• Indie

Scénografie:

Sunil Babu

Kostýmy:

Arjun Bhasin

Nolanovo Memnto natažené do monstózních rozměrů. Když pominu nelogické chování a chyby, kterými se film hemží musím konstatovat, že to není tak zlé. Samozřejmě nechápu Indickou mentalitu, ale ty videoklipy byli fakt moc i na mě. Romantická rovina se mi líbila. Bylo to vtipné, bylo to dobře zahrané, se sympatickou dvojicí. Vlastně jsem se díval na dva filmy, o čemž svědčí i stopáž. Dramatická rovina byla přehrávaná, právě ona byla plná chyb a nelogičnosti, ale stále by to šlo. Kdyby nezrychlovali jinak solidní akci. Choreografie bitek byla fajn, ale to zrychlení bylo absurdní a hloupé. Kdyby ta akce nebyla zrychlená, dal bych 4*, ale takhle to vypadalo, jako by se tam mlátil Charlie Chaplin.(9.10.2013)

Nolanovo Memento na indický způsob. Paradoxně mě více bavila ta komicko romantická část v podobě těch flashbacků. Co se týče toho zbytku jako je akce, problém s pamětí hlavního hrdiny který jde za svou pomstou. Na jedno podívání skělý zážitek. Zabijácká stopáž, pravda, mohlo se to trošku scvrknout, ale co naděláte. Jsou filmaři, kteří myšlenku filmu umí vměstnat do dvou hodin, jiní se o to pokusí v té třetí. Kdo u toho vydrží, litovat nebude. Celkem ujde i soundtrack. Choreografie bojů je na úrovni pouličních rváčů, tu a tam nějaký kop z otočky. Ale očekávali by jste od majitela Indiijských telefoních společností aby ovládal umění boje. Za čtyři hvězdy.(11.1.2015)

Ach jo, moc rad bych dal 4 hvezdy, protoze film jsem si prijemne uzil a jak uz psal Tony.cs, vlastne jsem se dival na dva filmy najednou, coz byl dobrej napad ve scenari a to ze ma film pres 180 minut, vubec nevadi, ale ty videoklipy!! grrrr, hruza! Tim jste mi to opravdu pokazil pane Murugadoss, takze priste vystrihat hitparadu a bude to ok :) jinak Vendeta super!(16.4.2014)

Film se mi hodně líbil, jak dějově tak i jak byl natočen, ty tři hodinky utekli docela rychle, navíc závěrečná bitka a "vymazání" paměti byly scény naprosto dokonalý. Dlouho jsem se rozhodovala mezi 4 a 5 *, ale velké minus má u mně film za hudební čísla- prostě ani jedno se mi nelíbilo, takže proto 4.(3.4.2013)

Ghaniji využívá sice né příliš originální, ale za to velice vděčnou zápletku o pomstě za zavražděnou milou, okořeněnou ještě o hrdinovu neschopnost pamatovat si něco dýl než 15 minut, jelikož mu nějaký šmejdi řádně rozpárali hlavu železnou tyčí a tak tu na řadu přichází starý známý popsaný fotky a samozřejmě vytetovaný nejdůležitější informace na těle hlavního hrdiny, z nichž ta nejzásadnější je samozřejmě ta, že mu zavraždili holku, což se musí každý ráno dozvědět znovu a znovu. Tahle cesta za pomstou je fakt skvěle udělaná, Aamir Khan tam všechny bije neskutečně agresivně a jak smyslů zbavenej a vypadá při tom jako terminátor, navíc je neuvěřitelně vysvalenej, tahle část v přítomnosti je opravdu dobrá, nicméně je tu bohužel opět ten fakt, že indickej film, co nemá ke třem hodinám, není v podstatě ani indickej film, takže se tu dočkáme klidně 40ti minutovýho romanticko-komediálního flashbacku o tom, jak se hlavní postava potkala se svojí dívkou a co se všechno stalo, což je sice možná nenudící a občas zábavný, ale jaksi to totálně rozmělňuje stěžejní linii pomsty a zbytečně to všechno protahuje a zdržuje, ale finální vyřízení účtů stojí za to si počkat.(8.8.2010)

• - Podle filmu byla vytvořena stejnojmenná hra, podle tvůrců vůbec první indická 3D akční hra. Hráč v ní ovládá Sanjaye, jenž je vymodelován podle herce Aamira Khana. Ten svou postavu i nadaboval. (Raztubyl)