)

Hmm..., úžasný film - na 5*, ale za tu zbytečnou hysterii na konci, u zdi nářků, dávám jednu dolu. Toto je podle mne zásadní chyba scénáře. Jenže oni zkrátka museli někoho z děje odstranit, protože jinak by jiní kritizovali, že to je americká pohádka a slaďák, atd..., tak si vyberte. Myslím, že v reálu by ten chlapík rozhodně na onom místě a v dané chvíli nehysterčil. A argumentů mám pro toto tvrzení mnoho..., zamyslete se.(15.12.2009)

Ano, taký kresťansko,moslimský a americko-židovský, ale naivný Romeo aj s Juliou. A naš boj pokračuje a to aj preto,lebo EU štedro podporuje palestínske školstvo, kde v ich šlabikároch sú vymaľovaní ledva chodiaci maličkí Palestínci opasaní výbušninami a pripravení zabíjať.Koho asi tak, môžete raz hádať. A vraj sa máme nad to povzniesť.Mierobijci z EU vo svetle vodu kážu, ale v prítmi pikle kujú a s vínom zapíjajú. Palestínka vo filme veľmi pekná a aj, keď som Žid,dal by som si povedať.(2.5.2009)

K oficiálnímu textu distributora jen tolik ,že krásná Palestinka-Linda Hardy nebyla arabskou křestankou-tou byla pouze její matka.Ona byla už i přesvědčením muslimka-která ovšem nebyla tak zfanatizovaná jako spousta jiných v zemi kde se už i děti ve škole vyučují jak na sobě odpálit granát či jak obsluhovat kalašnikov.Nejeden takový příběh se tam jěště stane-snad toto je jedno z východisk jak alespon částečně sklidnit tu šílenou nevraživost.Film jako takový nepostrádá výjevy z každodenního života,je velmi realistický,taktéž hodně připomíná Romea a Julii-v moderní době.Nádherná hudba ještě zvýraznuje dojemné scény u pohřbívání otce,dcery-a nakonec i syna.Bez ohledu na to kdo jakého boha vyznává-závěr je strhující,a jen ten kdo má zatrpklé srdce se ubrání slzám.Pokud se tady někomu zdá že se zde nadržuje židům,at si pustí "Velký žal"r.1966 a rázem ho přejde dilema na kterou stranu konfliktu se postavit.19.3.09-první koment.(19.3.2009)

Všeobecně se mi filmy o židovské problematice nelíbí, protože mě Ti šílenci nezajímají. Z čistě filmového hlediska je to ale slušný snímek, který asi dost realisticky přibližuje úroveň myšlení účastníků izraelsko palestinského konfliktu. Je to smutné a beznadějné. A Linda Hardy - jak to že nehraje alespoň v nějakém seriálu na AXN ??(12.10.2009)