Jack Ford velí speciální jednotce povolané armádou USA, aby zajala Jakea Gabriela, vojáka nakaženého virem, který mění lidi na vlkodlaky. Bohužel Jack neví, že tři ženy sloužící v jeho oddílu byly rovněž nakaženy a brzy se změní v krvežíznivé bestie. (LIVINGDEAD)

kingik

Smíšená jednotka kapitána Jake Gabriela se na své poslední válečné misi infikovala virem a od té doby se její členové začínají měnit ve vlkodlaky. Vysloužilý kapitán doposud svoji proměnu neabsolvoval a pere se s démonem alkoholu na sezeních kterých se pravidelně účastní. Bývalým vojákům jdou však po krku dva žoldáci v důchodovém věku, kteří zažili Vietnam a s vlkodlaky se nehodlají párat. Tohle je hrozný film. Proměna ve vlkodlaka je tady ubohoučká a v podstatě spočívá v první fázi v tom, že pohledné herečky cení ostré zuby jako z pouti a později někdo někde sehnal balíček plastelíny a vymodeloval hercům něco jako psí čumák a špičaté uši. Bylo to však podezřele chatrné, že už v záběrech se to odchlipovalo a modlil jsem se, aby to vydrželo ty dva nebo tři záběry než to spadlo. Nejsložitější masku si implantoval na obličej Michael Worth, který také film režíroval. Maskéři mu vyrobili z modré gumy masku, která byla k popukání a málem bych zapomněl, že aby to jako vypadalo děsivě tak si herci nasadili barevné kontaktní čočky. Vraždění tady tvůrci skoro vynechali a jedna komická scéna v hospodě se zabitím "štamgastů" , která vypadala asi tak, že mimo záběr někdo pumpičkou rozstřikoval červenou barvu, se opravdu minula účinkem. Nejlépe jsem se pobavil u soubojů tělo na tělo, kdy herci plachtili vzduchem za evidentní pomoci vyretušovaných lan. V jiné scéně zase směšní senioři stříleli do vlkodlačí "krásky" asi z metru a do země. Dialogy a scénář byly jako z jiné planety. Horor tohle připomínalo, ale ne ve smyslu žánrového zařazení filmu. Nejdražší na tomto filmu byly asi džínsy, co měla na sobě Natasha Alam. A trochu povedený je závěr filmu, ale opravdu jen nepatrně. Jinak film, který se dá s obtížemi dokoukat anebo se jím můžete až do konce prosmát. Jenže to nebyla komedie, ale vážně míněný horor. 10% ()