Komentáře uživatelů k TV seriálu (24)

Tak tento BBC seriál mě přikoval do křesla od prvních okamžiků a už nepustil. A to jsem k němu ze začátku přistupovala se značnými předsudky, zejména kvůli jedné z hlavních postav: Gillian Andersonové. Neuměla jsem si ji představit jinak než jako agentku Scullyovou ze seriálu Akta X. A najednou měla hrát zásadní a přímo osudovou roli v jednom z klasických Dickensových románů. Ale její lady Dedlocková byla tak přesvědčivá a strhující, že dokonale vystihla tragický osud této rozporuplné ženy, jejíž životní bezvýchodnost Dickens naznačil již v samotném jejím jméně (deadlock – mrtvý bod, bezvýchodná situace). Vynikající byl také výkon Anny Maxwell Martinové, která za ztvárnění Esther Summersonové získala ocenění herečky roku 2006 (BAFTA TV awards) a která si jednu velice pěknou, i když menší roli střihla v dalším vynikajícím BBC dramatu – North and South. A pro mě neméně ohromujícím překvapením byl Burn Gordman v roli pana Guppyho. Tento maličký, snaživý, na pohled lehce odpuzující, ale přitom pitoreskně krásný človíček vás baví každým okamžikem a vy nevíte, jestli mu máte fandit, aby po těch jeho nekonečných slovních kotrmelcích získal srdce své vyvolené, nebo budete dál stranit tomu sice šarmantnímu, ale lehce konvenčnímu doktůrkovi, jehož srdce plane pro tu samou….(26.1.2009)

Lépe Dickense točit už nelze!(24.5.2012)

Skvělý seriál plný tajemství, neustále se vyvíjí a role jsou šité na těla, vč. Gillian Anderson (na Akta X jsem si ani nevzpomněla). Není divu, že Anna Maxwell Martin dostala za svůj výkon cenu, vydržela bych se na ni a její další osud dívat dál. Zkrátka: strašně se mi to líbílo!(31.8.2011)

• avantgardx

Čekal jsem něco trochu jiného. Strašně teatrální. Hezká práce se světlem, kontrastem, postavičky jak ze škatulky, jenže jako z celku z toho má člověk jednoznačný dojem, že je to jen taková přehlídka postav, dialogů a scén, které mohou existovat jen na papíře a s realitou, byť minulou, to nemá nic společného, a já pro takové věci které pro mně postrádají uvěřitelnost nemám pochopení.(28.7.2013)

1 2 následující >>