Reklama

Reklama

Magie kouzla zbavená

(TV film)
  • USA Breaking the Magician's Code: Magic's Biggest Secrets Finally Revealed (více)
všechny plakáty
Dokumentární
USA, 1997, 60 min

Obsahy(1)

Magie kouzla zbavená - dokumentární pořad v němž nás bezejmenný kouzelník provede nejstřeženějšími taji kouzelnického řemesla. Nejprve je divák seznámen, jak vypadá dané kouzelnické číslo očima obecenstva. Následuje podrobný pohled do zákusilí a vysvětlení, jak je dané kouzelnické číslo technicky provedeno. Strhující pořad o představení a následném vyzrazení těch nejstřeženějších "kouzel" si po své premiéře vysloužil řadu pozdvižení jak na veřejnosti, tak i mezi kouzelníky samotnými. Kdo je bezejmenný kouzelník a proč tajemství vyzrazuje? Tato otázka zůstavá nezodpovězena - po celou dobu vystoupení eskamotér vystupuje v masce a nepromluví jediné slovo v rámci zachování své vlastní anonymity. (FIBO)

(více)

Recenze (58)

CANNIBAL 

všechny recenze uživatele

Perfektní špičkovej dokument. Na první pohled se zdá, že jde o hořký průlom ve světě kouzel. Ovšem bereme-li to úplně z opačného úhlu pohledu, tak tento kouzelník vlastně dělá zaslouženou a správnou věc, jelikož zase nutí další generace nastupujících kouzelníků vymýšlet zcela nové triky s novým magickým uměním a technikou. Pokud je iluzionista opravdu dobrý a skvěle kvalifikovaný, tak ho takovýto ''hození klacku pod nohy'' nemůže v žádném případě zastavit. Že je v kouzlech velký podvod to všichni dobře už dávno víme. Rozhodně se vžádném bodu nejedná o něco chybného, ba právě naopak. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Kouzelník ukrývající tvář pod maskou prozradil tajemství nejznámějších kouzel a triků a kouzelníci mají po kouzlení, Nejdříve tedy divák sleduje jak má jednotlivé kouzlo vypadat a poté je zcela detailně objasněno jeho technické provedení. Je zajímavé sledovat jak většina kouzel vypadá velmi dobře a jak následné vyzrazení dokonalého triku kouzlo naprosto devalvuje. Těžko na tomto dokumentu hledat chyby. ()

Reklama

Rimmer100 

všechny recenze uživatele

Bezejmený kouzelník (Val Valentino) proniká do tajů eskamotérského řemesla a prozrazuje jeden trik za druhým. Zajímavost: Výrazného úspěchu dosáhlo 21 brazilských kouzelníků, když vyhrálo soudní spor s televizní stanici TV Globo. Příčinou sporu byl i u nás známý seriál Magie kouzel zbavená. Odvysílání televizního pořadu jim podle soudního verdiktu zničilo život. Od roku 1999, kdy byl seriál vysílán, přišli kouzelníci v přepočtu o desítky milionů korun na tržbách ve svých šou, někteří dokonce přišli i o práci. Kouzelníci se proto rozhodli podat na televizní stanici žalobu. Ta byla překvapivě úspěšná a TV Globo jim tak musí zaplatit odškodnění ve výši ušlých zisků od roku 1999. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Podľa The prestige divák nechce odhaliť trik, pretože chce byť oklamaný. Pri sledovaní tohto seriálu zistíte, že to nie je vôbec pravda. Program, ktorý ukazuje celú prípravu triku a jeho prevedenie, je omnoho zaujímavejší, ako ľubovoľný predvádzaný trik, ktorého tajomstvo nám zostane skryté. Jediným problémom seriálu je jeho etická kontroverznosť. Neviem, či kúzelníci majú nejaké svoje nepísané pravidlá, ak áno, tento program ich musí všetky porušovať. Na jeho zábavnosti to nič nemení. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Je to sranda sledovat, jak se nejtajemnější kouzla mění v hrstku primitivních "podvodů". David Copperfield je asi moc rád, že jeho éra předběhla nejen internet plný "okrývání postupů kouzel", ale také tento dokumentární seriál. Je pro mě však stále tajemství, že je maskovaný kouzelník (Val Valentino) stále naživu, když prozradil vše tajemné:)). U mnohých kouzel je to ve stylu "tohle jsem si myslel", ale některé jsou opravdu překvapivě jednoduché. Až mě to děsí. Rozhodně se na tohle nedívejte, když nechcete znát hořkou pravdu o vlastním skrytém chtíči "být okouzleni něčím tajemným"... ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama