Kung Fu Panda: Secrets of the Furious Five

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Komedie

USA, 2008, 25 min

Raman Hui

John Venzon

Ak by mali tieto bonusy slúžiť ako reklama, tak tento by určite do kina prilákal ešte o pár divákov viac. Tento kraťas určite podnietil moju zvedavosť o celovečerné predstavenie tejto elegantne obéznej shaolin-pandy. Príbeh je milý, originálny a vôbec nenudí. Klasické ponaučenia sú zamerané len na jednu vekovú kategóriu, zvyšok kraťasu však dokáže rozosmiať a pobaviť aj zvyšok diváckeho obecenstva. 85%.(9.6.2009)

Film, ktorý vysvetľuje aspoň zhruba osud Zúrivej päťky , ktorý mi v celovečeráku tak veľmi chýbal, ale znova sa nejedná o niečo, kvôli čomu by som si postavy zamiloval tak ako pandu, alebo majstra Shiffu. 2D animácia je v tomto prípade lepšia ako 3D a v tomto smere len cítiť nevyužitý potenciál, celého príbehu od budovania charakteru cez mýtus o Kung Fu Pande. Inak poznám omnoho horšie kraťasy priživujúce sa na celovečerných filmoch.(6.6.2011)

Scénář: Paul McEvoy, Todd Berger .. Vyprávění, které prohlubuje původ Furious Five a naštěstí není tak křečovitě snaživé o humor, ale spíše poselství. Navíc s působivě stylovým 2D vizuálem při historickém vyprávění. __ O hrst pandích chlupů lepší než celovečerní předobraz.(23.11.2008)

Zvyčajne keď sa začnú k originálnej sérii vyrábať polhodinové špeciály, tak je to zlé znamenie, ale Kung-Fu Panda začala veľmi skoro a začala veľmi dobre. Minimálne pre skalného fanúšika. Narozdiel od iných vecí tohto typu neopakuje motívy z filmu ani sa nesnaží zosmiešňovať postavy a ničiť človeku ilúzie o nich. Naopak, prináša niečo nové a zaujímavé do svojho univerzu v smere postáv a character developmentu a dopĺňa to nádhernou 2D animáciou, ktorá sa skvele hodí pre tento spôsob rozprávania príbehu a vytvára skvelú atmosféru doslova evokujúcu Čínu a veľkých bojovníkov. Skvelý špeciál, ktorý za filmom rozhodne nezaostáva.(25.9.2016)

Krásný film, který doplňuje příběh o pandovi Po, který všichni známe. Jak se 5 postrachů stalo tím, čím jsou. Děkuji, že to nebylo zbytečně roztažené do hodinového vypravování o ničem. Nejvíce potěšila asi hned začáteční scéna - Něco mnohem těžšího než střetnutí s bandity nebo jinými zloduchy, ano, opravdu se musíš starat o tyhle děti.(4.2.2013)

• - Tento krátký film je obsažen jako bonus na DVD Kung Fu Panda. (HappySmile)

• - Jaycee Chan, který namluvil mladou opici, je synem Jackieho Chana, který v originále namluvil ve filmu Kung Fu Panda Mistra opici. James Sie, který nadaboval otce zmije, se nejvíce proslavil rolí Jackieho Chana v animovaném seriálu Jackie Chan Adventures. (HappySmile)